Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ten Military bardzo podchodzi. Tak bardzo, że zrodził się plan. :-) Ale też jest Conquest Heriitage i coraz trudniej dostępny 1973.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten Military bardzo podchodzi. Tak bardzo, że zrodził się plan. :-) Ale też jest Conquest Heriitage i coraz trudniej dostępny 1973.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Mnie też podchodzi. Tylko miota mną Januszowate (w końcu drugie imię zobowiązuje :D ) "tyle piniendzy za takie cuś"...  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość powszechny dylemat, z którym- przynajmniej ja- często się zmagam. ;-)

Swoją drogą te oficjalne 1800EUR, jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, to sporo. Cóż, tak czy inaczej, trzeba poczekać. Może na żywo czar pryśnie.

Bardziej mnie intryguje Conquest Heritage i białe 1973 (tu konkurencja jest zacna w postaci Intramatica). Jednak w obu przypadkach jest ta data. W CH na 12-tej- muszę chyba jednak jeszcze raz go przymierzyć. Natomiast w 1973 na ukos. Choć w tym przypadku, wydaje mi się, datę ratuje kolorystyka i "skomplikowana" tarczą.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie nie mam jakby "motywacji" do tych dwóch modeli, o których mówisz. Oba są więcej niż zacne, naturalnie, ale u mnie przestrzeń 1973 zajmuje w pewnym sensie "parapanda" ;) (1954), a z kolei rolę taką, jak Conquest Heritage spełnia Flagship. Tym niemniej, gdyby tylko budżet pozwolił... :D :D :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauroczenie LLD nie daje o sobie zapomnieć.

 

Widać, że cieszy.

 

Staszku, początki są zawsze trudne. ;)

Nigdy nie mówię nigdy, ale bardzo trudno mi przychodzi rozstanie się z zegarkiem, łatwiej z samochodem. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mierzyłem Conquest VHP, w necie strasznie mi się spodobał ale w realu czar prysł. Najgorsze było to że naczytałem się o nim samych peanów, że 5 s na rok, że trafia idealnie w indeksy i co?! i w Arkadii w Kruku leży sobie VHP biała tarcza 41 mm, który pomiędzy 20 a 40s pięknie nie trafia w indeksy więc jak ktoś chce kupić to jednak trzeba poświęcić  "minutę" na obserwację czy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mierzyłem Conquest VHP, w necie strasznie mi się spodobał ale w realu czar prysł. Najgorsze było to że naczytałem się o nim samych peanów, że 5 s na rok, że trafia idealnie w indeksy i co?! i w Arkadii w Kruku leży sobie VHP biała tarcza 41 mm, który pomiędzy 20 a 40s pięknie nie trafia w indeksy więc jak ktoś chce kupić to jednak trzeba poświęcić  "minutę" na obserwację czy wszystko ok.

Mój trafia w indeksy od czterech miesięcy. Co do ćwierci milimetra! Istotnie, można zauważyć zjawisko nietrafiania z winy

patrzącego:) Trzeba trzymać zegarek centralnie na wprost, oto cała tajemnica. Patrząc z boku, raz z jednej strony, raz z drugiej,

wskazówka sekundowa nie trafia raz z prawej, raz z lewej. Czyli jest to dowód na skutek patrzenia pod katem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój trafia w indeksy od czterech miesięcy. Co do ćwierci milimetra! Istotnie, można zauważyć zjawisko nietrafiania z winy

patrzącego:) Trzeba trzymać zegarek centralnie na wprost, oto cała tajemnica. Patrząc z boku, raz z jednej strony, raz z drugiej,

wskazówka sekundowa nie trafia raz z prawej, raz z lewej. Czyli jest to dowód na skutek patrzenia pod katem...

Podejrzewasz mnie że wydałem ocenę patrząc na niego przez witrynę. No proszę Cię. 

Oczywiście mierzyłem ten zegarek chyba ze 20 min  z czego CENTRALNIE  gapiłem się w niego z 10, chciałem go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dzisiaj album Longines Watches autorstwa J. Goldberga. Cóż, porównując modele z minionej epoki do współczesnej linii Conquest (nie mylić z Heritage), to te dzisiejsze zegarki są zupełnie bezpłciowe. Dlatego, nie rozumiem, po co kłócić się o jakiś szwajcarski kwarc.

 

13217653_DSCF2030.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewasz mnie że wydałem ocenę patrząc na niego przez witrynę. No proszę Cię. 

Oczywiście mierzyłem ten zegarek chyba ze 20 min  z czego CENTRALNIE  gapiłem się w niego z 10, chciałem go kupić.

Sorry, byłem nazbyt kategoryczny. Postanowiłem sprawdzić przez podświetlana lupę. Gapiłem się centralnie w indeksy pomiędzy 20 i 40. Istotnie dopatrzyłem się minimalnych rozbieżności w zakresie od 25 do 35, ale pozycja 30 jest bez zarzutu. Czyli jednak

coś się Longinesowi odrobinę omsknęło... Pozdrawiam W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przymierzał nową kostkę dolce vita ? Mam na myśli automat.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mierzyłem Conquest VHP, w necie strasznie mi się spodobał ale w realu czar prysł. Najgorsze było to że naczytałem się o nim samych peanów, że 5 s na rok, że trafia idealnie w indeksy i co?! i w Arkadii w Kruku leży sobie VHP biała tarcza 41 mm, który pomiędzy 20 a 40s pięknie nie trafia w indeksy więc jak ktoś chce kupić to jednak trzeba poświęcić  "minutę" na obserwację czy wszystko ok.

 

Ja też zainteresowałem się tym zegarkiem bo na Grand Seiko lub Chronomastera na razie mnie nie stać ale ciekawi mnie dlaczego ten mechanizm ma "0 jewels"? Grand Seiko 9F ma 9 jewels, Citizen A660 - 17 jewels, A010/A060 - 23 jewels. 

Do tego na stronie ETY nie istnieje ten mechanizm. Ok, zrobili go dla Longinesa ale nie można nigdzie znaleźć takich informacji jak ile razy na dobę jest wykonywany pomiar temperatury itp. Na stronie Grand Seiko wszystko jest napisane czarno na białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mogłem się oprzeć ...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Nie opieraj się, częściej proszę!

3 razy już LLD mierzyłem i ani razu tak genialnie nie wyglądał. Cóż. Kwestia nadgarstka, braku daty, oświetlenia w sklepie albo wszystkiego do kupy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opieraj się, częściej proszę!

3 razy już LLD mierzyłem i ani razu tak genialnie nie wyglądał. Cóż. Kwestia nadgarstka, braku daty, oświetlenia w sklepie albo wszystkiego do kupy :/

Dziękuję. :-) Podchodziłem do LLD w salonie parę (naście) razy. Z efektem euforia/ roczarowanie. Za każdym razem... Aż kolega przyniósł do pracy swój egzemplarz' -; z datą więc wybrakowany ;-).... Inne, naturalne światło...i byłem kupiony.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Aż kolega przyniósł do pracy swój egzemplarz' -; z datą więc wybrakowany ;-)

...

Jak to łatwo można się przejęzyczyć. :(

Miało być w jedynej słusznej wersji a wyszło jak wyszło. ;)

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to łatwo można się przejęzyczyć. :(

Miało być w jedynej słusznej wersji a wyszło jak wyszło. ;)

Taki może głupi żarcik z mojej strony. Już prostuję. :-) Oczywiście, że z datą czy bez i tak jest świetny.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niszczenie symetrii tej tarczy i o zgrozo fizycznie także samej tarczy jakąś dziurą to zbrodnia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :-) Podchodziłem do LLD w salonie parę (naście) razy. Z efektem euforia/ roczarowanie. Za każdym razem... Aż kolega przyniósł do pracy swój egzemplarz' -; z datą więc wybrakowany ;-).... Inne, naturalne światło...i byłem kupiony.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja miałem dokładnie tak samo, jednak z tą różnicą, że nie mam LLD

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie tak samo, jednak z tą różnicą, że nie mam LLD

Mariusz, mając taka kolekcję jak twoja przeżyłbym brak Longinesa. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy to w końcu raz wprost: osoby mające LLD w wersji z datą tak naprawdę nie posiadają wcale Longines Legend Divera! ;)  :lol:

W ostateczności jestem w stanie jednemu pomóc za rozsądną cenę. Tylko, żeby kolejka się zbyt długa nie ustawiła. :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności jestem w stanie jednemu pomóc za rozsądną cenę. Tylko, żeby kolejka się zbyt długa nie ustawiła. :lol:

I co ,dorobisz dziurę ;-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.