Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przyjemny elegancik. Sam pewnie bym go nie kupił, ale na pewno wart uwagi, jeżeli estetycznie Ci odpowiada. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jesacze podobna opcja z pięknie zdobioną kopertą, ale z kalendarzem, też mi kiedyś wpadła w oko Ogólnie seria Master wpada w moje upodobania

 

ab19382b595f99cd0c38bbdc0ecda6da.jpg

 

df4b135afb1f968fa8572c591fb09dcd.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do mnie najbardziej przemawia linia Heritage i prędzej czy później jakiś L z tej linii musi do mnie trafić ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Kolekcja Master ogromnie mi się podoba, połączenie elegancji z nieco bardziej sportowym duchem to to czego "obecnie" najbardziej poszukuję, ponieważ mam już garniturowce. Z drugiej strony cena jest znacznie poza moim dostępem, a używki tej serii nie trafiają się często, albo mają mocno zmęczone koperty :( Ale spokojnie, składam i doskładam jak się trafi fajna okazja ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja Master ogromnie mi się podoba, połączenie elegancji z nieco bardziej sportowym duchem

Oj tak ;)

 

post-97650-1513374589,7542_thumb.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Piękne sikory, nosiłbym :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majetek z oryginalnym pudełkiem.

 

od razu dodam, że... nie jest to linia Heritage

Są oķropne te twoie Sherpy, LLD i teraz ten, aż nie można paczeć! Trzy pięć jego nać! Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisać, że gratuluję, trochę banalnie, a że zazdrość zżera wstyd się przyznać.  ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisać, że gratuluję, trochę banalnie, a że zazdrość zżera wstyd się przyznać.  ;)

No to, żeby nie było całkiem banalnie, ja pogratuluję świetnego gustu, wykwintnego smaku i wyjątkowego zmysłu estetycznego. :D No co? Są tacy, którzy mają mnóstwo siana i co robią? Kupują Submarinera!  :lol:  :lol:  :lol:  <JOKE>

 

A zazdrość przekładająca się na pogłębianie wiedzy o marce, dążenie do doskonalenia swojej, choćby i (jak w moim przypadku w skali mikro) kolekcji/zbioru (czy jak to tam zwał), to w ostatecznym rozrachunku może być cecha całkiem pozytywna. :)

 

No i na koniec - ponieważ wieść gminna niesie, że Staszek już zapomniał, jak wygląda mój Heritage  :P  - dzisiaj z wizytą na wrogim terenie. ;)

 

25395842_10156024460807052_3275271380005


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Dobrze, że wkleiłeś, bo już go chyba z dzień nie widziałem ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj Lindbergha.

 

L2.678.4.11.0.jpg

 

Z racji rozmiaru zegarka (średnica 47mm), podszedłem z rezerwą do tej przymiarki. Muszę jednak przyznać, że na żywo, w bezpośrednim kontakcie, robi spore wrażenie. Wykonanie fajne, ale ten klimat - nie ma sobie równych. Stanowiłby świetną parę z 1935, którego posiadam, ale rozmiar niestety eliminuje go z planów.

 

Zakładałem również 1967.

 

Longines_Heritage_Diver_1967_a-630x795.j

 

Koperta pokaźna, ale biorąc pod uwagę mój ostatni mój zakup - Orient Saturation Diver 300M z 16,5mm grubości, niczego się już chyba dzisiaj nie boję. Na nadgarstku 18 cm leży wygodnie i ładnie się prezentuje. Problem jednak to praca bezela, jak i on sam. Jest słabo. Zupełnie jakbym miał w rękach zegarek do 1000 zł. Wygląda średnio, a "klik" nie ma nic wspólnego z jakością. Jeśli bieda ma jakiś dźwięk to właśnie taki. -_-

 

W związku z powyższym, utwierdzam się w przekonaniu, że ostatni Longines, jaki kupię (przynajmniej z tych produkowanych obecnie), to LLD. :)

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poza bezelem jest ogólnie ok, czy masz jeszcze inne zastrzeżenia? Pytam, bo to jeden z modeli, które kiedyś tam może wezmę pod uwagę - chociaż na żywo jeszcze jakoś go nigdy nie oglądałem.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza bezelem, fajny. Mimo wszystko, jeśli mam dać 10k, musi mi wszystko grać. Jestem skłonny iść na ustępstwa, ale to za sporo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj Lindbergha.

 

L2.678.4.11.0.jpg

 

Z racji rozmiaru zegarka (średnica 47mm), podszedłem z rezerwą do tej przymiarki. Muszę jednak przyznać, że na żywo, w bezpośrednim kontakcie, robi spore wrażenie. Wykonanie fajne, ale ten klimat - nie ma sobie równych. Stanowiłby świetną parę z 1935, którego posiadam, ale rozmiar niestety eliminuje go z planów.

 

Zakładałem również 1967.

 

Longines_Heritage_Diver_1967_a-630x795.j

 

Koperta pokaźna, ale biorąc pod uwagę mój ostatni mój zakup - Orient Saturation Diver 300M z 16,5mm grubości, niczego się już chyba dzisiaj nie boję. Na nadgarstku 18 cm leży wygodnie i ładnie się prezentuje. Problem jednak to praca bezela, jak i on sam. Jest słabo. Zupełnie jakbym miał w rękach zegarek do 1000 zł. Wygląda średnio, a "klik" nie ma nic wspólnego z jakością. Jeśli bieda ma jakiś dźwięk to właśnie taki.

 

W związku z powyższym, utwierdzam się w przekonaniu, że ostatni Longines, jaki kupię (przynajmniej z tych produkowanych obecnie), to LLD. :)

Odnosząc się do 2 przymiarki osobiscie myśle ze planując zakup nurka za około 10 tys lepiej troszeczkę dopłacić i kupić Tudora BB. Cena trochę wyższa ale jakoś również na sporo wyższym poziomie no i mechanizm in-house

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza bezelem, fajny. Mimo wszystko, jeśli mam dać 10k, musi mi wszystko grać. Jestem skłonny iść na ustępstwa, ale to za sporo mniej.

Rozumiem. Z tym, że ten model (nowy) można jednak wyłapać za sporo mniej niż 10k. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko, ale jednak celownik mam już na czym innym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do 2 przymiarki osobiscie myśle ze planując zakup nurka za około 10 tys lepiej troszeczkę dopłacić i kupić Tudora BB. Cena trochę wyższa ale jakoś również na sporo wyższym poziomie no i mechanizm in-house

 

 

Lindbergh to nie jest zegarek nurkowy. Zewnetrzna jakość wykonania Bb w żaden sposób nie jest na "sporo wyższym poziomie" od tego lindbergha, na pewno bb ma ładne szlify ale nie są to jakieś porażające różnice.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lindbergh to nie jest zegarek nurkowy. Zewnetrzna jakość wykonania Bb w żaden sposób nie jest na "sporo wyższym poziomie" od tego lindbergha, na pewno bb ma ładne szlify ale nie są to jakieś porażające różnice.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ale Koledze nie chodziło chyba raczej o Lindbergha, tylko o Heritage Diver nieco niżej. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.