Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie. Też mi się bardziej podoba.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło jak z fabryki :)

A jeszcze dwa dni temu myślałeś, że nasze podpowiedzi to żart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj przyjemność nacieszyć się do woli zegarkiem już tu wspominanym, ale chyba nie wielu mogło go przymierzyć. Dzięki uprzejmości HP w czasie spotkania klubowiczy udostępniono nam Longines Heritage Diver 1967.  Wszystko na plus, może tylko jak dla mnie trochę za gruby i patrząc z boku taki "Orisowski" ;). Natomiast wystające ponad bezel szkło bardzo mi się spodobało. Wrażenia jakie wywarł na mnie ten zegarek są absolutnie pozytywne. Jak już o tym wspominałem Longines swoja Heritage Collection nawiązuje do swoich najświetniejszych czasów i wraca powoli na w pełni zasłużona pozycję cenionej marki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo podobało mi się szkło.. Ale grubość nie :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydroconquestator sie kłania

 

Moje związki z Longinesem są zadawnione i pewnie dla wielu Forowiczów sięgają prehistorii ;-).

Mój śp. Ojciec zanabył taki zegarek w sklepie Jubiler przy ul. Szewskiej w Krakowie. Było to w latach 70. ubiegłego stulecia Zegarkiem tym był model Admiral, z automatycznym naciągiem. Stylistyka - taka jak w owych latach - masywna koperta ze szczotkowanej stali, kształt owalny z pionowo uciętymi miejscami na teleskopy, tarcza granatowa, do tego kolorki - biały i czerwony (indeksy i wskazówki). Mówiąc między nami - jak dla mnie niezbyt ładny, by nie powiedzieć nieładny.

No i niestety niedobry - miał bowiem kopertę zamykaną próżniowo, co wymagało specjalistycznej maszyny do otwierania. Ale nie to było największym problemem. Gorzej, że w miarę starzenia się jakaś uszczelka (pewnie klucza i/lub szkiełka) zaczynała parcieć, spłaszczać się i wreszcie powodowała, że klucz łamał się (był jakoby przycinany przez zapadające się szkiełko. Tak w każdym razie tłumaczono w serwisie.

Kłopot był z tym nieziemski, sprowadzanie ze Szwajcarii nowych części oryginalnych przez państwową firmę peerelowską trwało miesiącami, Potem jeszcze sama robota warsztatowa i  po pewnym czasie cała zabawa się powtarzała. Po którymś-tam razie Ojciec zrezygnował z walki i włożył czasomierz do szuflady...

Teraz skok o prawie 40 lat - parę lat temu kupiłem synowi w prezencie Longinesa HC. Nowego, z gwarancją i td. Sprawuje się do dziś bez zarzutu zegarek, syn zresztą też :D ). HC podobał mi się i podoba dalej, ale na kolejny nie bardzo miałem fundusze.

Ostatnio jednak udało mi się kupić po stosunkowo okazyjnej cenie również HC. I tu wielkie zdziwienie, bowiem zegarki są b. podobne ale nieidentyczne.

Trochę poczytałem i doszedłem do następujących wniosków (proszę bardzo o skorygowanie w razie potrzeby):

Longines Hydroconquest występował w wersji kwarcowej i mechanicznej (automatycznej)

Była seria o średnicy 39 mm i druga, 41 mm...

Tarcza albo miała wszystkie indeksy oznaczone cyframi, albo, w drugiej wersji, tylko 12, 6 i 9.

W pierwszym przypadku bezel miał (prócz liczb 15, 30 i 45) indeksy w formie trójkątnych, wydłużonych kresek (1,2,4,5,7,8,10,11), podczas gdy w drugim przypadku kreseczki te były w formie podłużnych prostokątów...

Bezele i tarcze w obu przypadkach były do dostania w rozmaitych kolorach (czerwony, niebieski...)

 

Czy coś pomyliłem lub o czyms zapomniałem?

Zdjęcia obu zamieszczę jak tylko mi się uda spokać z Synem ;-)

Edytowane przez MarcinEck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt nie pokazywał porządnego zegarka :D  ;)

post-57210-0-67609300-1448380100_thumb.jpg

post-57210-0-12703200-1448380105_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zapiszę się także i do tego zacnego klubu , ale szybciej myślałem że trafię tu z kieszonką , ale los chciał inaczej  :)  Może Wy potraficie dokładnie ustalić rok tego nabytku nr mechanizmu 13833941  dekla 8888 32

Niedługo wyląduje na bazarku , więc gdyby miłośnik tej marki chciałby go mieć to może napisać na pw . Potrzebuję kasy na Delbany ,a ten wpadł jako odszkodowanie za zagubione w transporcie Delbany

Edit zdjęcia nie wchodzą jest na stronie 30

post-38106-0-90715500-1448392241_thumb.jpeg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze ostatnio mysle nad kupnem Hertitage Diver! Jakos idealnie ostatnio pasuje w moj schemat dobrego i solidnego divera. Mysle nad sprzedazem Speemaster reduced i sie przerzucic na to cacko, jakies opinie? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legend Diver ;)

Zegarek jest bardzo fotogeniczny, na żywo też świetny. Pytanie czy miałeś okazję go przymierzyć, bo ma spory rozmiar L2L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nadgarstek przyjmuje inaczej ten sam zegarek. LLD ma rzeczywiście dość duży rozmiar L2L, ale w praktyce bardzo fajnie się nosi. Zachęcam do wielokrotnych przymiarek, bo z każdą następna tę zegarek zyskuje na atrakcyjności.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem wczoraj z ciekawości LLD choć to nie mój styl (zbyt elegancki) i według mnie zegarek ma ciut za długie uszy ale na nadgarstku niecałe 18cm nie wyglądał źle. Stylistyka ciekawa ale nie powalająca, super rozwiązanie z obracaniem "bezela" koronka. Na minus niestety werk który w tej cenie powinien być o klasę lepszy. W domu przejrzałem fotki w necie na paskach nato i wtedy bardziej do mnie zagadał ale uszy niestety musiałbym przypiłować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek jakby zasyfione. Niby "garniturowce", tylko czy aby garnituru nie ubrudzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Cyryl to widać znafca...

Dwa to 13zn a jeden pewnie 15.26 lub 15.94

Obawiam się patrząc z telefonu, że biorac pod uwage caloksztalt mogą pobić wszystkie

inne pokazane w tym wątku. Jest takie stare powiedzenie: nie to złoto...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wub: Jest Moc!

 

Jakby dało radę pokazać werki to będzie mistrzostwo świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki wszystkim za uwagi i spostrzeżenia- o gustach się nie dyskutuje  :o

jeden werk: 

 

post-75553-0-84009200-1448910297_thumb.jpg

 

 

Brawo Piotr  to 15.26  :)

 post-75553-0-29551700-1448910569_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.