Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że przy tak dużych indeksach trzeba się trochę wysilić żeby tarcza była zbalansowana. Ta nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tutaj to mamy idealnie zbalansowaną tarczę :)

Jak znosi eksperymenty z paskami? Ten dość ciekawie wygląda i mocno zmienia charakter zegarka.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No, tutaj to mamy idealnie zbalansowaną tarczę :)

Jak znosi eksperymenty z paskami? Ten dość ciekawie wygląda i mocno zmienia charakter zegarka.

 

Bardzo dobrze znosi wszelkie eksperymenty paskowe. Nie nosiłem go jeszcze na nato, ale tego typu pasek do charaktery tego zegarka zupełnie mi nie pasuje. Ten zamsz powoduje, że zegarek spokojnie można nosić na co dzień. Założenie czarnego skórzanego (i gładkiego paska, jak ori) powoduje, że mamy typowego garniturowca. Na pewno też bardzo dobrze sprawdzi się na paskach typu perlon  :)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić, że zegarek paskowo sprawuje się bardzo dobrze. Co do oryginalnego paska to dla mnie był aż za elegancki, za to wszelakie brązy świetnie komponują się ze złotem na indeksach:

DSC03740.jpg

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze znosi wszelkie eksperymenty paskowe. Nie nosiłem go jeszcze na nato, ale tego typu pasek do charaktery tego zegarka zupełnie mi nie pasuje. Ten zamsz powoduje, że zegarek spokojnie można nosić na co dzień. Założenie czarnego skórzanego (i gładkiego paska, jak ori) powoduje, że mamy typowego garniturowca. Na pewno też bardzo dobrze sprawdzi się na paskach typu perlon  :)

 

Perlon/nato do tego modelu uważam za karygodne. Postuluję wszczęcie śledztwa przez CBŚ oraz powołanie komisji sejmowej. :D;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Perlon/nato do tego modelu uważam za karygodne. Postuluję wszczęcie śledztwa przez CBŚ oraz powołanie komisji sejmowej. :D;)

 

Nato, to i mi się nie uśmiecha. Ale perlon? Why not, jak to mawiali starożytni Rosjanie  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nato, to i mi się nie uśmiecha. Ale perlon? Why not, jak to mawiali starożytni Rosjanie  :P

 

Z tego samego powodu, dla którego nie ubrałbym białych Conversów do czarnego garniaka. Wiem, że znani aktorzy z Hollywood/rockmeni tak "umią" ;), ale ja nie lubiem. :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tego samego powodu, dla którego nie ubrałbym białych Conversów do czarnego garniaka. Wiem, że znani aktorzy z Hollywood/rockmeni tak "umią" ;), ale ja nie lubiem. :D

 

Ale z zasady perlonu nie lubisz, czy do tego Conquesta wyjątkowo Ci nie pasuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no, trochę się droczę. Perlon jest ok. Ale chyba z tego akurat Conquesta nie robiłbym "EDC", czy zegarka mocno casualowego. Tak coś czuję, że producent - samemu tak go nie interpretując - nie działał po omacku. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, no, trochę się droczę. Perlon jest ok. Ale chyba z tego akurat Conquesta nie robiłbym "EDC", czy zegarka mocno casualowego. Tak coś czuję, że producent - samemu tak go nie interpretując - nie działał po omacku. ;)

 

I dlatego, pomijając garnitur, nie zakładam go inaczej, niż do koszuli z długim rękawem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne poparcie. To jest elegancki zegarek i potrzebuje "godnego" paska. Jeśli mówimy o klasycznym podejściu.

Chyba się spóźniłem, a odnosiłem się wpisem do poprzednika.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nawet jakby mocno się postarać, to z tego Conqesta faktycznie nie zrobi się typowego EDC, bo to i hesalit i pomijalny parametr WR  ;)


Pełne poparcie. To jest elegancki zegarek i potrzebuje "godnego" paska. Jeśli mówimy o klasycznym podejściu.
Chyba się spóźniłem, a odnosiłem się wpisem do poprzednika.
Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Domyślam się Staszku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić, że zegarek paskowo sprawuje się bardzo dobrze. Co do oryginalnego paska to dla mnie był aż za elegancki, za to wszelakie brązy świetnie komponują się ze złotem na indeksach:

 

 

Świetnie wygląda!

 

Co do perlonu - @eye_lip nosił kiedyś swojego Zenitha Elite na brązowym perlonie i wyglądało to super, więc może latem... 

https://ch24.pl/wp-content/uploads/2017/01/zegarki_czytelnikow_zenith_elite_jfs.jpg

 

U mnie, jak wiadomo, Conquest szybko trafił na ciemnoniebieskiego Hirscha - bez przeszycia, bo takie paski lubię najbardziej:

 

post-64635-0-49843500-1582213390_thumb.jpg

 

post-64635-0-13395600-1582213457_thumb.jpg

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę sobie teraz zaprzeczę, ale skoro obecny Conquest to reedycja zegarka z lat pewnie pięćdziesiątych, to wówczas ten zegarek wśród posiadaczy, którzy najczęściej byli jednozegarkowcami, był codziennym (codziennie używanym) zegarkiem. Tak więc obecny Conquest pewnie też mógłby pełnić funkcję codziennego, chc wydaje mi się, że dzisiaj trochę inaczej definiujemy EDC i zegarek codzienny. Obecny toolwatch to taki twardziel z którym pracujemy lub jesteśmy aktywni bardzo fizycznie, to taki zegarek, który "można przechowywać w skrzynce z narzedziami".

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Obecny toolwatch to taki twardziel z którym pracujemy lub jesteśmy aktywni bardzo fizycznie, to taki zegarek, który "można przechowywać w skrzynce z narzedziami".

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

No to jak nic do Conquesta pasuje  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój śp. dziadek nosił w latach 70 i 80 - tych garniturowce na codzień. Latem zmieniał tylko pasek na plecionkę lub NATO. I jakoś tak nostalgicznie pasuje mi ten widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, ale gdy człowiek w potrzebie...

 

Ma ktoś z klubowiczów może ogniwa do bransy Conquesta/Hydroconquesta 21 mm ? Potrzebuję dwóch, może komuś leżą... chętnie odkupię :):rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam, ale dopiero za kilka dni mogę sprawdzić.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz i mógłbyś się podzielić to super ;) Czekam zatem na info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.