Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Chrono z kołem kolumnowym produkowane tylko dla Longinesa. Na bazie ety.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tak myślałem ze jednak nie swoj za tanio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ze jednak nie swoj za tanio :)

Nie z tanio tylko w aktualnej polityce SG u Longinesa nie ma miejsca na prawdziwy in house choć werki z kołem kolumnowym, także monopushery można za takie uznać ze względu na unikatowe konstrukcje mimo wspólnych baz z popularnymi mechanizmami w portfolio ety. W globalizacji nic nie jest teraz proste i definicje in house nie in house nie mają takiego znaczenia i sztywnych ram jak kiedys.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też nie ten poziom cenowy by zegarek był wyposażony w mechanizm in-house`owy. Poza ty pełna zgoda z Filipem, to całkiem przyzwoity mechanizm.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

dzięki

 

ale np. we fryderyku za ta cenę to już in-house można dostać ( nie pamiętam jaki model ale jestem tego niemal na 100% pewien)

 

czy koszty serwisu takiego mechanizmu są wyższe niż normalnej ety

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seiko też :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seiko też :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

piszesz o GS ? to chyba półka cenowo wyżej

jeśli chodzi o budżetowe Seiko to jednak wybiorę Fryderyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisze o Seiko za 300zl i każdym innym.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisze o Seiko za 300zl i każdym innym.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

kuzwa zapomniałem ze są pionowo zintegrowani :) i ze japoncy hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh można sobie kupić na przykład z WatchGecko. Wątpię, aby jakościowo było to co innego. LLD (lub MM300) jest następny w kolejce do kupienia po Anancie. :wub:

Różnica jest dramatyczna. Ten mesh jest raczej na poziomie omegi niż zamienników z netu. Cena jest straszna w porównaniu do zegarka, ale idzie za nią jakość.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

lincoln przestań już :D wszyscy wiemy ze to fajny zegar ;)

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD na chińszczyźni. Czekam na mesh od ROWI, powinno być lepiej :-)59bbd1a130ebcab54dff9d51646f9495.jpg282ddc234d8ccfdcab5f7401653815c2.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się troszeczkę grubsza. Jakby jej było za mało, szczególnie widać to przy mocowaniu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się troszeczkę grubsza. Jakby jej było za mało, szczególnie widać to przy mocowaniu.

Ciekawe jakiej grubości jest mesh od bulovy. Wiesz może?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który? Może bym tak kilka fotek zamieścił, żeby nikt się nie pomylił, czy coś.... :D  :P  :lol:

jak to który, ten którego fote dajesz co 5 min :D

i tak zaraz go sprzedasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to który, ten którego fote dajesz co 5 min :D

i tak zaraz go sprzedasz :)

Nie co 5 minut. Poza tym, pytanie "który" to był ŻART. Jak mi teraz napiszesz, że Twój wpis to też żart, to powiadomię media. ;)

Longinesa GMT na pewno nie sprzedam. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mesh od WatchGecko jest kiepski. W końcu to ten sam, lub prawie ten sam, który spotkać można przy zegarkach Glycine. Pamiętajmy, że paski Longines, wykonane z aligatora, są cienkie i mogłyby być lepsze. Czy wobec tego oryginalny mesh dzieli aż tak duża różnica z Glycine skoro skórzane paski są słabe? Cóż, może ocenię sam za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i paski Longines z aligatora są cieńkie ale napewno nie są słabej jakości. Słabej jakości to są te wszystkie pseudoaligatory innych firm. Nie kojarzę też innej firmy która do zegarków za 6k daje paski z prawdziwej skóry aligatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechciałbym, byście moje pozytywne opinie co do LLD z meshem brali za atak na inne meshe, bo uważam, że można je porównać tylko wtedy gdy mamy jeden i drugi na ręku i wtedy możemy wydać subiektywną ocenę. Tak się szczęśliwie składa, że miałem niewątpliwą przyjemność mieć na jednym nadgarstku LLD z meshem firmowym a na drugim swojego z meshem od SQUALE. Czy to dobry mesh czy słaby, nie będę się wypowiadał bo to mój więc jest dobry ;), ale co jest istotne, prównując oba miałem wrażenie, że jednak ten oryginalny jest jednak jakby ładniejszy, lepiej pasujący. Może to tylko siła sugestii ale jakby trochę inaczej spleciony, inny odcień. Niby ten sam mesh, ale mimo wszystko inny.  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oryginalny mesh Squale i ma się on nijak do Glycine. Kompletnie inna jakość.

 

Dwie rzeczy, na których Longines oszczędza, trzymając cenę swoich zegarków na stosunkowo niskim poziomie to kiepskie paski z aligatora plus w całości polerowane koperty wielu modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie pięknego zegarka troszkę mały ale piękny! Zawsze piękniejszy niż reedycja ;):P

 

post-22413-0-05607400-1508781533_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oryginalny mesh Squale i ma się on nijak do Glycine. Kompletnie inna jakość.

 

Dwie rzeczy, na których Longines oszczędza, trzymając cenę swoich zegarków na stosunkowo niskim poziomie to kiepskie paski z aligatora plus w całości polerowane koperty wielu modeli.

Tak jak pisałem, to nie była ocena jakości innych meshy, tylko te dwa o których pisałem. Jeśli miałeś okazję porównać ten od Glycine i LLD to napisz jakie są Twoje odczucia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.