Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

łatwiej fabrykę aut na produkcję czołgów przestawić...

z zegarka trudno coś strzelającego wycisnąć...


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Miłośników Logines'a
I od razu prośba (jestem nowym użytkownikiem więc wybaczcie błędy)
Oto stary? Longines z podniszczoną tarczą (już raz sztukowaną), na chodzie, koperta chyba srebrna.
Pomóżcie zidentyfikować. 30-ci kilka lat temu dostałam w prezencie zaręczynowym więc lat już trochę mam i nie jestem pewna czy powinnam się z nim rozstać?
Zdjęcia w załącznikach
Pozdrawiam - Podbipięta

post-68800-0-79339400-1390066967.jpg

post-68800-0-84786000-1390066987.jpg

post-68800-0-11885300-1390067016.jpg

post-68800-0-62774000-1390067036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznik mniej więcej 36 z numeru werku, cal. 15.94 na 15 kamieniach, monometaliczny balans, średnica ok. 38-39 mm. Koperta jest niklowana, nie jest srebrna. Patrząc na ten zegarek to w tym roku już nie powinno go być. Firma w tym czasie produkowała bardziej zaawansowane konstrukcje,werki i koperty. Ale wygląda na to że koperta oryginał choć sam w to nie wierzę.

 

edit: tam jest 34 czyli rok 1917 wszystko się zgadza :) na telefonie kiepsko widać.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale niezbyt zrozumiałam który to naprawdę rok.
A numer na werku i deklu to 5480264.
Czy można coś więcej o tych zegarkach?
Sugerowano mi, że to przerobiony kieszonkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest 54 to rok 36 i jest to małoprawdopodobne aby w tym roku Longines coś takiego wypuścił, ale teoretycznie możliwe. Najprawdopodobniej wyzbywali się zapasów magazynowych.

Koperta jest raczej oryginalna, co do wskazówek nie ma pewności ale mogą być.

Mechanizmy te montowano kiedyś w kieszonkach, ale... z numerem 54xx... wypuszczono trochę tych werków, choćby znana wersja Longinesa z cal. 15.94 dla czechosłowackich sił powietrznych.

Możesz wysłać zapytanie do Longinesa podając numery werku i cal. aby mieć pewność. Gdyby tarcza była w lepszym stanie zegarek byłby całkiem ciekawym okazem, zresztą i tak jest.

Wątpliwości może budzić rodzaj koperty i rodzaj tarczy pochodzące z przed 20 lat w stosunku do numerów mecganizmu a więc czasu produkcji.

Wszystko wygląda tak jak należy, nawet koperta ale na 20 lat wcześniej, choć to pewnie oryginał.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję Pana cierpliwość wystawić na dalszą próbę.
Otóż co znaczy cal15.94 i gdzie to widać na zegarku. (mniemam, ze chodzi o jakiś kaliber?)
Proszę również o adres Firmy choć nie wiem jak się znimi porozumiem bo mój angielski jest żaden a we francuskim i tak nie zrozumiem danych technicznych.
Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć za mojego zacnego Kolegę Piotra - kaliber to kiedyś była średnica mechanizmu, a obecnie tak po prostu nazywa się typ danego mechanizmu, czyli jest to po prostu oznaczenie nadawane przez producenta.

Ten mechanizm 15.94 możesz obejrzeć TUTAJ

Oznaczenie nabite jest pod kołem balansowym - trzeba się przyjrzeć


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdziłam - jest 15.94. Z tej strony niemieckiej wynika,że można go datować koło 1919 ale czekam bo może Staruszek mi pomoże sprecyzować model.
To na razie tyle.
Acha! dalej nie wiem jak stworzyć swój post ( a było pytanie do Ciebie!) . Wykorzystałam klub Longines'a żeby się wciąć z moim pytaniem ale to chyba nie jest normalna droga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja Ci napisałem na priv, żebyś po prostu założyła nowy, własny temat w dziale VINTAGE. Ale tutaj też trochę o zegarku się dowiedziałaś.

A czy ten zegarek jakoś się nazywał, żeby mówić o modelu to nie wiem.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic już nie doprecyzuję, wchodzisz na stronę Longines, wybierasz opcję kontakt i piszesz swoje zapytanie, przez polską stronę też można zadawać pytanie o model, jeśli masz wątpliwości można zadzwonić i zapytać co i jak.

Rok jest zależny od numeru fabrycznego, ten model jak każdy inny ma swój numer referencyjny ale ja go nie znam, być może można go znależć ale trzeba spędzić godziny na szukaniu, a mi nie za bardzo się chce przyznam szczerze - łatwiej zadać pytanie firmie .

Na forum nie ma panów - wszyscy są Kolegami i Koleżankami, najprawdopodobniej nic więcej o nim sie tutaj nie dowiesz poza tym co zostało już napisane, o werku mozna jeszcze sporo powiedzieć ale jeśli nie masz pojęcia o zegarkach to na niewiele Ci się to zda .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem sobie parę dni temu LLD i Hydroconquesta. Na razie nie mam Longinesa, ale niniejszy klub obserwuję i mu kibicuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie wrażenia po przymiarce LLD?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic już nie doprecyzuję, wchodzisz na stronę Longines, wybierasz opcję kontakt i piszesz swoje zapytanie, przez polską stronę też można zadawać pytanie o model, jeśli masz wątpliwości można zadzwonić i zapytać co i jak.

Rok jest zależny od numeru fabrycznego, ten model jak każdy inny ma swój numer referencyjny ale ja go nie znam, być może można go znależć ale trzeba spędzić godziny na szukaniu, a mi nie za bardzo się chce przyznam szczerze - łatwiej zadać pytanie firmie .

Na forum nie ma panów - wszyscy są Kolegami i Koleżankami, najprawdopodobniej nic więcej o nim sie tutaj nie dowiesz poza tym co zostało już napisane, o werku mozna jeszcze sporo powiedzieć ale jeśli nie masz pojęcia o zegarkach to na niewiele Ci się to zda .

Dobra chłopaki! Dzięki za rady. Napiszę do Longines'a po francusku - może sie czegoś dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki piszemy wielką literą, ja to ja ale Artur na małą literę absolutnie nie zasługuje !


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie wrażenia po przymiarce LLD?

 

Moim zdaniem to naprawdę świetny zegarek. Oczywiście - mam tu na myśli wrażenia estetyczne/wizualne, bo tylko takie mam podstawy. Jestem dość szczupły, ale LLD nie wydawał się za duży, leżał bardzo dobrze. Na żywo jest ładniejszy niż na zdjęciach - nawet napis Automatic w stylu retro (no bo przecież prawie wszystko jest jak w klasycznej, pierwszej wersji) zaczął mi się podobać. A jak spisuje się ten - trochę jednak krytykowany - mechanizm?

 

Zaznaczę jeszcze, że Hydroconquest też bardzo przypadł mi do gustu. Nie przymierzałem wersji chrono, ale ta również wygląda bardzo zacnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem sobie parę dni temu LLD i Hydroconquesta. Na razie nie mam Longinesa, ale niniejszy klub obserwuję i mu kibicuję :)

Po stosownych pomiarach wymienionych, B)

aczkolwiek bywają i niczego sobie trepy, :P

zasadź się na jakimś portalu lub na AD

i strzel "Lońkę", ;)

by wrzucić także go do tutejszego koszyka. :)

Czego też życzę serdecznie.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki piszemy wielką literą, ja to ja ale Artur na małą literę absolutnie nie zasługuje !

Skromniś  ;) .............ale pisane z francuskiego :P 

 i

po francusku, będzie. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromniś  ;) .............

 

I jaki miły :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Może coś wisi w powietrzu  ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stosownych pomiarach wymienionych, B)

aczkolwiek bywają i niczego sobie trepy, :P

zasadź się na jakimś portalu lub na AD

i strzel "Lońkę", ;)

by wrzucić także go do tutejszego koszyka. :)

Czego też życzę serdecznie.

 

:)  dziękuję za dobrą radę. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł coś tu wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym usłyszeć jaka jest wasza opinia na temat kieszonkowca, którego fotki zamieszczam niżej. Mam teoretyczną okazję nabycia owego egzemplarza. Stan bardzo dobry, co zresztą widać na zdjęciach, mechanizm na chodzie. Co sądzicie?

post-64375-0-18481200-1393016671_thumb.jpg

post-64375-0-72089300-1393016671_thumb.jpg

post-64375-0-35300900-1393016672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to naprawdę świetny zegarek. Oczywiście - mam tu na myśli wrażenia estetyczne/wizualne, bo tylko takie mam podstawy. Jestem dość szczupły, ale LLD nie wydawał się za duży, leżał bardzo dobrze. Na żywo jest ładniejszy niż na zdjęciach - nawet napis Automatic w stylu retro (no bo przecież prawie wszystko jest jak w klasycznej, pierwszej wersji) zaczął mi się podobać. A jak spisuje się ten - trochę jednak krytykowany - mechanizm?

 

Zaznaczę jeszcze, że Hydroconquest też bardzo przypadł mi do gustu. Nie przymierzałem wersji chrono, ale ta również wygląda bardzo zacnie.

 

Pozdrawiam.

Hejka, bierzesz LLD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja "współżyję" z LLD od ponad roku. Atakowany przez wielu  mechanizm- "koń roboczy"  spisuje się bardzo dobrze, +1 s/dobę spełnia w całym zakresie wymagania w stosunku do tego poziomu zegarka. Design jaki jest każdy widzi, dla mnie super. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.