Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie lubię szarych tarcz, bo uważam je za smutne i nudne, tak ten HC Jarku mi się bardzo podoba :)

 

Ja nie miałem nigdy szarej/grafitowej tarczy i postanowiłem spróbować. I podoba mi się. :)

 

 

Czarny albo niebieski.

 

Też są fajne. Miałem niebieskiego w starszej wersji, ale "poświęciłem" go dla tego szaraczka i nie żałuję. W starszych wersjach czarny mi się niezbyt podobał - ale w tej nowej jest fajny. Bosz, co ja mówię! Moja pierwsza reakcja na nowe wcielenie HC była mega negatywna. ;)

Fajny :-) Tarcza bardzo ładnie się prezentuje :-)

 

Dzięki! :)

Niebieski. :P

 

Niebieski już miałem - czas na zmianę. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który fajniejszy - czarny, czy niebieski? Szary. ;)

 

Gratulacje! To będzie mocny punkt kolekcji.

 

Szarego jeszcze nie mierzyłem, ale od wczoraj ten czarny mocno siedzi mi w głowie. Bez wątpienia, nowy HC to kapitalny ruch Longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! To będzie mocny punkt kolekcji.

 

Szarego jeszcze nie mierzyłem, ale od wczoraj ten czarny mocno siedzi mi w głowie. Bez wątpienia, nowy HC to kapitalny ruch Longinesa.

 

Do mnie "zagadał" od razu po otwarciu przesyłki. Trochę się obawiałem, że będzie mi się wydawać za duży, bo mocno się przyzwyczaiłem do starszego HC w rozmiarze 39mm. Ale jest fajnie. Na tym zdjęciu wyżej (takie ujęcie) wygląda pewnie na olbrzyma, ale jutro postaram się pokazać, że jest bardzo dobrze w kwestii proporcji. :)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie "zagadał" od razu po otwarciu przesyłki. Trochę się obawiałem, że będzie mi się wydawać za duży, bo mocno się przyzwyczaiłem do starszego HC w rozmiarze 39mm. Ale jest fajnie. Na tym zdjęciu wyżej (takie ujęcie) wygląda pewnie na olbrzyma, ale jutro postaram się pokazać, że jest bardzo dobrze w kwestii proporcji. :)

Tarcza w nowym jest dużo fajniejsza.

 

Gratuluję.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Który fajniejszy - czarny, czy niebieski? Szary. ;)

 

 

Oj fajny ten szary, gratuluję i ja!

 

U mnie wczoraj była krótka sesyjka przy zachodzącymi świetle :)

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w nowym jest dużo fajniejsza.

 

Gratuluję.

 

Dzięki! :)

Oj fajny ten szary, gratuluję i ja!

 

U mnie wczoraj była krótka sesyjka przy zachodzącymi świetle :)

 

 

Wow! Fota rewelacyjna. :) Chyba się wcześniej nie chwaliłeś tym 1967, czy też mam zaawansowaną sklerozę? :D Piękniutki. :wub:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki! :)

 

 

Wow! Fota rewelacyjna. :) Chyba się wcześniej nie chwaliłeś tym 1967, czy też mam zaawansowaną sklerozę? :D Piękniutki. :wub:

Kiedyś się nim chwaliłem, ale chyba nienachalnie :) Dzięki śliczne, światło wczoraj wieczorem się udało.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, super strzały.

A i zegar nie najgorszy.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maćku, super strzały.

A i zegar nie najgorszy.

Dzięki Michał. Wiem, że Tobie średnio ten diver leży, ale mi się wciąż bardzo podoba :)

Ba, nawet bardziej niż na początku. Świetnie mu na meshu wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się nim chwaliłem, ale chyba nienachalnie :) Dzięki śliczne, światło wczoraj wieczorem się udało.

 

Fotki oraz sam zegarek genialne. :)

 

Ja pyknąłem parę na spacerku z psem super aparatem smartfona Huawei. :D;)

 

62360061_10157471366677052_9153249132310

 

62495896_10157471367272052_5569645217868

 

62073574_10157471367377052_4497846660411

 

63506745_10157471365312052_3414243625859


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jaka jest wasza opinia na temat tego zegarka?

Chodzi mi o opinie na temat wyglądu, mechanizmu, i jego wad i zalet.

Z góry dziękuje

d367509063050fd478caae97aade3cb6.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek świetny. W tej cenie ciężko o lepszy wybór. Dla niektórych wada to zbyt krótkie wskazówki, ale mi one nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek świetny. W tej cenie ciężko o lepszy wybór. Dla niektórych wada to zbyt krótkie wskazówki, ale mi one nie przeszkadzają.

Serdecznie dziękuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln, no bardzo ładny. 

 

@ajsek, świetne zdjęcia. To bez wątpienia jeden z najbardziej udanych modeli z inii Heritage, o czym już wielokrotnie pisaliśmy.

 

A ja, choć jestem zdeklarowanym miłośnikiem bransolety HC, postanowiłem spróbować, jak w te upały będzie nosił się gumowy pasek:

 

post-64635-0-54989500-1559853458_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln, no bardzo ładny. 

 

@ajsek, świetne zdjęcia. To bez wątpienia jeden z najbardziej udanych modeli z inii Heritage, o czym już wielokrotnie pisaliśmy.

 

A ja, choć jestem zdeklarowanym miłośnikiem bransolety HC, postanowiłem spróbować, jak w te upały będzie nosił się gumowy pasek:

 

attachicon.gifaIMG_0035.jpg

 

Nie wygląda to może jakoś strasznie, ale jednak dużo lepiej na bransie. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jaka jest wasza opinia na temat tego zegarka?

Chodzi mi o opinie na temat wyglądu, mechanizmu, i jego wad i zalet.

Z góry dziękuje

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Longines Heritage Flagship to dość dziwny zegarek.

 

Z jednej strony lista jego wad jest dość długa. Wydaje się, że wszystko zaczęło się od decyzji o zastosowaniu małej sekundy. Jest ona umieszczona zbyt blisko środka tarczy. Być może wynikało to z dostępnego mechanizmu (a przy tej cenie raczej nikt nie będzie robił zmian w istniejących mechanizmach). Niemniej przez małą sekundę tarczy brakuje równowagi. Projektanci chyba zdawali sobie z tego sprawę i próbowali uciec. Przesunięto okienko daty na godzinę 6 ale tak jakoś wyżej, wydaje się, że zastąpienie indeksu 6 okienkiem daty jeszcze bardziej zaburzyłoby równowagę. Tyle tylko, że w efekcie sekundnik zasłania datę. O ile w przypadku dużego sekundnika dzieje się tak zawsze i nikomu to nie przeszkadza, o tyle tutaj... no właśnie.

Dalej przesunięto indeksy minutowe do środka tarczy. Zyskano równowagę ale wymagało to skrócenia wskazówki minutowej, w efekcie skrócono też wskazówkę godzinową, która teraz jest po prostu za krótka.

Dyskusyjny jest też dekiel. Wolałbym przeszklony, choć biorąc pod uwagę, co mógłbym zobaczyć w tej cenie, to nie wiem czy pełny nie był jednak lepszym wyborem.

 

Z drugiej strony jest to zegarek o bardzo dużej sile przyciągania. Jakiś czas temu oglądałem wystąpienie kogoś z Longinesa i on mówił, że ten model należy go grona najlepiej sprzedających się zegarków Longines'a. Również w salonie Jubitom powiedzieli, że cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ja sam koło tego zegarka chodziłem około roku. W końcu kupiłem Longines 1832, który będąc podobnym zegarkiem, nie miał żadnej z wymienionym powyżej wad. Ale na Heritage Flagship ciągle spoglądam, ciągle jakoś mnie ciągnie do siebie. Magia czy co :) Jak mawia nasz forumowy kolega: "nie żałujemy zegarków, które kupiliśmy, żałujemy tych, których nie kupiliśmy".

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jaka jest wasza opinia na temat tego zegarka?

Chodzi mi o opinie na temat wyglądu, mechanizmu, i jego wad i zalet.

Z góry dziękuje

 

Moim zdaniem bliski ideału zegarka klasycznego, a jednocześnie z delikatnym mrugnięciem w stronę casual. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wad i przywar Flagshipa nie ma wersja limitowana ,a dodatkowo nie ma daty co w garniturowcu jest na plus.Jeżeli nie używa się go codziennie, a tylko okazjonalnie do strojów oficjalnych nie trzeba kręcić bez końca koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek ale ci fota wyszła.

A tu gdyby ktoś szukał:

 

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-legend-diver-watch

Cena fajna, ale co z tego, skoro to ostatnie egzemplarze salonowe i powystawowe. Mały włos bym nabył ostatnio sztukę we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej, bo była promocja z okazji Dnia Matki -20%.

Jak go obejrzałem, to zrezygnowałem, sporo mikrorysek na kopercie, jedna większa na deklu, a pasek był już nieco zniszczony od ciągłych przymiarek.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maciek ale ci fota wyszła.

A tu gdyby ktoś szukał:

 

 

Dziękuję Michał, uciekł mi ten post. Rzeczywiście siadło mi światełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.