Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meXy

IWC Mark XVI vs Stowa Flieger

IWC Mark XVI vs Stowa Flieger   

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, widziałem F&S - idea zegarka komunijnego tutaj pasuje;)

 

Nawiązywanie nawiązywaniem ale często w reedycjach itp rozmiar jest dostosowywany do aktualnych wymagań rynku czy aktualnej mody... Wydaje mi sie, że jedną z głównych "wad" jaką mu tutaj wytykamy jest właśnie rozmiar... B)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jednak Stowa. Niebieskie wskazówki wymiatają!!

 

IWC jest zwyczajnie zbyt drogie jak na to co oferuje.

Ponad to kierowanie się przy wyborze prestiżem jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe...co niby zyskuje użytkownik wybierając ten z większym prestiżem?

Kupuj to co Ci się bardziej podoba a nie historię, prestiż i całą niemającą znaczenia otoczkę.

 

Brałbym Stowę i za resztę zostanie jeszcze na bardzo fajny zegarek! : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC ma taką klasyfikację wodoszczelności zegarków:

 

"img"

 

a więc 12ATM to wysoka wodoszczelność i odpowiednik 20ATM u innych producentów.

 

Dla mnie to bez sensu. Jeśli to 200m u innych to czemu w specyfikacji 120 skoro 200m wytrzymuje. Nie logiczne.

Dodatkowo skoro Aquatimer 2000 ma 2000m WR, a chrono tylko 120 to chyba rozwiązania konstrukcyjne kuleją w wersji z chronografem.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz... chrono trudniej uszczelnić chociażby z uwagi na przyciski chronografu ale komu jak komu Tobie chyba nie trzeba tego pisać B) Niemniej ja też się trochę zdziwiłem, że ich linia diverów została tak poróżniona pod kątem WR bo można powiedzieć podstawowy model ma WR tak pojechaną, że nikt tego nie wykorzysta, a z kolei droższy model ma WR która nie klasyfikuje go do rangi typowego pro divera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co niby zyskuje użytkownik wybierając ten z większym prestiżem?

 

Zadowolenie? Dobre samopoczucie? Pewnie jeszcze wiele innych (mniej lub bardziej sympatycznych) uczuć/odczuć... Dla wielu ludzi to ważne i nie ma w tym nic nadzwyczajnego...

 

No ja rozumiem, ze masz Damasko ale... :)B)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest naturalne że pewnych wartości nie da się wycenić - to tak jak w moim fachu gdzie jest podział na wartości racjonalne i nieracjonalne (mowa o architekturze) - jak np wycenić piękną formę budynku? Podchodząc do tego racjonalnie można powiedzieć, że budynek zaprojektowany "na odwal" powinien mieć taką samą cenę jak inny mający piękną, wypracowaną formę. Równie dobrze można by zapytać w czym oryginał dzieła np Vasariego czy Moneta jest lepszy od świetnego wydruku pigmentowego albo wręcz wyświetlonego np w cyfrowej ramce B) pewne wartości są niewycenialne i do takich należy spuścizna historyczna - dlatego nie widzę nic złego w docenianiu i cieszeniu się "kawałkiem historii" na nadgarstku w przypadku ludzi noszących np Bregueta czy tytułowe IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhh, co to za zegarek z pierwszego zdjęcia? może to kwestia fotki ale wygląda strasznie badziewnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhh, co to za zegarek z pierwszego zdjęcia? może to kwestia fotki ale wygląda strasznie badziewnie :)

Coś w stylu Garton za $80.. nie wiem po kiego w tym wątku B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie słono za tego IWC... To już wolę swojego dzisiejszego nadgarstkowca ;)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Tak wychodzi, że za tydzień mija rok, od kiedy po raz pierwszy mój nadgarstek zetknął się ze Stową Fliegerem. Spośród kilku zegarków, które staram się nosić naprzemiennie dziwnym zbiegiem okoliczności Stowa towarzyszy mi najczęściej.

Żeby się nie powielać - popełniłem swego czasu recenzję Stowy Fliegera, którą można przeczytać tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/41739-stowa-flieger-z-logo-i-data/page__p__476109__fromsearch__1#entry476109

Przez rok zmieniło się tyle, że obecnie produkowane Fliegery ku mojemu żalowi wyposażane są w proste koronki a'la IWC a nie w cebulki a mój egzemplarz został "podpimpowany" gdyż na pasku złożył autograf Jorg Schauer. Co do niebieskich wskazówek: tę "niebieskość" widać tak intensywnie tylko pod pewnym kątem, normalnie wygląda "poważniej" i IMO - świetnie.

Zamiast podsumowania: Jakiś czas temu w dziale sprzedam był Mark XVI za bardzo przyzwoite pieniądze. I po krótkim zastanowieniu stwierdziłem, że go nie potrzebuję.

Mój głos idzie na Stowę.

pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej trafia IWC ale czy jest to różnica warta ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej trafia IWC ale czy jest to różnica warta ceny...

Mnie trafił Flieger. Istotnie, różnica w cenie wyraźna na korzyść Ajwisi - droższy. I to chyba jedyna jego przewaga. Snobistyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie i podpowiedzi. Spodziewałem się miażdżącej przewagi IWC nad Stową, ale jak widać po wynikach ankiety, na równi cenicie zegarki ze skrajnych półek cenowych, więc nadal pasja jest ważniejsza niż snobizm. Jest dobrze.

Zamówiłem Stowę, z niecierpliwością czekam na kwiecień :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa jest IMO niezbyt ciekawa dodatkowo to firma gdzie obecna sytuacja (można powiedzieć warsztat) ma niewiele wspólnego z historią. Na marginesie dla mnie skojarzenia z faszyzmem większe niż dla Panerai.

Wracając do zegarków to Mark jest super wykonany, naprawę ładnie wygląda i znam dwóch zadowolonych właścicieli. IWC doszlifowalo ETA i nie ma problemu z ich wynalazkami. A tak na marginesie to inhouse to ryzyko jakiego nie niosa sprawdzone w wielomilionowy nakładach ETA chyba ze to tez jest n- milionowy Rolek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Stowę, z niecierpliwością czekam na kwiecień :)

Gratulacje, świetny wybór. Miłego oczekiwania. :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :rolleyes:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkwpk, piękna ta stoweczka :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach oczekiwania dotarła do mnie.

Świetnie wykonana, a brak jakichkolwiek oznaczeń na tarczy powoduje to, że jest baaardzo 'klimatyczna' ;)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest co oblewać, gratuluje ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach oczekiwania dotarła do mnie.

Świetnie wykonana, a brak jakichkolwiek oznaczeń na tarczy powoduje to, że jest baaardzo 'klimatyczna' ;)

 

No to wreszcie założysz jej pam strapa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ każdy pojedynek winien być zwieńczony fotografią zwycięzcy:

 

dsc00415ue.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się sprawa zakończyła. Gratulacje.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.