Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ten automat tam wsadzili,tylko umniejsza.

Fakt, manual byłby bardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem sobie nową mocną propozycję Longinesa, czyli nowego Hydroconquesta. Niestety, była tylko wersja 43 mm, która na mojej ręce wygląda na mocno za dużą (zdjęcie dodatkowo to podkreśla):

 

post-64635-0-62088600-1553292151_thumb.jpg

 

Ale wrażenia - bardzo pozytywne:

- tarcza ma piękny odcień, ciekawszy niż granat w poprzednich wersjach HC,

- ceramiczny bezel to duży postęp - obraca się ciszej i płynniej, a moletowana jest całość, a nie tylko 2/3. No i ceramika - wygląda znacznie bardziej reprezentacyjnie,

- koronka pracuje chyba mniej więcej podobnie jak w moim - tak bardzo przyzwyczaiłem się już do wersji kwarcowej, że trochę nie chciałoby mi się zbyt często jej odkręcać,

- niestety przymierzyłem wersję na gumowym pasku - fajny (łącznie z zapięciem), ale nie ma to jak bransoleta,

- indeksy wydają się być może minimalnie za blisko krawędzi, jednak nie jest źle,

- trochę szkoda, że zmienił się kształt sekundnika - strzałka w automacie była dość charakterystyczna, ale pewnie ciężej byłoby wypełnić ją ładnie lumą,

- dekiel po staremu, czyli super,

- i wreszcie ładne szczotkowanie na kopercie - mnie akurat błysk w dotychczasowej wersji nie przeszkadzał, ale mamy do czynienia z udaną odmianą, która na dłuższą metę będzie pewniej bardziej funkcjonalna. 

 

Ewolucja zatem udana, bo choć trochę się zmieniło, to charakter HC pozostał. Postaram się niebawem przymierzyć wersję 41mm na bransolecie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby elegant, a na co dzień też nie chce schodzić z ręki :)

DSC02757.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ładna i dobrze dopasowana.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby elegant, a na co dzień też nie chce schodzić z ręki :)

 

 

Bez kompleksów wobec pozostałych dwóch  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kompleksów wobec pozostałych dwóch  ;)

W sensie wobec Omegi i Zenitha? Potwierdzam, każdy z nich ma swoje własne smaczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wobec tych dwóch - widziałem zdjęcie w innym temacie. Masz świetnie skomponowany zestaw klasyków. Od dłuższego czasu eleganckie modele inspirowane przejrzystym wzornictwem z lat 50. i 60. podobają mi się szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! Tak właściwie to nie wszystkie moje klasyki, w pudełku zachodzą co chwilę jakieś zmiany i jestem coraz bardziej zadowolony z całości. Więcej odpiszę w odpowiednim wątku i podrzucę może zdjęcie obecnego stanu, tak żeby tutaj nie odbiegać za bardzo od tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka nowych gatków do 1935...

 

8115f306359673d3fe63c7bc08c3db3a_big.jpg

 

aa1de9dada3297fa72243c75a85ac263_big.jpg

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie . Co to za pasek ?

 

Pasek wykonany przez gripena. Dziś była przymiarka i moim zdaniem fajnie to wyszło   B)

 

A tak w zestawieniu z fabrycznym.

 

e94043f99f01e0ba66f05b352e404e84_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wykonany przez gripena. Dziś była przymiarka i moim zdaniem fajnie to wyszło   B)

 

 

 

 

Bardzo fajnie, zegar zyskuje w nowym kontekście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncle Seiko zrobił fajną bransoletę do LLD.

...

Szkoda, że brzegi polerowane.

Powinno być na odwrót.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że brzegi polerowane.

Powinno być na odwrót.

Dokładnie. Już parę miesięcy temu myślałem o tej bransolecie ale kombinacja wykończenia powierzchni i dość krótkich "end linków" po brzegach mnie póki co powtrzymywala. Z drugiej strony może trzeba sprawdzić jak to wygląda na żywo. ;-) No alternatywy na chwilę obecną chyba nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncle Seiko zrobił fajną bransoletę do LLD. Cena też bardzo przystępna.

 

 

Wolałbym coś w tym stylu (bez maskownic, vintage na całego), tylko może jednak trochę szerszą:

 

post-64635-0-31148300-1553545857.jpg

 

Ale i tak dla mnie to jeden z tych sportowych zegarków, które lepiej wyglądają na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo na pasku. IMHO.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Końcu udało mi się przymierzyć tę wersję, na którą tyle czekałem. Starą wersję hydroconquesta zastąpi nowa w tejże kolorystyce, w rozmiarze 41. Wydaje mi się, że LHC nie ma żadnego konkurenta w tym przedziale cenowym, na horyzoncie znajduje jedynie się Oris Aquis, który i tak jest dużo droższy. Co sądzicie o nowej wersji?

post-107391-0-39223000-1553600349_thumb.jpg

post-107391-0-36250300-1553600372_thumb.jpg

Edytowane przez Victusinvictus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś w tym stylu (bez maskownic, vintage na całego), tylko może jednak trochę szerszą:

 

Ale i tak dla mnie to jeden z tych sportowych zegarków, które lepiej wyglądają na pasku.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko się zgodzić. Ponadto wydaje mi się, że przez tę bransoletę UncleSeiko, aczkolwiek fajny pomysl, LLD staje się zbyt masywny i co nieco traci swoj vintage'owy urok. Jednak to moja ocena podparta wyobraźnią bo nie mam pojęcia jak taki zestaw prezentuje się na żywo.

 

Edit: A co to za bransoleta? Ta nieco za wąską.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Końcu udało mi się przymierzyć tę wersję, na którą tyle czekałem. Starą wersję hydroconquesta zastąpi nowa w tejże kolorystyce, w rozmiarze 41. Wydaje mi się, że LHC nie ma żadnego konkurenta w tym przedziale cenowym, na horyzoncie znajduje jedynie się Oris Aquis, który i tak jest dużo droższy. Co sądzicie o nowej wersji?

 

Po tym renderze bardzo nakręciłem się na ten zegarek - głęboko czarna matowa tarcza. Jak widzę zdjęcia z waszych przymiarek (sam jeszcze nie widziałem na żywo) to kompletnie mi nie pasuje ten szary szlif słoneczny. Liczyłem jeszcze na mikroregulację w bransolecie, choćby taka jaką dostała (rok temu?) Certina ds action, w LHC w temacie zapięcia chyba nic się nie zmieniło. 

post-77981-0-62806300-1553614807.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym renderze bardzo nakręciłem się na ten zegarek - głęboko czarna matowa tarcza. Jak widzę zdjęcia z waszych przymiarek (sam jeszcze nie widziałem na żywo) to kompletnie mi nie pasuje ten szary szlif słoneczny. Liczyłem jeszcze na mikroregulację w bransolecie, choćby taka jaką dostała (rok temu?) Certina ds action, w LHC w temacie zapięcia chyba nic się nie zmieniło. 

Wiesz co,wydaje mi się, że głównym winowajcą jest sztuczne, zbyt mocne światło w salonie, bo jak widać na pierwszym zdjęciu, nie nie ma tych refleksów. Dla porównania mój zegarek w tym świetle. Co nie zmienia faktu, że to nie jest czarna, matowa tarcza jak w Rolku czy Pelagosie

post-107391-0-44024500-1553626679_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.