Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Nie jestem wielkim fanem kajdanów, ale w tym przypadku jest dobrze. IMO nawet bardzo  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasi.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowały mnie zdjecia LLD na meshu , a że został mi taki po Squale to wrzuciłem na próbę. Na żywo sporo lepiej niz na zdjeciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh jest spoko:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

to Twój Szymon?

w tym przypadku Mesh-owi mówię stanowcze nie :)

ale tego LLD bym ponosił, jest na mojej liście zakupowej, ale zawsze wpadało coś innego.

tego na meshu oglądałem w niedzielę na okęciu i dlatego mówię nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Twój Szymon?

w tym przypadku Mesh-owi mówię stanowcze nie :)

ale tego LLD bym ponosił, jest na mojej liście zakupowej, ale zawsze wpadało coś innego.

tego na meshu oglądałem w niedzielę na okęciu i dlatego mówię nie.

Mój :) też uważam że na pasku lepiej wyglada, ale Mesh jest dużo lepszy w odbiorze po jakimś czasie niż po krótkiej przymiarce. Przy LLD uważam ze warto mieć jedno i drugie:))) Edytowane przez nomysz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój :) też uważam że na pasku lepiej wyglada, ale Mesh jest dużo lepszy w odbiorze po jakimś czasie niż po krótkiej przymiarce. Przy LLD uważam ze warto mieć jedno i drugie:)))

 

ok sprzedany! proszę dane do przelewu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale Mesh jest dużo lepszy w odbiorze po jakimś czasie niż po krótkiej przymiarce...

Jak dla mnie od razu lepiej pasuje, to z bransoletą wygląda jak oryginalny zestaw, a pasek to tylko dodatek. Ja na początku tylko niepotrzebnie pieniądze wydałem na zestaw z paskiem, gdyby w sklepie były obydwa zestawy, to wybór byłby inny, bez nieptrzebnych kosztów później.

 

post-74919-0-45338100-1547009106_thumb.jpeg

Zapięcie. Zdjęcie z przed jakiegoś czasu. Dzisiaj „biurkowych” rys jest znacznie więcej i zapięcie wygląda jak w codziennym zegarku „normalnego” człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w posiadaniu mocno zniszczonego longinesa. Bardzo mi zależy żeby przywrócić mu "życie". Czy możecie skierować mnie do zegarmistrza który podjąłby się takiego zadania?

 

Pozdrawiam,

 

Rafał

 

 

post-108080-0-60579500-1547222306_thumb.jpg

Edytowane przez Rafal Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo tego malca polubiłem :-)

post-34987-0-37155100-1547372366_thumb.jpg

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny.

Na tej fotce wygląda jakby miał naklejone coś na szkło.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropny jest ten mesh na piny. Najgorszy chiński sort. Wiem, bo miałem identyczną do Squale. Ile Longines sobie za nią liczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny.

Na tej fotce wygląda jakby miał naklejone coś na szkło.

Bardzo wdzięczny jest ten zegarek. Przez to szkło i załamania, kształt koperty trochę daje odrobinę efektu art deco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wdzięczny jest ten zegarek. Przez to szkło i załamania, kształt koperty trochę daje odrobinę efektu art deco.

 

styl art deco powstał już przed 1wszą woj.św. i trwał do końca lat 30stych lecz jego szczyt przypada na lata 20ste

ten zegarek nie ma nic wspólnego z art doco poza tym nie ma czegos takiego jak 'efekt art deco'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się uświadomiony. W swojej ignorancji żyłem w przekonaniu, że funkcjonował on także w latach 30stych, aż do wybuchu IIWŚ. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak napisałem ze trwał do końca lat 30stych

nalezy pamiętać ze wiele styli ma cechy wspólne oraz to ze kilka styli moze współistnieć w tym samym okresie

art deco łączy pewne cechy innych styli jak np. modernizm czy bauhaus > który też istniał w latach 20stych i 30stych

 

jeśli chodzi o Conquest'a to ciężko jego styl skategoryzować czy nazwać mimo ze jest bardzo charakterystyczny dla zegarków tamtej epoki czyli lat 50tych 

*w tamtym okresie istniało kilka styli projektowania jak np. mid-cenury modern , sztuka współczesna czy pod koniec lat 50tych pop art > lecz były one związane bardziej z architektórą lub sztuką (czyt. malarsto, rzeżba) a nie koniecznie z designem zegarków :P

 

jeśli chodzi o zegarki z lat 50tych to styl wynikał z tego ze wczesniej podczas wojny design był w stylu militarnym (jeden z moich ulubionych styli jesli chodzi o zegarki) który miał być bardziej użytkowy i funkconalny niż 'piękny'

póżniej po wojnie na początku lat 50tych styl zmienił się na bardziej kolorowy błyszczący i elegancki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

Wyjątkowo fotogeniczny jest ten malec, aż chciałoby się go mieć, gdyby nie to, że malec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się pochwalę nowym nabytkiem i o aneks akces do klubu wnoszę :)

 

6691d56b0b9a712764114a12285fdad3_big.jpg

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy aneks, czy akces, ja jestem na tak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.