Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam oryginalny mesh Squale i ma się on nijak do Glycine. Kompletnie inna jakość.

 

Dwie rzeczy, na których Longines oszczędza, trzymając cenę swoich zegarków na stosunkowo niskim poziomie to kiepskie paski z aligatora plus w całości polerowane koperty wielu modeli.

Istvan zmiłuj się. Z tego nic nie wynika. To glycine czy squale jest lepszy (obstawiam drugie bo jest wpisane tak trochę na około) I jak one się mają do meshe od longines?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez k_urczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales, że mesh od Longines jest na poziomie Omegi. Którego konkretnie modelu? Będę wdzięczny, abyś napisał również, jakie, aftermarketowe meshe miałeś w ręku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istvan, jakie masz negatywne uwagi w stosunku do pasków z aligatora Longinesa?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Catalina Ponor

 

0006YI9HYYWPRTRF-C122-F4.jpg

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są cienkie, za cienkie, przecież wiesz.

Nie nie wiem co masz na mysli dlatego zapytałem. Piszesz o kiepskiej jakości pasków ogólnie, dlatego pytam - kiepska jakość to może być słaba gradacja skóry, złe wyselekcjonowanie wzoru aligatora na obu częściach, niskiej jakości farba do brzegów, podszewka niskiej jakości. Opisanych podwyżej elementów paski Longinesa nie posiadają, więc nie uważam aby były złej jakości, a na tle konkurencji pasków firmowych z np. Jaeger LeCoultre wypadają bardzo korzystnie w stosunku cena/jakość. Poza tym Twoja uwaga tyczyla się też oczczędzania na produkcji paska, a samo to że uważasz pasek za cienki nie ma nic wspólnego z jego ceną i oszczędnością producenta ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nie będę się spierał o jakość skóry z kaletnikiem. Nadal mam jednak wrazenie, że ich paski, a w szczególności ten od Heritage 1954 jest cienki. Można go prawie złożyć, jak kartkę papieru. W przypadku innych aligatorów, które mam, tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kwestie konstrukcyjne nie jakościowe - paski Longinesa są że skór egzotycznych mocno wyszarfowanych czyli takich które mają np. 0.5mm (garment grade) grubości, a jak do tego dodamy niezbyt sztywne wypełnienie i cienka podszewkę, to tak taki pasek jest miękki. Ale równie dobrze można robić paski grube i wypełnione mocno które mają podobne właściwości - kwestia tego co zamówi dana firma u producenta pasków, możliwości w tym zakresie są nieograniczone. Konkluzja jest taka że odpowiadają Ci bardziej paski grubsze i sztywniejsze niż robi Longines.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Przyznaje wobec tego, że byłem w błędzie i dziękuję za wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz, kto pyta nie błądzi;) Jedyny minus jaki ja widzę w tych paskach to mocno apreturowane skóry tzn. Naturalną łuskę pokrywa się farbą tak że ciężko ją zarysowac i zniszczyć ale traci naturalny urok skóry egzotycznej. To samo jest w paskach iwc (poza santoni) czy jlc aktualnie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe jakie spojrzenie :D

Czyżby dowiedział się że dokarmiasz go pod nowy pasek do Longinesa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem zapytać, czy to wypada tak się przyjaźnić z przyszłym paskiem. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales, że mesh od Longines jest na poziomie Omegi. Którego konkretnie modelu? Będę wdzięczny, abyś napisał również, jakie, aftermarketowe meshe miałeś w ręku. :)

Hejka, odnosiłem się do mesha ploprofa. Z innych meshów to tylko chińczyki I squale, ale tego drugiego nie oglądałem za długo. Może będę mieć możliwość ponownego sprawdzenia za kilka dni.

Co jeszcze można sprawdzić albo co ktoś sprawdzał. Rozważam bulovę, a czekam na ROWI. Czy ktoś miał styczność z Vollmerem?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się obejrzeć ten mesh LLD. Może w tym roku jednak znajdę czas, aby pojechać do stolicy. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was już mierzył Avigation BigEye? Jak wrażenia? Przyciski chronografu nie za bardzo odstają? Na zdjęciach wyglądają na bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.