Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

albo sklepy internetowe, gdzie poziom cen jest od razu znacznie mniejszy:-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki. Na pewno sprawdzę te adresy, gdyby któryś z właściciel LLD obecnych na forum miał już przetarty szlak zakupu tego zegarka (otrzymał zacny rabat) to proszę o kontakt na Priv. Duża pomoc. Dzięki

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie paska i zapięcia, czy widzieliście gdzieś, poza ori zestawem, modyfikacje z zapięciem motylkowym? Czy warto adoptować motylek z innego zegarka Longines czy są jakieś godne zamienniki?

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest indywidualna sprawa jaki pasek i jakie zapięcie. Osobiście jestem zwolennikiem oryginalnego paska i klamerki. Bardzo dobrze pasuje imho.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny.....ale small second jak dla mnie za wysoko. DeVille to samo :(


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucji nie widać bo to nowa wersja aktualnego modelu. Co do de ville i flagshipa w kontekście sekundy - oba są oparte na 2895 więc nic tu się nie zmieni, jest jak zostało zaprojektowane.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lince napisali że 2892, mogliby czasem sprawdzić co piszą.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

 

chciałbym Was podpytać;) Mam możliwość kupić taki okaz Longinesa za 1000zł. Jest to zegarek mechaniczny datowany na 1905-1907 r. Niestety nie miałem go w ręku i mieć przed kupnem nie będę. Jak widzicie, wymaga pewnego odrestaurowania (jak np. szybka, da się ją ładnie wypolerować?) ale nie wiem na ile są to skomplikowane i drogie rzeczy. Temat jest dość szybki, dlatego pozwoliłem sobie napisać tutaj przed zrobieniem większego researchu.

 

Będę wdzięczny za pomoc i uwagi, co o tym myślicie;)

 

Dzięki!

 

 

w961.JPGw967.JPGw962.JPGw9611.JPGw966.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Koszmar! Syf, kiła i mogiła... Odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że brzydki, zniszczony, niewart swojej ceny? Bo gusta wiem, że są różne, bardziej pytam o merytoryczne argumenty;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak, podoba mi się. Wiem, że jest specyficzny ale mi się podoba. Inaczej bym o niego nie pytał. Bardziej mnie zastanawia czy jest to warte swojej ceny czy może np. jest za bardzo zniszczony, wyglada na podróbkę albo szmelc itd. itp.


I jeszcze jedno pytanie - czy jest bezpiecznie kupowanie tak starych zegarków, czy istnieje prawdopodbieństwo, że coś tam może nie działać albo coś się zepsuje i już nie da się tego naprawić? Jaka jest praktyka w tego typu zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Flagship nowym, a u mnie model 2016:

 

xzYYqRr.jpg

 

vzCMZ0Y.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pasek Twój?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej. Widziałeś Stanisław tego flagshipa z poprzedniej strony?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Niby wszystko ma, co powinien. Ładne indeksy, współgrające logo i wskazówki, podkreślona subtarczka, ale pokazany przez Ciebie bardziej mi leży.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak, podoba mi się. Wiem, że jest specyficzny ale mi się podoba. Inaczej bym o niego nie pytał. Bardziej mnie zastanawia czy jest to warte swojej ceny czy może np. jest za bardzo zniszczony, wyglada na podróbkę albo szmelc itd. itp.

 

I jeszcze jedno pytanie - czy jest bezpiecznie kupowanie tak starych zegarków, czy istnieje prawdopodbieństwo, że coś tam może nie działać albo coś się zepsuje i już nie da się tego naprawić? Jaka jest praktyka w tego typu zegarkach?

A czy brałeś pod uwagę rozmiar tego zegarka? To pasówka o jakiejś brzydkawej konstrukcji i, delikatnie mówiąc, specyficznej tarczy. Serwis to pewnie 1/4 lub 1/3 tego wspomnianego tysiąca, choć tu pomogą lepiej zorientowani w temacie. W kwestii użytkowania... a zamierzasz go tyrać i używać na codzień? Tak stare zegarki nie mają systemów redukujących uszkodzenie w razie np. upadku. No i generalnie... brzydal trochę :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wziąłem już wszystko pod uwagę i zrezygnowałem z tego zegarka. Tak jak pisałem wczoraj, pisałem do Was na gorąco, bo uznałem, że to coś fajnego i unikalnego ale jak przejrzałem rynek i przemyślałem sprawę to stwierdziłem, że jednak lepiej odpuścić;)

 

Dzięki za pomoc, szukam dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.