Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KRISTOF_KON napisał:

😃

 

 

Nice. :)  Niestety, nie mogę dać lajka - wyczerpałem limit. Swoją drogą, to zabawne, że się ogranicza możliwość wyrażenia uznania. :D

 

 

22 minuty temu, arturzbsk napisał:

Przez cały dzień brakuje mi czegoś ;)...

 

Tak, jasne. Już. ;)

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dość podobnym stylu:

 

longines_heritage_12.jpg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Longinesa, reedycja Heritage Classic Chronograph “Tuxedo”.
Rozmiar 40mm.
Jak dla mnie, kiler.
21f6bf73fd56446d12966e09a04bdd50.jpg

a9fbcdc83dbf81b822d59c2f25884b05.jpg
cbfe852ed68902cab7f405d4073577a0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ASTRAL napisał:

Nowość od Longinesa, reedycja Heritage Classic Chronograph “Tuxedo”.
Rozmiar 40mm.
Jak dla mnie, kiler.
21f6bf73fd56446d12966e09a04bdd50.jpg

a9fbcdc83dbf81b822d59c2f25884b05.jpg
cbfe852ed68902cab7f405d4073577a0.jpg

Ekstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuxedo wydaje się w porządku, ale tak się składa, że mnie akurat najbardziej podobają się te modele z linii Heritage, które odnoszą się do zegarków z lat 50., 60. i 70. Ciekawe, czy Longines wypuści jeszcze coś fajnego nawiązującego do tych dekad. Macie jakiś model, którego reedycję najbardziej byście chcieli ujrzeć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ASTRAL napisał:

Nowość od Longinesa, reedycja Heritage Classic Chronograph “Tuxedo”.
Rozmiar 40mm.
Jak dla mnie, kiler.
21f6bf73fd56446d12966e09a04bdd50.jpg

a9fbcdc83dbf81b822d59c2f25884b05.jpg
cbfe852ed68902cab7f405d4073577a0.jpg

 

Sekonduję. Piękny. Patrząc na to, co oferuje Longines, mógłbym zakupić co najmniej kilka ich modeli. Nie wiem czy inna marka ma taki pożądliwy i różnorodny lineup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirit wygląda bardzo obiecująco. Mi osobiście bardziej wersja nie chrono pasuje (pisałem o tym parę stron wcześniej) ale ta chrono jest też super. I ma wszystkie indeksy pełne, żaden nie jest przycięty, to fajnie, bo mnie przycięte indeksy jakoś nie pasują.

Zastanawiają mnie tylko uszy - Longines ma tendencję do robienia długich uszu. W efekcie z zegarka o średnicy 40 mm wychodzi L2L 50 np. w skądinąd świetnym, moim zdaniem 1945. W 1832 przy średnicy 40 mamy L2L 48.

Niemniej, trzeba poczekać i koniecznie obejrzeć :)

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczerze to mnie też bardziej podobają się nie chrono, tym bardziej że chrono to 42 mm tylko, ale żadnego chrono jeszcze nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirit w klasycznym trzywskazowkowcu wyglada mniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trudno się połapać - narobili tych modeli np.

https://www.longines.com/pl/zegarki/longines-spirit/l3-810-4-93-3

https://www.longines.com/pl/zegarki/longines-spirit/l3-810-4-93-0

 

Czym one się różnią? Z porównywarki wychodzi, że ten z końcówką 0 jest dostępny również z paskiem XL. Nie, że ma pasek XL tylko jest również dostępny z takim paskiem.

 

No i ta wersja Premium - bransa + dwa paski

https://www.longines.com/pl/zegarki/longines-spirit/l3-810-4-93-9


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie info dostałem w salonie W.Krzysia - różnica, że jeden ma pasek XL a drugi nie... Dla mnie też dziwne, że puszczają dwa modele o innych referencjach różniące się tylko opcją paska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że to stara praktyka Longinesa. W każdym razie przy masterze już obowiązywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcie zegarka mojego nieżyjącego dziadka, który znalazłem w mieszkaniu babci (był niesprawny, ale udało mi się przywrócić go do życia). Referencja L4 620 2 - otrzymał go w 1999r na 70 urodziny. Seria La Grande Classique. Koperta 34mm. Wydaje mi się mocno garniturowy, a chciałbym nosić go codziennie. Myślę o brązowo kremowym pasku (może zamsz) Co myślicie?

105484906_743289816407479_2382585671001904263_n-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani rozmiar, ani wygląd nie predestynują go do bycia typowym EDC w dzisiejszych czasach. Chyba że na co dzień nosisz garnitur, wtedy jak najbardziej, tyle, że wchodzimy w dyskurs czym dla kogo jest zegarek EDC.

Jeśli jednak nie nosisz garnituru na co dzień, to żaden pasek mu nie pomoże.

Ale to moje zdanie, a ja jestem w tej kwestii dość konserwatywny :)

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię :) wiesz może czy jest w internecie jakaś baza specyfikacji zegarków Longines? Nie mogę nigdzie znaleźć szczegółów na temat tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, AdamZie napisał:

Przesyłam zdjęcie zegarka mojego nieżyjącego dziadka, który znalazłem w mieszkaniu babci (był niesprawny, ale udało mi się przywrócić go do życia). Referencja L4 620 2 - otrzymał go w 1999r na 70 urodziny. Seria La Grande Classique. Koperta 34mm. Wydaje mi się mocno garniturowy, a chciałbym nosić go codziennie. Myślę o brązowo kremowym pasku (może zamsz) Co myślicie?

 

Fajny zegar. 😍

Mój teść nosił przez lata do czarnego Atlantica jasnobrązowy pasek i nie wyobrażał sobie inaczej. Załóż pasek spróbuj, jak będzie Ci się podobało, to ja bym nosił. Szczególne przy wszechobecnej modzie na duże i grube zegarki, to będzie z pewnością fajna odmiana dla otoczenia :), a jeśli to pamiątka rodzinna, to może będziesz miał jakąś ciekawą opowieść do podzielenia się.

Edytowane przez oprzemyslaw
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o czymś takim. Jak już, to do tak eleganckiej koperty, chyba ten ciemniejszy? chociaż mi osobiście bardziej się podoba zamsz :D ale nie chce sprofanować tego zegarka...

rsz_rsz_rose_gold_case_-_white_dial_-_light_brown_strap_-_no_pattern_1.jpg

images.jpg

Edytowane przez AdamZie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie będzie dobrze (oba będą fajnie wyglądały), nawet bardzo dobrze, tylko nie przepłać za jakiś firmowy pasek, lepiej zamów coś u naszych paskorobów forumowych ;) 

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.