Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Muzzy napisał:

Odkurzyłem tego jegomościa 

 

 

 

Co to za wersja, taka złotawa?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki  jakiś żółty, chyba jakaś limitka z Chin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2020 o 20:04, PawelW napisał:

Fajny ten nowy hydro.

Foto z neta

 

 

A40748D2-7068-4326-931A-2A22791158FF.jpeg

w jakim sensie jest "nowy"? pytam, bo fota fajna, ale tak sfokusowana że nie wiadomo o co to za wersja

ostatni nowy to chyba zielony


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, abir napisał:

w jakim sensie jest "nowy"? pytam, bo fota fajna, ale tak sfokusowana że nie wiadomo o co to za wersja

ostatni nowy to chyba zielony

„Nowy” w sensie nowej wersji z ceramicznym bezelem, która już jest trochę na rynku ;) A to akurat szara tarcza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PawelW napisał:

„Nowy” w sensie nowej wersji z ceramicznym bezelem, która już jest trochę na rynku ;) A to akurat szara tarcza. 

czyli ta wersja, która ciągle mówi do mnie ..."kup mnie, kup mnie.." :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, abir napisał:

czyli ta wersja, która ciągle mówi do mnie ..."kup mnie, kup mnie.." :)

Ja walczyłem z ta myślą od października i wreszcie kupiłem go miesiac temu w wersji z czarna tarcza. Ogólnie jestem zadowolony. Zegar wygodny, czytelny, super antyrefleks (choć jest obustronny a to dla mnie bardziej wada niż zaleta), ceramiczny bezel. Dodatkowo od jakiegoś czasu wprowadzili pologniwa w bransie (początkowe wypusty nie miały) dzięki czemu da się ja idealnie dopasować. Widać tez cięcie kosztów w postaci zapięcia bransy, indeksy numeryczne mogłyby by być bardziej przestrzenne, itd. ale w cenie do 5k myśle, ze warto choć wiadomo, ze dużo dopłaca się do marki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały czas dylemat 41 czy 43mm. Przymierzałem oba i nadal nie wiem

 

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, abir napisał:

Mam cały czas dylemat 41 czy 43mm. Przymierzałem oba i nadal nie wiem

 

 

Tylko i wyłącznie 41mm. Ten zegarek optycznie wydaje się duży i ma lekko ponad 50 mm l2l. Mam nadgarstek 19,5 cm i leży bardzo dobrze, nawet mógłby być trochę mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ale ta trójeczka przycięta w chronometrze troche nie teges.

 

 

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu na pewno spodoba się też datownik w chronografach. Ale moje pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - porządna wodoszczelność, rezerwa chodu, fajne tarcze i indeksy, przepiękny dekiel, zakręcana koronka i dostępna wersja 40mm (chociaż np. 36mm byłoby jeszcze fajniejsze).

 

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wszystko podoba, łącznie z oknem datownika.. ale trójeczki bym zdecydowanie nie obcinał. Jak dla mnie wyjątkowo słabo to wyszło. Juz lepiej bez indexu..

Ten niebieski co Lincoln wrzucił ... pycha. Bardzo fajny.

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kasy ni mom na wszysko :D;), więc ciągle się zastanawiam nad następnym Longinesem do pudełka... Ostatnio znowu coraz bardziej kusi mnie ten Moonphase - dokładnie w wersji z filmiku.

 

 

 

 

A tutaj kolejna porcja obrazków z kolekcji SPIRIT:   :)

https://monochrome-watches.com/2020-longines-spirit-collection-pilots-watch-price/?fbclid=IwAR2NqTrZ6zWMW2W-ecQ75V1QVR0cHEVBFsM3vhSwB7W1CHLFgyEaHdWGWGc

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ta przycięta trójeczka rzeczywiście nie wygląda najlepiej, natomiast umiejscowienie datownika w chrono mi akurat nie przeszkadza. Gdyby miał wybierać, byłby to chyba ten:

 

 

Ten mnie się podoba.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ta przycięta trójeczka rzeczywiście nie wygląda najlepiej, natomiast umiejscowienie datownika w chrono mi akurat nie przeszkadza. Gdyby miał wybierać, byłby to chyba ten:

 

Longines Spirit collection

Cytat

Nie wygląda tragicznie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie Spirita - i muszę powiedzieć, że wygląda bardzo obiecująco.

Choć może faktycznie ta obcięta "trójka" trochę psuje obraz akurat tych wersji.

Ale wersja bez indeksu jest już jak najbardziej ok.

Podobnie jak @Lincoln Six Echo mój faworyt to wersja z niebieską tarczą bez chronografów. Lubię niebieskie tarcze ale najczęściej jest tak, że tarcza jest niebieska, mieniąca się, a do tego wskazówki srebrne, polerowane. Dla mnie to za mało czytelne rozwiązanie. A tutaj mamy wskazówki, który wydają się gwarantować czytelność, nawet dla mnie.

Podobają mi się też nakładane indeksy arabskie, chyba też wypełnione materiałem świecącym, może fajnie świecić.

Mechanizm L888 też na plus, do tego z COSC. Mam taki, tylko bez COSC ale chodzi jakby miał certyfikację.

 

Wady jak dla mnie to zakręcana koronka - rozumiem ideę, duża, lotnicza koronka, łatwo zaczepić i wyciągnąć ale kto teraz lata na taki zegarek? Więc mogli sobie darować. A WR100 inni robią bez zakręcanej koronki, nawet z tej samej grupy.

Druga wada to pasek. Po pierwsze czemu nie z aligatora? Osobiście uważam, że paski z aligatora są wygodniejsze. Po drugie znowu rozmiar 21, co utrudni manewry z paskami. Na osłodę mechanizm szybkiej zmiany paska i bransolety - choć nie wiem czy to tylko w wersji Premium, czy wszystkie tak mają.

 

Ogólnie - bardzo fajna nowość :)

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


20200605_142822-01.jpg

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.