Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna tarcza, wskazówki, bardzo wygodny.

Jestem zaskoczony dokładnością chodu, wypada najlepiej ze wszystkich zegarków tej marki, które miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak współpracuje z mankietem koszuli? Nie jest za wysoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak radzicie sobie z uszkodzeniami swoich zegarków?

 

Dotychczas nie miałem zbyt drogich zegarków, a mimo wszystko każda rysa boli. Teraz, z zegarkiem za mimo wszystko spore pieniądze, na serio czasami się stresuję, żeby nie uszkodzić go w jakiś głupi sposób.

 

Dla niektórych to śmieszne. Dla niektórych już nie do końca. Jak to znosicię po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dość obły kształt, Yysokość to jakieś 10 mm, nie sprawiał mi problemów podczas noszenia koszuli, ja wybrałem najmniejszy z męskiej rodziny ref: L5.757.4.71.9

 

       

 

post-97875-0-86204000-1582481602_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Koledzy, jak radzicie sobie z uszkodzeniami swoich zegarków?

 

Dotychczas nie miałem zbyt drogich zegarków, a mimo wszystko każda rysa boli. Teraz, z zegarkiem za mimo wszystko spore pieniądze, na serio czasami się stresuję, żeby nie uszkodzić go w jakiś głupi sposób.

 

Dla niektórych to śmieszne. Dla niektórych już nie do końca. Jak to znosicię po prostu?

Albo będziesz go po prostu oglądał albo go będziesz nosił. W tym drugim przypadku, prędzej czy później, coś się może pojawić, ale nie ma co demonizować. Pomijając grube tematu, są tacy spece, którzy z większością tego, co zegarkowi może się przytrafić, doskonale sobie radzą. Więc ...do pierwszej rysy, bo ta boli najbardziej i do przodu, nosić, cieszyć się :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noś, ciesz się zegarkiem, rysy są nieuniknione, będą tworzyć historię zegarka.

Bardziej uważaj, by pechowo nie upadł, ja już raz coś takiego przeżyłem.

Nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się nim ogromnie. Jestem trochę przewrażliwiony, nie tylko na punkcie zegarków i to mnie czasami męczy. Popracuję nad sobą bo macie absolutnie rację...

 

Teraz chodzi mi po głowie pobycie się kilku innych zegarków, zdecydowanie mniejszego kalibru. Pierwsze 3 sztuki już wyprzedane. Zostawić sobie kilka o wartości sentymentalnej a resztę pogonić, żeby mnie nie rozpraszały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się przejmować rysami. Przed zakupem trzeba założyć, że będą. Małe, średnie jak i niestety duże.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Lincoln Six Echo" post="2717180"

 

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawaharlal Nehru opisuje problemy ze swoim Longinesem w liście do Indiry Gandhi w 1936 roku:

 

post-64635-0-96233600-1582582115_thumb.jpg

 

Przez 9 lat nie dał go na przegląd i dziwi się, że się zatrzymuje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak radzicie sobie z uszkodzeniami swoich zegarków?

 

Dotychczas nie miałem zbyt drogich zegarków, a mimo wszystko każda rysa boli. Teraz, z zegarkiem za mimo wszystko spore pieniądze, na serio czasami się stresuję, żeby nie uszkodzić go w jakiś głupi sposób.

Właściwie wszystkie moje zegarki mają jakieś rysy, jedne większe, inne mniejsze. Przyzwyczaiłem się i staram się na to nie patrzeć.

Rysy są nieuniknione.

Ale możesz próbować inaczej dobierać zegarki, przynajmniej na początek. Np. zamiast szerokiego polerowanego bezela kupić zegarek z wąskim bezelem albo w ogóle bez niego. Zamiast polerowanej koperty, kupić taką szczotkowaną. Na szczotkowanej powierzchni mniej widać ryski.

Oczywiście na dłuższą metę tak się nie da ale na początek jak najbardziej. Potem jak się przyzwyczaisz do kwoty noszonej na nadgarstku będzie łatwiej.

Można też kupować nie zegarki, na które człowiek ma pieniądze, tylko takie na które stać go mentalnie. To zupełnie inna sprawa.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo będziesz go po prostu oglądał albo go będziesz nosił. W tym drugim przypadku, prędzej czy później, coś się może pojawić, ale nie ma co demonizować. Pomijając grube tematu, są tacy spece, którzy z większością tego, co zegarkowi może się przytrafić, doskonale sobie radzą. Więc ...do pierwszej rysy, bo ta boli najbardziej i do przodu, nosić, cieszyć się :-)

Rysy będą od użytkowania bo to normalne,gorzej jak się przypadkowo uderzy kopertą i będzie wgniecenie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, i tak może być. Trzeba więc trenować odruch cofania ręki za plecy, przy zbliżaniu się do futryn. Pomaga ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak radzicie sobie z uszkodzeniami swoich zegarków?

 

Dotychczas nie miałem zbyt drogich zegarków, a mimo wszystko każda rysa boli. Teraz, z zegarkiem za mimo wszystko spore pieniądze, na serio czasami się stresuję, żeby nie uszkodzić go w jakiś głupi sposób.

 

Dla niektórych to śmieszne. Dla niektórych już nie do końca. Jak to znosicię po prostu?

https://youtu.be/cNOsA4nH8yE

 

Tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się go nosić jak najczęsciej. Niestety w pracy tylko pancerne Casio. Jestem technologiem i spędzam sporo czasu poza biurem w towarzystwie róznych chemikaliów i wysokich temperatur. 

 

Jak widzicie, odpada mi przez to kilka godzin dziennie cieszenia się zegarkiem. 

 

Mam jeszcze kilkanaście innych zegarków o wartości sentymentalnej, kolekcję głównie japońskich modeli, które po prostu bardzo mi się podobają i z których noszenia czerpię przyjemność.

 

Słyszałem wcześniej tekst o tym, że jest różnica pomiędzy tym, że stać kogoś na zegarek, a tym, że stać go żeby ten zegarek nosić. Troszkę w tym jest racji...

 

Zacząłem się zastanawiać ostatnio, czy aby poprawnie noszę zegarek. Lubię go dość nisko. Kilka osób zwróciło mi uwagę, że moszę zegaerki na nadgarstku ale bardzo blisko dłoni. Patrząc na zdjęcia wydaje mi się z kolei, że często inni noszą zegarki dość wysoko. 

 

Tak mnie tylko naszło więc pytam.

Edytowane przez Dominik80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Trochę stałeś się więźniem przedmiotu. Wyluzuj. Szanuj, uwazaj, dbaj ale nie przesadzaj. Zamiast cieszyć się z zegarka stwarzasz sobie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę stałeś się więźniem przedmiotu. Wyluzuj. Szanuj, uwazaj, dbaj ale nie przesadzaj. Zamiast cieszyć się z zegarka stwarzasz sobie problem.

 

Dzięki za radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam najlepszego paska dla mojego LLD. Tym razem tak. Jak wam się podoba? 6b2fa8d185896b70890e40f68e41941d.jpgdfbfdb334e96910c40711419747bdb0d.jpg893d5be1dcdc7a17b3344cc1f4d530c7.jpg037a704526a593dc1e8e51a82c524ee6.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, za masywnie i w wykonaniu i w stylu do LLD który jest eleganckim diverem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Staszku, można lepiej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przynajmniej szczerze. Szukam dalej ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.