Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Będę to musiał zatem jeszcze zbadać, dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowej wersji?

 

Parę spostrzeżeń napisałem na poprzedniej stronie - ogólnie bardzo mi się podoba, choć na razie widziałem tylko niebieskiego 43mm na pasku.

 

 A co to za bransoleta? 

 

To bransoleta Longinesa z lat 50./60. (choć nie wiem, czy oryginalnie stosowana do Divera - w katalogu widziałem inną). Zdjęcie pochodzi z Vintage Shop na Hodinkee, ale co ciekawe - oferty tej nie ma już nawet w archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może i staruszek, ale za to ma klasę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Końcu udało mi się przymierzyć tę wersję, na którą tyle czekałem. Starą wersję hydroconquesta zastąpi nowa w tejże kolorystyce, w rozmiarze 41. Wydaje mi się, że LHC nie ma żadnego konkurenta w tym przedziale cenowym, na horyzoncie znajduje jedynie się Oris Aquis, który i tak jest dużo droższy. Co sądzicie o nowej wersji?

 

Zegarek fajny, ale za duży jak na taką wielkość nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, 41 mm w HQ przez masywną kopertę wydaje się bardzo duży. Inne divery 41/42 leżą w miarę dobrze na moim nadgarstku, natomiast HQ jest za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do lektury mojej pierwszej recenzji na łamach Ch24.pl

 

"Pierwsza krew" wybrana nieprzypadkowo, bo do Longines mam pewien sentyment ;)

 

longines_flagship_heritage_2019_04_ch24p


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Już po. I w zasadzie tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że w moim przypadku Longines Conquest Heritage w wersji 35 mm to jednak lepszy wybór. Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po. I w zasadzie tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że w moim przypadku Longines Conquest Heritage w wersji 35 mm to jednak lepszy wybór. Dzięki :-)

A przed zakupem mierzyłeś tego większego? Pewnie też dałby radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A przed zakupem mierzyłeś tego większego? Pewnie też dałby radę.

Nie mierzyłem. Znałem wymiary i wyszło mi na to, że właśnie Conquest Heritage, który jest wyraźnie mniejszy, ma hesalit (w wersji 35 mm) i więcej klimatu vintage, będzie jednak lepszym wyborem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie Conquest 35mm. Miałem i do dziś myślę o powrocie do tego zegarka. 

 

gallery_65341_3294_2468948.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?

Dobrze leży, czytelny ale mocno gruby. Podrasowana ETA bez COSC za 9,5k z metki - trochę za dużo :(

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie Conquest 35mm.

 

 

Zgadzam się - Flagship też piękny, ale jednak Conquest 35mm ma chyba jeszcze więcej wizualnych smaczków. Najlepiej to oczywiście mieć oba. Mojego uchwyciłem dziś w wiosennym świetle, delikatnie wpadającym przez okno:

 

post-64635-0-68362000-1554587119_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big eye dla mnie świetny. Modern vintydż na całego - rozmiar, koperta, pushery, szkło, śliczna tarcza bez zbędnych linijek tekstu i daty. Trochę Breguet ale w dobrym stylu. Zresztą dzięki jakiemuś kolekcjonerowi znaleźli protoplastę tego modelu.

post-55792-0-05250300-1554587260_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo, ale to bardzo polecam wersję 35mm. Wczoraj przekonałem się o tym, że pasuje również do jeansów :)

 

20190406-122223-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja również się przekonałem, że w przypadku tego Conquesta pasek robi dużą robotę. Bo w zależności od tego, na co się zdecydujemy, mamy albo bardzo formalny zestaw albo coś, co nada się do noszenia także na co dzień :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to Condor croco calf, całkiem przyjemny i mięsisty. Oryginalny pasek też jest całkiem dobrej jakości (moim zdaniem, ale jestem w tej kwestii totalnym laikiem). Ten oryginalny zostawiłem sobie do czarnych butów na ślub ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi coraz bardziej podoba się Conquest z czarna tarczą. Zmierzyłem swojego garniturowca po dziadku i ma 35 mm i bardzo dobrze to wyglada. A co najważniejsze jak pokazałem żonie , powiedziała : „ w końcu coś innego i ładnego „ .

Edytowane przez gunit82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładownica też daje radę :) to już chyba 10 pasek, który próbowałem z LLD i nie ma takiego, który by się słabo komponował. e398dbbc1269bbc9c3a5b747cf9b58f8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno lld jak i moon są paskolubne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.