Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

na żywo to w 100% inny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stałem sie posiadaczen takiego oto zegareczka. Chciałbym dowiedzieć się, z którego roku jest zegarek, co to za werk?

Może ktoś w tym dziale pomoże mi coś niecoś... Każda wiadomość i podpowiedź - bezcenne....

Aha, i pytanie jeszcze jedno. Zapłaciłem za niego 850 pln. Czy jest wart tej ceny?

post-78805-0-99861600-1426072164_thumb.jpg

post-78805-0-84635200-1426072176_thumb.jpg

post-78805-0-84336100-1426072230_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciu nie robi na mnie kompletnie zadnego wrazenia, jednak na zywo mnie powalil serio

 

Pozwolę sobie podać Ci link do napisanej przeze mnie recenzji - dotyczy ona wersji kwarcowej i innej kolorystycznie, ale dużo miejsca poświęcam w niej estetyce i jakości wykonania:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110663-longines-hydroconquest-l36894596/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podać Ci link do napisanej przeze mnie recenzji - dotyczy ona wersji kwarcowej i innej kolorystycznie, ale dużo miejsca poświęcam w niej estetyce i jakości wykonania:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110663-longines-hydroconquest-l36894596/

dzieki, recka przeczytana :)

ale ja zobaczywszy go i przymierzywszy nie potrzebuje zadnych recenzji, opini, + i - bo najwazniejsze, ze czasomierz mnie urzekł prawda? tak jak wspomnialem wczesniej, nigdy nie zwrocilem uwagi na niebieski zegar, zawsze czarne...az do teraz, na rece wyglada bajecznie, tak, to moje zdanie i rozumiem, ze nie kazdy sie ze mna zgodzi, ale to ja go bede nosil i wielbił :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow i zgłaszam akcess do klubu Longinesa.(wprawdzie  w moim przypadku interesuje mnie wyłącznie wytwórczość do lat 50 zeszłego stulecia) Własnie otrzymałem odpowiedz z w/w firmy w sprawie mojego nowego nabytku:

Historical information on a Longines watch                       Our answer

Dear Mr .......

We thank you for contacting us and for your interest in Longines watches.

Further to your request, we are pleased to provide the information contained in Longines' handwritten registers.

The original serial number 5'854'475 identifies a wristwatch in stainless steel and is fitted with a Longines manually wound mechanical movement, caliber 15.26. It was invoiced on 7 May 1940 to the company Ostersetzer, which was at that time our agent for Italy.

Jak widać solidna firma - zapytanie wysłałem w piątek po południu, a tu proszę w poniedziałek juz odp. a dotyczy ona tego nabytku- już go pokazywałem w nowych nabytkach vintage ale tam jakoś nie bylo zainteresowania?!

post-75553-0-28120600-1426512156_thumb.jpg

post-75553-0-09036100-1426512166_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę mechanizm tego Longinesa :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines słynie z szybkich i pełnych odpowiedzi, mało tego maja super archiwum i bez problemu dzielą się informacjami z posiadaczami ich zegarków.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny tylko szkoda że korona nie oryginalna, mógłbyś zrobić jeszcze zbliżenie tarczy i dekla od wewnątrz przyda się do porównań na przyszłość.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny tylko szkoda że korona nie oryginalna, mógłbyś zrobić jeszcze zbliżenie tarczy i dekla od wewnątrz przyda się do porównań na przyszłość.

 

Jestem poczatkujacy troche w temacie (co widac po ilosci postow), dlaczego sadzisz ze nie originalna?

Troche wiecej fotek zamiescilem w necie; http://hierbilder.de/yYXQX

zdjecia tarczy jeszcze blizej?

Edytowane przez Jakub22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to kolejny zegarek Longinesa po LLD i 1935,  który ugruntowuje pozycję tej marki w swoim przedziale, i potwierdza, że linia Heritage była strzałem w dziesiątkę.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cena nie będzie zaskoczeniem - stawiam na ok. 12500zł.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba się Wam nowość od Longinesa? 

 

http://chronos24.pl/basel-2015-longines-heritage-diver-1967/

 

wg mnie super!!! jest klimat - ciekawe jaka cena

Jak ogólnie nie pasują mi divery to ten jest jakiś inny, taki super ładny i na pasku wygląda nieźle, a na gumie to na pewno jeszcze lepiej. 

Bardzo chętnie bym takiego przytulił kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa. 42 mm


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, można?

przybysz ze Szwajcarii

 

IMG_9452 - wersja 2.jpeg

CUDNY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.