Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę o pomoc w opisie tego arcydzieła - niestety nie potrafię otworzyć zegarka i zrobić foty werku .... interesują mnie wszystkie wiadomości - wyczytałem, że chyba jest z lat 69, 70 ale nie wiem czy to słuszna koncepcja .... proszę o info - przede wszystkim czy to oryginał .... wydaje mi się, że raczej tak 

post-90121-0-73814300-1484993722_thumb.jpg

post-90121-0-07310900-1484993798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z daleka to ciężko coś powiedzieć. musisz go spróbować jednak otworzyć.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się, że uszkodzę szkiełko ... ale możesz mi coś więcej napisać ? oczywiście przy założeniu, że jest oryginalny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bój się. Duży jesteś;-):-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, Ty byś wyjmował nie mając wiedzy i narzędzi?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się, że uszkodzę szkiełko ... ale możesz mi coś więcej napisać ? oczywiście przy założeniu, że jest oryginalny ...

 

Nie otwieraj, jeśli nie masz w tym doświadczenia. Eksperymentować to można na Q&Q, a nie na Longinesie, zwłaszcza, że potrzebne są do tego narzędzia:

 

Longines-Admiral-3.jpg

 

Twój egzemplarz wygląda bardzo ciekawie, choć wymaga fachowego przeglądu na pewno. To chyba ten sam model:

https://www.instagram.com/p/BKx7-UQgO-K/?taken-by=vintagelongines&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otrzymałem w spadku Longinesa z podniszczoną tarczą. Orientuje się ktoś może gdzie można znaleźć, jakie są ewentualnie koszty wymiany tarczy na nową? 

Zwracam się również z prośbą o określenie z którego jest roku i jaki jest jego model? Tutaj mam troche danych które udało mi się z niego odczytać:

 

Numer na deklu:
1096  1
866 
 
Numery na mechaniźmie:
Pierwszy w ramce: 9652
Drugi 54048906
17 jewels
 
-------------------
 
post-93028-0-13916500-1485010149_thumb.jpgpost-93028-0-66540700-1485010224_thumb.jpgpost-93028-0-95776300-1485010355.jpg
 
I jeszcze jedno: http://imgur.com/a/74sPw
Edytowane przez Saturas777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to prawda nie mam zamiaru prowadzić doświadczeń na tego typu zegarku .... dlatego pytam, dlatego że interesuje mnie też jego ogólna historia .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, Ty byś wyjmował nie mając wiedzy i narzędzi?

kolega nie pisał o braku narzędzi:-)

 

nie bardzo też pisał o planach z nim związanych. do zwykłego otwarcia by zrobić foto to bym dopuścił. ostatecznie jednak przegląd etc zrobiłbym u fachowca


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś dopuścił do "zwykłego" otwarcia tego zegarka?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega nie pisał o braku narzędzi:-)

 

nie bardzo też pisał o planach z nim związanych. do zwykłego otwarcia by zrobić foto to bym dopuścił. ostatecznie jednak przegląd etc zrobiłbym u fachowca

Nie pisał o braku narzędzi, ale skoro zapytał nas, to chyba wiadomo, że nie ma wiedzy a tym bardziej narzędzi ....


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zwykłym dekielku to trzeba go jedynie podważyć. tu widzę komplikacje małą:-) z narzędzi wywnioskować można, że trzeba najpierw koronkę ściągnąć. a następnie podważyć lub odkręcić dekielek. nie mając go w ręku trudno coś więcej napisać. niemniej uważam ,że nie powinno to nastręcza problemu:-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Uważasz, że każdą kopertę można otworzyć od tyłu zdejmując dekiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

kolega nie pisał o braku narzędzi:-)

 

nie bardzo też pisał o planach z nim związanych. do zwykłego otwarcia by zrobić foto to bym dopuścił. ostatecznie jednak przegląd etc zrobiłbym u fachowca

Jestem przekonany, że jednak nawet nie wiedziałeś jakie narzedzia są potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zwykłym dekielku to trzeba go jedynie podważyć. tu widzę komplikacje małą:-) z narzędzi wywnioskować można, że trzeba najpierw koronkę ściągnąć. a następnie podważyć lub odkręcić dekielek. nie mając go w ręku trudno coś więcej napisać. niemniej uważam ,że nie powinno to nastręcza problemu:-D

Sorry, ale widać że nie masz pięcia o czym piszesz.

Kolega stwierdza, że boi się o uszkodzenie szkiełka w celu otworzenia zegarka, a Ty mu radzisz próbować...

Teraz piszesz o podważaniu dekielka, ale jakiego dekielka ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zwykłym dekielku to trzeba go jedynie podważyć. tu widzę komplikacje małą:-) z narzędzi wywnioskować można, że trzeba najpierw koronkę ściągnąć. a następnie podważyć lub odkręcić dekielek. nie mając go w ręku trudno coś więcej napisać. niemniej uważam ,że nie powinno to nastręcza problemu:-D

@pk_kamil opowiedz dokładnie jak byś tę koronkę ściągnął a następnie podwazyl lub odkręcił dekielek. W końcu nie powinno to nastręczyć problemu :) Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nasiedliście na mnie...

 

parę postów wcześniej było tak:

 

"wyjmuje się szkiełko", "wtedy jest widoczna dzwignia do wałka" 

 

Kolega został przekierowany do kącika zegarmistrzowskiego :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki - szanowni panowie - jak pisałem interesuje mnie historia tego zegarka a wy kruszycie kopie o to jak go otworzyć .... ja wiem jak to zrobić ale nie potrafię i nie będę tego próbował robić w obawie o szkiełko - myślę, że jest troszkę inne niż do klasycznego zegarka .... tylko historia i jakaś większa wiedza na jego temat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać, z czego ściągnięto tarczę do Vintage Military 1938post-76160-0-26821300-1485192401_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do kupna longinesa hydroconquest która wersje kolorystyczna i numeryczna byście polecili???i pytanie jeszcze ważniejsze od poprzedniego gdzie kupić taki zegarek bo widzialem ze W.KRUK  ma ten model ale tam ceny raczej nie ponegocjuje,chcialbym go załozec na rękę przed zakupem a jestem z okolic Opola,może doradzicie ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.