Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo sobie cenię obecne starania Longinesa w utrzymaniu się na dobrym poziomie, projekty heritage są moimi ulubionymi, ale będąc realistą zdaję sobie sprawę, że powrót do dawnej świetności będąc w SG jest właściwie nierealny. Pozostaje mu piękna historia i dzisiejsza wcale nie najgorsza pozycja na rynku. Spójrzmy na to inaczej, ile marek chciałoby być na miejscu Longinesa, sądzę że wiele.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie cenię obecne starania Longinesa w utrzymaniu się na dobrym poziomie, projekty heritage są moimi ulubionymi, ale będąc realistą zdaję sobie sprawę, że powrót do dawnej świetności będąc w SG jest właściwie nierealny. Pozostaje mu piękna historia i dzisiejsza wcale nie najgorsza pozycja na rynku. Spójrzmy na to inaczej, ile marek chciałoby być na miejscu Longinesa, sądzę że wiele.

To prawda!

I w pełni się z tym zgadzam.

Nie wiele firm nie robi haritage teraz no nie oszukujmy się SG jest w tym mistrzem patrząc na Omegi, Longinesy, Certiny!

Popatrzymy na PP, Rolexy, oni nawet nie próbują czegoś takiego poza czerwonym napisem ;)

Ale to była ciężka praca przez cały okres rewolucji kwarcowej! I dążenie do bycia najlepszym!

 

I niech robią sobie podśmiechujki ale uważam ze Vintage w zegarkach ma moc i to co powinno się cenić! I żadna reedycja nie da nam tego co dali z siebie kiedyś! Stara szkoła zegarmistrzowska!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiejszając tutaj,ale obecny produkt Longinesa to produkt głęboko upośledzony.Ja wiem,że postęp poszędł mocno do góry,ale ta firma to co pokazuje to jest jakiś dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiejszając tutaj,ale obecny produkt Longinesa to produkt głęboko upośledzony.Ja wiem,że postęp poszędł mocno do góry,ale ta firma to co pokazuje to jest jakiś dramat.

Ty to akurat Vintage jesteś! ;):D jak ja! :D

 

Troche się nie dziwie SG bo dla nich główny rodzynkiem jest Omega wiec nie mogą pozycjonować wyżej Longinesa!

Omega ma być na topie a reszta to tylko dodatek!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównujesz to co było kiedyś, a jest dzisiaj to masz rację, ale mi chodziło o porównanie tego co robi Longines (SG) teraz w porównaniu do tego co robią inne marki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cenie Twoje zdanie w tej materii.

Dziekuje!

Miło słyszeć, ze ktoś docenia ale chodź wiem, ze my myślimy tak samo w temacie Vintage! I tez podziwiam Twoja wiedzę w tym temacie! :)

Jeśli porównujesz to co było kiedyś, a jest dzisiaj to masz rację, ale mi chodziło o porównanie tego co robi Longines (SG) teraz w porównaniu do tego co robią inne marki.

Inne marki to ciężko powiedzieć, bo wiemy ze jest nie dużo wiodących Marek!

Z SG zawsze będzie tak, ze Omega jest na pierwszym miejscu później Longines i Certina a reszta to ogonek.

Longines kiedyś był dużo lepszym niż Omega i co z tego wyszło?! To co widzimy.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłoby lepiej, gdyby w trakcie kwarcowej rewolucji Longines przepadł? Komu dziś, poza wąskim groniem pasjonatów, mówią coś nazwy Enicar, Universal, Dugena, Helvetia, Favre-Leuba itp.? A może byłoby dobrze, gdyby dogorywał dziś jak Vulcain czy Eterna? Tymczasem Longines świetnie się sprzedaje na całym świecie, bryluje na Roland Garros i innych zawodach, wzbudza duże zainteresowanie na Baselworld i po prostu robi (zazwyczaj) ładne zegarki. Owszem - zdarzają się lepsze i gorsze pomysły, ale tak ma każda firma. Dawniej miał pewnie bardziej prestiżową pozycję - ale historia potoczyła się tak, że dziś ma inną, tym niemniej, jak bardzo słusznie napisał @zasadas, wiele firm Longinesowi może dziś tylko pozazdrościć.

 

article-2218263-00C3FFBE00000578-865_634

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, lepiej mieć taką, całkiem zacną pozycję, niż być wspomnieniem nielicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie panowie, ze macie racje!

Mi chodziło o to ze Longines był dużo lepsza marka kiedyś a nizeli jest dzisiaj!

I wyżej i lepiej już nie będzie! ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG pozycjonuje Longinesa tak, żeby na większość modeli było stać i powiatowego pediatrę w małej miejscowości w Belgii, a nie tylko chirurga plastycznego z Monachium albo agenta służb specjalnych. Dla tych klientów ma inne propozycje. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyżej i lepiej już nie będzie! ;)

 

Wystarczy, że ktoś kupi Longines i zdecyduje inaczej niż obecny właściciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po ponad trzy letniej przygodzie puscilem do ludzi mojego Hydroconquesta, btw. kupil ktos z Belgii ;) 

Jednak co by nie mowic to chrono24 potrafi sie sprawdzic w przypadku niektorych sprzedazy. Certine trudno sprzedac przez ten portal, a o longinesa calkiem sporo pytan dostalem.

Robie miejsce w kolekcji, jeszcze dwa inne zegarki musza pojsc i mam nadzieje wrocic do tematu z LLD


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasę ma jak Doda! ;):D

 

Pokaż mi obecny produkt Longinesa co ma taka klasę, ze PP by się nie powstydził?!

 

Na drugim foto słynna kanapka co warto zauważyć lata wcześniej niż Panerai :)

Bardzo poszukiwany model z tą tarczą i najlepiej w stali w kopercie wodoszczelnej

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!

Miło słyszeć, ze ktoś docenia ale chodź wiem, ze my myślimy tak samo w temacie Vintage! I tez podziwiam Twoja wiedzę w tym temacie! :)

Inne marki to ciężko powiedzieć, bo wiemy ze jest nie dużo wiodących Marek!

Z SG zawsze będzie tak, ze Omega jest na pierwszym miejscu później Longines i Certina a reszta to ogonek.

Longines kiedyś był dużo lepszym niż Omega i co z tego wyszło?! To co widzimy.

Tak jak z grupa VW-ena. Jedni jeżdżą Skoda jeszcze inni Seatem a na bogato jest Audi. Ze SG jest dokładnie tak samo. To tylko kwestia marketingu i odpowiedniej dywersyfikacji klientów. „Dla każdego coś miłego”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim foto słynna kanapka co warto zauważyć lata wcześniej niż Panerai :)

Bardzo poszukiwany model z tą tarczą i najlepiej w stali w kopercie wodoszczelnej

To prawda :) ale każda 13 jest poszukiwana i ciekaw jestem który z obecnych produktów Longinesa będzie tak poszukiwany jak te chrono lub nurki, piloty ze starej dobrej manufaktury?!

 

Patrząc na Omegę to posiada modele które będą dość cenne za 30/40 lat.

Tak jak z grupa VW-ena. Jedni jeżdżą Skoda jeszcze inni Seatem a na bogato jest Audi. Ze SG jest dokładnie tak samo. To tylko kwestia marketingu i odpowiedniej dywersyfikacji klientów. „Dla każdego coś miłego”.

Trafione porównanie!

Tyle, ze dla bogatych to oni Lambo maja! :D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak zegarek bardzo ładny z dużym minusem którym jest data w dziwnym niepasującym jak dla mnie miejscu


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD nocą.post-57210-1527887306,2495_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dwie fotki z FB.

 

 

Oba świetne ale biały dla mnie przepiękny.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.