Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W tym tygodniu po kilkunastu miesiącach poszukiwań idealnego (dla mnie) zegarka dołaczyłem do grona posiadaczy Longinesa. Zakochałem się w szarym Hydro Conquest w idealnym dla mnie rozmiarze 41mm. Droga do Longinesa była długa i kręta, ale zostaje on ze mną na zawsze. 

 

Mam jeszcze kilka zegarków na mojej liście życzeń, które bardzo chętnie kupię, ale wytrzymam jeszcze chwilę bez mojego drugiego na liście najfajniejszych zegarków Hamiltona Pan Europ.

 

Pozdrawiam Kolegów serdecznie.

 

Łapka za szczery i euforyczny wpis  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał, to w ten weekend będzie na bazarze.

20200214-115033.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam paska do niego. Po dwóch firmowych przyszedł czas na coś innego. Znalazłem w zasobach coś takiego. Krytyka mile widziana, propozycje paska do LLD tym bardziej. ddd1696c7d128be1005f492c1fad09f9.jpgb183d36c0da446d910cad0d28300ebc7.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu. LLD lubi paski.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisławie, ja radziłbym poszukać zdjęć Kolegi @PistolPete z bodajże dwoma surowymi, ale efektownymi paskami. Wiadomo, że na jego zdjęciach każdy zegarek wygląda świetnie, ale tam uzyskał naprawdę rewelacyjny efekt.

 

@Dominik80, @Hefajsto - gratuluję nabytków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam - to było LLD i 1935:

 

Longinesy dostały dziś nowe paski, które mają dodać im charakteru.
Calutki dzień pogoda była koszmarna. Nici że słońca więc fotki w końcu pstryknięte wieczorem. Komórką przy lampce (problemy z bilansem bieli). Toteż przepraszam za jakość. Jak się jutro aura poprawi wstawię nowe. ;-)

Edit: Wstawiłem te same zdjęcia z poprawiony bilansem bieli. Teraz barwy są zdecydowanie bliższe tym rzeczywistym.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem, pozwolę sobie wkleić, bo to bardzo fajne zdjęcia. Oczywiście zegarki i paski również.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisławie, ja radziłbym poszukać zdjęć Kolegi @PistolPete z bodajże dwoma surowymi, ale efektownymi paskami. Wiadomo, że na jego zdjęciach każdy zegarek wygląda świetnie, ale tam uzyskał naprawdę rewelacyjny efekt.

 

@Dominik80, @Hefajsto - gratuluję nabytków.

 

Dziękuję. Miło nosić fajny zegarek w miłym forumowym towarzystwie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam paska do niego. Po dwóch firmowych przyszedł czas na coś innego. Znalazłem w zasobach coś takiego. Krytyka mile widziana, propozycje paska do LLD tym bardziej.

 

Moim zdaniem LLD na tym pasku nieco traci.

Najbardziej mi się podoba na czarnm rekinie (wersja elegancka) lub brązowy egzotyku (wersja casual):

2ca376e21a78.jpg

0a819e4365ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do metalu to widzielibyście LLD na metalowej bransolecie inna niż milanese? Czy to już raczej przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do metalu to widzielibyście LLD na metalowej bransolecie inna niż milanese? Czy to już raczej przesada?

Zdecydowanie nie, mesh też imo słabo wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osgiliath ;)

 

20200214-115033.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę, że brązowe skóry wyglądają mega, ale jeśli chodzi o metale, to faktycznie nie ma co wychodzić poza mesh.

 

Przejrzałem sporo diverów pod ~6-8k i w zasadzie prócz Orisów ściąłem potencjalny wybór do LLD i Hydroconquest a że myślę raczej o klasycznym diverze to LLD na pasku nie ułatwia mi życia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O klasycznym w rozumieniu bardziej "retro", czy raczej "Submariner inspired"..? ;)

 

 

B ;) przy czym ten LLD kusi okrutnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest również LLD na gumie . Poza tym nadal walentynkowy rabat 15% na www jubitom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę, że brązowe skóry wyglądają mega, ale jeśli chodzi o metale, to faktycznie nie ma co wychodzić poza mesh.

 

Przejrzałem sporo diverów pod ~6-8k i w zasadzie prócz Orisów ściąłem potencjalny wybór do LLD i Hydroconquest a że myślę raczej o klasycznym diverze to LLD na pasku nie ułatwia mi życia ;)

Skin diver'a mierzyłeś ? Na zdjęciach wygląda rewelacyjnie i jest mniej oczywisty od LLD. Katalogowo 10k ale może uda się wyrwać 15-20% rabatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B ;) przy czym ten LLD kusi okrutnie. 

 

Czyli, jak rozumiem, chciałbyś bardziej coś pod Suba (HC), ale bardziej chciałbyś LLD. :P

 

Pozwól, że spróbuję Ci nieco pomóc w wyborze. Otóż, jeżeli na bransie, to zdecydowanie HC:

 

76751486_10158068638607052_1410654099673

 

Tak, na pewno! To nie ulega najmniejszej wątpliwości! Bliżej ideału, czyli "suboinspiracji" już się w Longines nie znajdziesz! Jestem absolutnie za HC! :)

 

Chociaż...

 

84297958_10158211553432052_8776064223907

 

No cóż - mam nadzieję, że pomogłem w podjęciu decyzji. :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.