Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RUSKI

Omega model Replica

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę byłem zszokowany jak otrzymałem od Allegro taka wiadomość:

Witamy,

 

Z przykrością informujemy, że następujące aukcje/przedmioty zostały usunięte z Serwisu Allegro:

 

Omega Seamaster model Replica NIESPOTYKANY!!! (1404217018)

 

 

Wszystkie opłaty za te aukcje/przedmioty zostały automatycznie zwrócone.

 

Wystawiony przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo na Allegro.

 

Sprzedaż replik współczesnych markowych zegarków ręcznych jest niedozwolona w serwisie Allegro. Sprzedając produkt nieoryginalny (w tym przypadku replikę zegarka) naraża się Pan/i na odpowiedzialność prawną.

 

 

Ktoś zgłaszał podróbkę lub czujny zespół Allegro sam wychwycił replikę :D ale czy podróbkę ;)

Niżej daję fotkę z wyciągu archiwum Omegi.

post-21604-0-47323600-1331809430.jpg

i zdjęcie mojego zegarka

105qp9c.jpg

Pisaliście, że Allegro guzik sobie robi a tu jednak zespół jest czujny i zwarty w boju z replikami ;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie efekt debilów sprzedających podróbki. To właśnie przez nich słowo replika stało się tożsame z podróbką dla niewtajemniczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie przez nich słowo replika stało się tożsame z podróbką

Witam,

to efekt "ewolucji" języka. Inne wyrazy, które również często wywołują dyskusję to np. unikalny i spolegliwy. Spotkałem się z opinią, że większość z czasem może mieć rację :lol: i nastąpi dopuszczenie takiej formy lub zmiana znaczenia.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem sicure napisałem w aukcii sicura breitling .

wywalili tę aukcje ,umotywowali tym że wprowadzam w błąd kupującego .

ogulnie to miałem to gdzieś ale napisałem do nich ze sicura to firma która maiała tego samego wlasciciela,

ze po 79 roku bretling ma wiecej z sicury jak ze starego bretlinga, dodałem linki do angielskich artykułów w necie, itd

pisałem to jako ja czyli facet, konto nalezało do mojej żony wiec w odpowiedzi zagrozili żonie że zamkną konto .

żona musiała pisać wyjasniać . MAFIA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Omega też była wystawiaona na koncie żony. Napisałem do Allegro wyjaśnienie sugerując żeby zapoznali się ze znaczeniem słów: replika, podróbka :lol: Teraz czekam na odpowiedź :D


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no jest np. multum replik broni na allegro, a czepiają się dobrze opisanego zegarka ? Dziwne, moim zdaniem ktoś Cię podpier..... :/ Sami by tego nie ruszali.

I wcale nie uważam, że słusznie taki donos miał miejsce. W końcu wszystko było jasne ...

Ale z drugiej strony jakoś dziwnie się dzieje ostatnio, popatrzmy chociaż na ostatnie "newsy" na forum ;/ I pewnie dmuchają na zimne.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą aukcję. Przyznam szczerze, że wszedłem na nią specjalnie tylko dlatego, że zobaczyłem w tytule Replica :) Byłem przekonany, że zobaczę kolejny chiński badziew, a tu niespodzianka. Naprawdę byłem zaskoczony widząc fotki :)

Po prostu ostatnio na Allegro są dziesiątki aukcji, gdzie pod szyldem "replika" wciska się mniej zaznajomionym w temacie tandetne podróbki. Tacy właśnie ludzie wpływają na zniekształcenie znaczenia pojęć...

Dlatego w zasadzie nie dziwię się pracownikom portalu. Zobaczyli słowo Replica w tytule i zapewne nawet nie sprawdzając aukcji usunęli ją.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no jest np. multum replik broni na allegro, a czepiają się dobrze opisanego zegarka ? Dziwne, moim zdaniem ktoś Cię podpier..... :/ Sami by tego nie ruszali.

Też tak myślę, że ktoś nieświadomie zgłosił sprzedaż podróbki :)

 

Widziałem tą aukcję. Przyznam szczerze, że wszedłem na nią specjalnie tylko dlatego, że zobaczyłem w tytule Replica :) Byłem przekonany, że zobaczę kolejny chiński badziew, a tu niespodzianka. Naprawdę byłem zaskoczony widząc fotki :)

Po prostu ostatnio na Allegro są dziesiątki aukcji, gdzie pod szyldem "replika" wciska się mniej zaznajomionym w temacie tandetne podróbki. Tacy właśnie ludzie wpływają na zniekształcenie znaczenia pojęć...

Dlatego w zasadzie nie dziwię się pracownikom portalu. Zobaczyli słowo Replica w tytule i zapewne nawet nie sprawdzając aukcji usunęli ją.

Teraz wystawie po prostu jako Omega Seamaster nie podając nazwy modelu :) choć przy tym właśnie zegarku (przynajmniej dla mnie) to jest ważne i istotne bo model ten jest niespotykany na rynku wtórnym i ciężko jest taki znaleźć.

Odpowiedzi od Allegro jeszcze nie otrzymałem ale jak ją dostanę to w odpowiedzi zasugeruję żeby obserwowali Nasze forum a w szczególności "Tutaj zgłaszamy podróby". Nie wiem czy coś to da ale nie robiąc nic, nic nie zdziałamy :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystawie po prostu jako Omega Seamaster nie podając nazwy modelu :) choć przy tym właśnie zegarku (przynajmniej dla mnie) to jest ważne i istotne bo model ten jest niespotykany na rynku wtórnym i ciężko jest taki znaleźć.

Nie ma co się kopać z koniem.. Napisz Reedycja, lub coś takiego :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają prawdopodobnie ustawione wyszukiwanie na "replika" i "replica" i automatycznie takie zegarki usuwają. Ciekawe czy maja tez na "podróba"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.