Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję klasyka.

Ja za swoim tęsknię :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję klasyka.

Ja za swoim tęsknię :(

 

Dzięki! :) A czemu się go pozbyłeś..? Zamieniłeś na coś, czy była kasa potrzebna..? Sorry za wścibstwo, ale zaciekawiło mnie, dla jakiego ewentualnie zegarka "porzuciłeś" LLD. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :) A czemu się go pozbyłeś..? Zamieniłeś na coś, czy była kasa potrzebna..? Sorry za wścibstwo, ale zaciekawiło mnie, dla jakiego ewentualnie zegarka "porzuciłeś" LLD. :)

 

Cel sprzedaży był poza zegarkowy, zbierałem na nieruchomość. Oczywiście chodziło bardziej o walor psychologiczny i propagandowy w rodzinie, bo w końcu niemiele metrów dało się kupić za  niego :)

Ta sama historia spotkała nomosa, glycine i wiele innych drobiazgów.

 

Na szczęście cel został zrealizowany, więc przede mną nowe poszukiwania i często łapię się na przeglądaniu ofert LLD :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, rozumiem. Argument o bucikach dla dziecka, karmie dla psa, czy też metrażu w nieruchomości to argumenty nie do zbicia, fakt. ;):)

 

Tak to było :)

IMG-20180107-130913.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak to było :)

 

Zacnie.

 

Dla mnie zakup LLD to nie jest, bynajmniej, jakieś tam "hop siup" ;), ale to taki zegarek, że jak mnie przyciśnie, zawsze znajdę nabywcę, więc na razie jest u mnie. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacnie.

 

Dla mnie zakup LLD to nie jest, bynajmniej, jakieś tam "hop siup" ;), ale to taki zegarek, że jak mnie przyciśnie, zawsze znajdę nabywcę, więc na razie jest u mnie. :)

 

Mnie LLD zawsze się podobał, nawet zanim wsiąkłem w forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogiem wytrzymać, no nie mogiem, więc post pod postem...  :P  :D  :wub:

Bardzo, ale to bardzo dobrze wydane pieniądze.

Gratuluję i zazdroszczę  w pozytywnym znaczeniu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo dobrze wydane pieniądze.

Gratuluję i zazdroszczę  w pozytywnym znaczeniu.

 

Serdeczne dzięki. Pewnie niektórzy fani Longinesa (o ile nie wszyscy) bardzo się zdziwią moim kolejnym wyborem - tak, tak, już niedługo przyjedzie następny "Lążin"... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gratuluję lld, świetny jest! To do kiedy mamy czekać na zdjęcie następnego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha...

 

Mam pudełko z LIDLa ;) na 6 zegarków i w tym pudełku będzie 6 Longinesów. A jeden na ręce. Na razie mam 4, a za 1-2 tygodnie powinien dotrzeć piąty. Bardzo jestem, szczerze mówiąc, ciekaw, co wg Was powinno się znaleźć w takim... pudełku z LIDLa. ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem, szczerze mówiąc, ciekaw, co wg Was powinno się znaleźć w takim... pudełku z LIDLa. ;)

 

1. Conquest Heritage 1954 (oczywiście hesalit  ;) )

2. Hydroconquest - najnowszy w wersji stal, ceramiczny bezel, niebieska tarcza

3. LLD

4. Flagship

5. Heritage Diver 1967

6. Master - biała tarcza i arabskie indeksy

+ VHP (chyba jednak biały) na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykły - nie jestem fanem GMT (no chyba że niebiesko-czarnego lub nowego niebiesko-czerwonego GMT Mastera  ;) ). Twój jest fajny, ale dla mnie zbyt wysoki. Co do "diverów" - układ "diver" na bransolecie + klasyk w rodzaju Conquest Heritage/Flagship to dla mnie podstawa zegarkowej kolekcji. Stąd nowy HC jako pewniak. LLD funkcjonuje na trochę innej zasadzie, jako ikona marki i stylu lat 60. Co do 1967, to się zastanawiałem, czy go wpisać - w mojej wyobrażonej kolekcji jest jedynym chronografem, a tu znalazłoby się kilka fajnych alternatyw (np. Conquest Classic). Ale te czerwone bezele mają mnóstwo uroku.

 

Z drugiej strony natomiast - na pewno nie umieściłbym na liście Heritage Military i Skin Divera, największych stylistycznych porażek linii Heritage. Heritage 1945 też do mnie nie przemawia.

 

Tak czy owak - Longines daje mnóstwo satysfakcjonujących opcji w budowaniu kolekcji, mój układ to 3 współczesne i 4 z linii Heritage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spójna koncepcja i podoba mi się skład/uzasadnienie.

Heritage 1967 korci, nie powiem - zgadzam się, co do czerwonego bezela - ma swój urok. ;) Nawiasem mówiąc, wciąż co jakiś czas wracam do mnie myśl o zakupie HC takiego właśnie, jak ten Twój. ;)

 

Tylko przy celowym ograniczeniu się do 7 modeli, kiedy u mnie występuje już spełniający jakby rolę chrono Heritage 1954 "panda", to decyzje odnośnie uzupełnienia zestawu nie są łatwe.

 

W zasadzie piątka już jest: chrono (wspomniana "panda"), Conquest GMT z niebieską tarczą, Flagship jako klasyczny elegant ;), LLD - jako, jak piszesz, ikona marki i retro diver oraz ten, który dojedzie za dni parę (nie chcę jeszcze zdradzać - będę budować napięcie na razie :D ). Czyli... tak naprawdę zostają dwa... Ale jakie..? Nie ma np. pilota. Nie ma cygana - a chciałbym, pasjami nawet baaardzo... Ale i VHP kusi - jako z kolei "ikona wkładu technologicznego Longines"...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jarek, jak duży masz nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, chcę się zorientować, jaki masz nadgarstek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chcę się zorientować, jaki masz nadgarstek :-)

 

Coś mi tu kombinujesz...:D Dobra, podam Ci, ale pod warunkiem, że podasz - jak już to zrobił Edmund :) - swoją siódemkę Longines do pudła z LIDLa. Żeby nie było - postarajmy się, żeby to były zegarki w cenie do 10 tys. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiedziałem, że Longines ma tyle modeli ;-) A tak poważnie, to z mojej perspektywy:

 

1. Conquest Heritage 35 mm;

2. LLD - wersja 36 mm;

3. stare Hydro - 39 mm;

4. Longines Heritage 1935;

5. Avigation BigEye;

6. Longines Heritage 1945;

7. Longines Evidenza.

 

Więcej grzechów nie pamiętam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.