Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, arturzbsk napisał:

????????

Dzięki Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sikor jak dla mnie wymiata. Podoba mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bulczenzo napisał:

 

Zestaw robi wrażenie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bulczenzo napisał:


 

 

Bardzo fajnie na gumowym pasku wygląda. Bo z bransoletą to musi być naprawdę "full metal", co? 

 

A wracając do Spirit - mnie najbardziej podobają się niebieskie wersje (chronograf i 40mm) i biały chronograf. Myślę, że to będzie przebój Longinesa - wybór wielu tych, którzy chcą mieć zegarek do wszystkiego, jednocześnie elegancki i wytrzymały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm na pasku 8680 zł.
Faktycznie trochę sporo, choćby w porównaniu z nowością od Orisa Pro Pilot 41mm - 6680 zł na pasku. Przez dłuższe uszy Longines'a, L2L pewnie w obu zegarkach podobny, więc zegarki adresowane do podobnych nadgarstków.
Co prawda w Longines jest mechanizm wyższej klasy, do tego z COSC i dłuższą rezerwą chodu. Życie pokaże...

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, powiem szczerze że bransoleta nie jesg najwyższych lotów, więc nie jest jakoś bardzo ciężko, a akurat mialem drabinkę od Crafter Blue i pomyślałem że bedzie pasowała, nie myliłem się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a mi w tym nowych nie pasuje ze tak „naćkane” jest na tarczy w sensie napis chronometer i te gwiazdy, bez tego z kolei zakłócone były by proporcje tarczy, wiec nie jednak nie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Master Collection Moonphase. Nr ref nie kojarzę.

 

Wciąż się waham, czy mój następny Longines to będzie właśnie ten wyżej (jeżeli, to chyba jednak na bransie), czy też Skin Diver:

 

https://watchesbysjx.com/wp-content/uploads/2018/10/Longines-Heritage-Skin-Diver-3.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Moonphase jest piękny, gdy wskazówki są pod odpowiednim kątem. Pisaliśmy już o obawach, że nie zawsze mogą być czytelne. A Skin Diver... Na początku byłem sceptyczny (zwłaszcza względem koloru lumy, ale gdzieś czytałem, że to nie postarzanie, tylko próba oddania oryginalnej barwy), jednak pooglądałem sporo zdjęć i filmów w sieci, a odkąd przymierzyłem, to wciąż o nim myślę. Wydał mi się naprawdę super wyprofilowany i czytelny (wskazówki z dużą ilością lumy plus matowa tarcza). I tylko szkoda, że z 40mm pierwowzoru zrobiły się 42mm. Do tego bowiem ma długie uszy i np. dla mnie już chyba niestety za duży się robi. I jeszcze jedno pytanie - ciekawe, jak wytrzymała jest farba na bezelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazówek, to są takie jak ma Master. I jeszcze raz , może do zdjęć średnio sie nadają, ale w codziennym użytkowaniu nie ma problemu z czytelnościa. Oczywiście jak na zegarek bez lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Edmund Exley napisał:

I tylko szkoda, że z 40mm pierwowzoru zrobiły się 42mm. Do tego bowiem ma długie uszy i np. dla mnie już chyba niestety za duży się robi. I jeszcze jedno pytanie - ciekawe, jak wytrzymała jest farba na bezelu?

 

Cóż, klamka zapadła. Moonphase, pilot i Sector będą musiały poczekać. ;)

 

Na moją łapkę (19-19,5) powinien pasować. Farby na bezelu testować raczej nie będę - moja ulubiona forma divingu to "in front of the laptop diving". ;)

 

Jako, że jestem nieco podjarany, czeka Was długi okres cierpienia. :D  Na razie jeszcze z netu. Ale już niedługo... :)

 

Longines-Heritage-Skin-Diver-8.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. To który to już będzie? Czwarty? Tak na szybko licząc.

 

Przyznam, że za mną tez jakiś Longines zaczyna chodzić. Tyle, że chyba najbardziej Master z jasną tarczą do mnie przemawia. Szkoda, że w wersjii 40mm moonphase, 6-tka jest przycięta.

Ale zobaczymy, miałem w tym roku już nic nie kupować :(

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fanfar19 napisał:

No, no, no. To który to już będzie? Czwarty? Tak na szybko licząc.

 

Przyznam, że za mną tez jakiś Longines zaczyna chodzić. Tyle, że chyba najbardziej Master z jasną tarczą do mnie przemawia. Szkoda, że w wersjii 40mm moonphase, 6-tka jest przycięta.

Ale zobaczymy, miałem w tym roku już nic nie kupować :(

 

 

 

8


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ósmy?

E, coś słabo wątek śledzę :(

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.