Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Witam

Pojedynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zainteresowało mnie zestawienie obydwu modeli. Otóż chodzi o ostatnio często poruszany Tissot PRC 200 chrono oraz mało popularny Seiko SNAD93P1. Obydwa zegarki prezentują się świetnie, i nie ukrywam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o dziedzinę, w której więszość z Was jest zorientowana na wysokim poziomie. Moglibyście opisać wady/zalety obydwu zegarków? Ceny są podobne, a chodzi mi o ich specyfikacje - który zegarek wygrywa tę rywalizację? I, dodatkowo - który osobiście byście wybrali?

Seiko SNAD93P1

3345242188.jpg

Tissot PRC200 chrono

PRC200_3.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot minimalnie bardziej idzie w kierunku elegancji, a Seiko w kierunku sportu, głównie przez bezel numerowany.

 

Patrząc tylko na design, to wybrałbym Seiko, bo mi bardziej odpowiada z wyglądu.

 

W szczegóły techniczne nie wnikam, bo na kwarcach tak za bardzo sie nie znam, ale podejrzewam że i tak Seiko ma lepszy i trwalszy mechanizm niż tania ETA G10.211, która jest w Tissocie. To byłby argument za Seiko.

 

Ewentualny "prestiż" związany ze "swiss made" bardzo wątpliwy. Nie w tego typu zegarkach, i nie przy tym zakresie cenowym. Argument za Seiko.

 

Nie zgadzam się, że ceny są podobne. Oryginalny Tissot kosztuje znacząco powyżej 1 tys, natomiast Seiko znacząco poniżej 1 tys zł. Jeszcze jeden argument za Seiko.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot:

Ten model Tissota jest ostatnio często poruszany na forum - dlaczego?

Dlatego, ze jest coraz więcej podróbek tego fajnego chronografu.

 

Cena w sklepie to około : 1200 - 1400zl.

 

Zegarek konkretny, bardzo ładnie prezentuję się na nadgarstku.

W środku jak już napisał Taktic kwarcowa Eta G10.211 .

Miałem ten zegarek i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Nie miałem z nim żadnych problemów.

 

Na pewno atutem tego zegarka jest rozpoznawalna marka, szafirowe szkiełko, większa wodoszczelność od Seiko.

Seiko:

 

Mniejsza wodoszczelność - 100m.

Szkiełko - brak szafiru, tylko Hardlex.

 

Atutem Seiko jest cena : poniżej 900zł.

Kolejnym atutem jest : Alarm którego nie ma w PRC 200.

 

 

Ja sam wybrałbym Tissota. Trzykrotnie miałem ten model i na pewno jeszcze do niego wrócę.

Cena Tissota jest większa jednak zdecydowanie warto kupić ten zegarek.

 

Jak zdecydujesz się na Tissota, uważaj na allegro. Tam jest naprawdę sporo podróbek tego modelu Tissota.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba ładne! Ja bym wybrał Tissota, bo chyba odrobinę ładniejszy jak dla mnie :)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PRC200 ale troszke innego.... niebieskiego.

Czarne i biale sa bardzo popularne. Niebieski ma slicznie polyskujace tarcze chronografu i za kazdym razem zwraca na siebie uwage (przewaznie w sklepach zegarkowych gdy przymierzam inne zegarki). Polecam. Zdaje sie, ze podrobek jest mniej w tym kolorze :)

Real photo

post-30965-0-62006500-1331811364.jpg


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot - ladniejszy, bardziej klasyczny, z czarna tarcza jest bardzo ladny


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.