Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem tego swiadomy i niestety to jest najgorsze ponieważ to konkurecja powoduje że firmy starają się rozwijać i zaoferować coś 'lepszego' a monopol pozwala na manipulacje poprzez sztuczną rywalizacje hypowanie i pozycjonowanie czyli zwykłą komercje która polega jedynie na dojeniu > a tort jest już podzielony

dla ścisłości ja jestem fanem firmy Longines a raczej tego co zrobił w przeszłości i szkoda że tak się marnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Istvanem, Lożin wcale nie dołuje, a wręcz przeciwnie bardzo mocno buduje swoją pozycje wykorzystując historię. Popatrz na linię Heritage.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy zna ktoś parametry techniczne mechanizmu z tego Conquesta 6942 ??

Z góry dzięki

post-102431-0-89890700-1521732624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy lld pvd dostał też nowy mechanizm l888.2 (modyfikowana eta2892 - zwolniona i zupgrejtowana , rezerwa chodu 64h. Coś Ala Hami) ciekawe czy do zwykłego lld też zasadzą nowinkę.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD i Hydro znalazły moje uznanie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczny zegarek , świetnie wygląda.

Dobry powrót do przeszłości .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba, dobrze wychodzą Longinesowi zegarki nawiązujące do starych linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też mi się podoba, dobrze wychodzą Longinesowi zegarki nawiązujące do starych linii.

Nie tylko Longinesowi dobrze to wychodzi. Ja już jakiś czas temu uznałem, że jeśli chodzi np. o Tissota, to w ich przypadku warto przyglądać się w zasadzie tylko wypustom z linii Heritage. Np. 1945, 1948, nie wspominając już o moim 1952 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie tak dawno, ktoś z pesymistów pisał, że SG nie pozwala Longinesowi na zajęcie dobrej pozycji w swoim przedziale cenowym. A nie mówiłem że linia Heritage jest super. ^_^  :D  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że w linii master collection pojawił się model z rocznym kalendarzem a to już jak na te półkę wysoka komplikacja.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie udać się z kwarcowym Longines w Warszawie lub okolicach na serwis? Zegarek przestał chodzić, nowa bateria nic nie pomaga - ktoś coś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co do nowości to bardzo mi się podoba. Aż dziwne, że nie nadmuchali do 42mm i nie wcisnęli daty. Ja tam widzę ogólny trend do zmniejszania zegarków. Oby to się utrzymało w kolejnych latach.

Pełna zgoda , jak najbardziej dobry trend. 42 mm to już by nie było to .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie udać się z kwarcowym Longines w Warszawie lub okolicach na serwis? Zegarek przestał chodzić, nowa bateria nic nie pomaga - ktoś coś? :)

ZT od czsu do czsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie udać się z kwarcowym Longines w Warszawie lub okolicach na serwis? Zegarek przestał chodzić, nowa bateria nic nie pomaga - ktoś coś? :)

W pierwszej kolejności sprawdziłbym baterię ( mogła być stara ) ,i druga sprawa czy dobrze była włożona .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZT od czsu do czsu.

Super dzięki za namiary. Tata był gdzieś pod Warszawą ale mam wrażenie, że go chcieli naciągnąć na koszty.

W pierwszej kolejności sprawdziłbym baterię ( mogła być stara ) ,i druga sprawa czy dobrze była włożona .

Sprawdzimy dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to "nie tak dawno" było dwa dni temu, to pisał zupełnie coś odwrotnego - że okopują się w średnim segmencie i nie pozawalają przebijać się marce wyżej, w stronę Omegi. Ja się z tym w pełni zgadzam, ale też uważam, że to bardzo przemyślana strategia, bo w ich półce nie ma firmy z choćby zbliżoną historią i potencjałem. Jeśli jakiś korpoludek będzie chciał przyszpanować, wydając całą pensję na zegarek, to lepszego wyboru mieć nie będzie - nazwa dosyć znana, reklamy w kolorowych magazynach, cena na metce się zgadza no i ładne to to - korporacyjny "prestiż" wypisz wymaluj.

 

A z taką kolekcją wyżej nie podskoczą - gdzie im tam do Tudora czy Omegi. Musieliby zrobić entry level na poziomie 2k euro, czyli skasować pewnie z 3/4 swojej dotychczasowej klienteli. To byłaby robota na dekady, a poza tym SG nie ma w tym żadnego interesu.

 

A co do nowości to bardzo mi się podoba. Aż dziwne, że nie nadmuchali do 42mm i nie wcisnęli daty. Ja tam widzę ogólny trend do zmniejszania zegarków. Oby to się utrzymało w kolejnych latach.

 

Ja nie jestem "korpoludkiem" (cokolwiek to znaczy), ale przyznaję, że - jak pewnie wielu z nas - 10 razy się zastanawiam zanim wydam pieniądze (nie jestem milionerem) na tzw. "dobro luksusowe". Chociaż, jak również pewnie czyni to wielu z nas ;), i tak robię to czasem (delikatnie mówiąc) nie do końca rozsądnie. 

 

I przyznaję się bez bicia, że mnie ta swoista polityka SG odpowiada. Świetnie wyglądające zegarki, z otoczką, wizerunkiem, historią i tradycją marki, a jednak w pewnym zakresie dostępne dla takiego średniaka, jak ja. Ja nie kupiłem żadnego z aż dwóch zegarków Longines, żeby szpanować przed współpracownikami/znajomymi (nie wspominając o tym, że niektórzy z moich klientów mają zegarki warte wiele razy więcej niż moje, a inni w ogóle "zlewają" temat zegarkowy). Kupiłem je, bo... mi się podobają. I marka też mi się bardzo całościowo podoba. I jeżdżę np. Mondeo (nie Bugatti), więc dla mnie Longines (w pewnym przedziale cenowym, naturalnie), to taki zegarkowy "Ford Mondeo". A Omega to Audi. ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Klubowiczów,

To mój pierwszy wpis na forum, więc nie wiem czy moje pytanie będzie odpowiednie do tej grupy. Przy okazji przeglądania zdjęć z trwających właśnie targów Baselworld trafiłem na takie zdjęcie. To obecna, chyba już poprzednia wersja HQ ze wstawionym ceramicznym insertem bezela. Według mnie prezentuje się bardzo dobrze, czy ktoś z Was orientuje się gdzie można kupić taki insert? W SG nie mają i dopiero w styczniu 2019 będą w stanie powiedzieć czy insert z nowej kolekcji będzie pasował do starej

post-96523-0-23261200-1521917897_thumb.jpg

Edytowane przez Gene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i Ja 44mm :-) Wyglad całkiem szmekt-gut a się bałem tego bezela. Bezel jest ciemniejszy niż sama tarcza, po wyjęciu z pudełka wydawał się czarny. Na zdjeciach wyglada gorzej niż w rzeczywistości. Także dołączam do klubu - na szybko sesyjka ale światło bez szału.

 

Świetna wersja, ładne zdjęcia.

 

Jest też nowy hydro z tym mechanizmem, do tego ceramika, porządek na bezelu, spokojniejsza tarcza, podoba mi się:

 

https://youtu.be/eu14QlmKeKk

 

A moim zdaniem:

- VHP super, to dla mnie jeden z najjaśniejszych punktów dzisiejszego Longinesa. Może nie jestem fanem PVD (z wyjątkiem czarnego chrono PD), ale wiadomo, dziś musi być wiele wersji.

- nowy HydroConquest zapowiada się wręcz rewelacyjnie. Przez chwilę miałem wątpliwości, czy nie stał się za bardzo "submarinerowy", ale... chyba mi przeszły.

- Record też na duży plus. Ponadczasowe wzornictwo, chronometr, opcja z fajną bransoletą. Wszystko ok.

- LLD w tej wersji mnie nie przekonuje.

 

Nowość z Bazyeli, Longines Military Watch (38,5mm, stylizowany na pilota RAF z lat 40-tych) https://www.hodinkee.com/articles/longines-military-watch-introducing

 

 

Dla mnie ten model to dotkliwa porażka. Wszystko przez sztuczną patynę, którą odbieram jako straszny kicz, nieważne czy u Zenitha, Omegi czy Longinesa. To jak atrapa książek na półce. A mógłby być z tego taki piękny Heritage...

 

Warto dodać że w linii master collection pojawił się model z rocznym kalendarzem a to już jak na te półkę wysoka komplikacja.

 

Dokładnie, linia Master ładnie się rozwija. Mocny punkt kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - zdaję sobie sprawę że ceramika jest jak najbardziej na miejscu w tym zegarku ale mimo tego mi się podoba.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.