Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie widziałem takiej kolekcji Longinesów, co jeden to piękniejszy ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty ich jeszcze masz? ;)

Piękna kolekcja Lonżinów.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jestem pod ogromnym wrażeniem :)

Gratuluję kolekcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolekcji! 

I pozdrowienia od tej starszej generacji klepsydry!

Jeszcze cieply !

post-75553-0-20201200-1441113769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0317.jpg

 

Dopisuje się.

Zegar, którego nigdy nie brałem pod uwagę ze względu na duży nadgarstek.

Pierwszy zegarek poniżej 44mm, mogę już stwierdzić, że najwygodniejszy jaki miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i co najważniejsze pasuje do całości. oczywiście imho.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ab16a600cad6cfbc31c15cf81b43fb5f.jpg191ae3327436a2fbfc8a1fbe76355bba.jpg06c4e08e1d5912370c50eb2ff88787f0.jpg8f69db2b17e4945a18890bde38fdae5f.jpg

 

Zawsze marzyłem o zegarku Longines, nazwa zawsze kojarzyła mi się z najwyższą jakością. Wreszcie jest i niniejszym aplikuję do klubu ;)

 

Zegarek bardzo fajnie leży na nadgarstku ( mam 18,5 cm), bez problemu chowa się pod mankietem, choć uczciwie mówiąc mały nie jest. Przy okazji, zastanawia mnie dlaczego to duża wskazówka sekundowa jest od chronografu a nie mała? Widzieć ze tak było w moim starym swatchu. Myślałem że w Swatchu to wybryk natury? Czyżby nie?

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w 99% chrono duża wskazówka jest od chrono.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie podejście do sekundnika w stoperach jest ich największym minusem, a niewiem czy zwróciliście uwagę na duży sekundnik odmierzający dziesiąte części sekundy, jak mi ostatnio kolega puścił stoper na kwarcowej certinie, to się przestraszyłem, w głowie się zakręciło i zacząłem się bać że zaraz wystartuje to mi nos zmieli.

 

Może kiedyś trafię na ten 1%, takie manualne, nie automatyczne, chrono z pinknie płynącym sekundnikiem :)

 

A co do pokazanego Longi, świetnie wygląda, te czerwone dodatki świetnie się prezentują, zwłaszcza z czarnym bezelem, bo często czerowne dodatki i czerwony bezel z czarną tarczą to za dużo jednak czerwieni, a tutaj proporcje są dla mnie świetne.

No i zwróćcie uwagę na osadzenie koronki z przyciskami, sama ochrona koronki jest jednym z moich ulubionych elementów całej serii conquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zawsze podobały mi się zegarki Longines. Nigdy nie miałem automatic'a ani Longines'a. Zainteresował mnie używany model

Longines Weems Second-Setting jak z poniższej aukcji:

 

http://allegro.pl/longines-heritage-weems-secondsetting-47-5-mm-i5724467373.html

 

podobny, tylko z oryginalnym paskiem i nowy:

 

https://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-meskie/heritage-collection/longines-weems-second-setting-watch-ref-l2.713.4.13.0.html

 

 

Mam pewne obawy co do używki. Jakie są koszty koniecznych przeglądów takiego zegarka oraz podzielcie się proszę opiniami o tym konkretnym modelu, mechaniźmie. Z góry dzięki za wszelkie opinie. Startowałem z poziomu 3k ale jak ten model zobaczyłem to postanowiłem dozbierać i upolować używkę na dłuuuugie lata. Chciałbym go przed zakupem sprawdzić u dobrego zegarmistrza najlepiej we Wrocławiu. Na razie przychodzi mi do głowy serwis Doliński bo ponoć mają dużą wiedzę i praktykę w zegrakach Longines i nie tylko (oczywiście nie są tani ...). Co warto sprawdzić przed zakupem i gdzie - ile kto kosztuje?

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i pomoc.

maciek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że cieszy. Gratulacje, bardzo ładny zegarek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy bardzo ponieważ bardzo długo na niego zbierałem. Jest to mój pierwszy automat i powiem szczerze...... Zakochałem się właśnie w tego typu zegarkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, gratuluję wymarzonego zegarka. Takie zakupy cieszą najbardziej .

Jeśli lubisz gumowe paski, proponuję zakupić oryginalny, dedykowany do tego modelu - zegarek wygląda na nim super


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.