Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, satanic napisał:

Panowie ten mesh firmowy faktycznie tak dobry bo mogę kupić LLD z tym meshem w dobrej cenie i sam nie wiem. Ja tam średnio noszę zegarki na bransoletach, a co dopiero na meshu.

 Wcześniej nigdy bym nie pomyślał o zegarku na meshu. W tym przypadku ten zegarek z meshem wygląda ślicznie. Pasuje do każdej okazji, na plaży czy w resteuracji wieczorem. Piękny model zegarka. Ja kupiłem dodatkowo skórzany pasek oryginalny z oryginalną klamerka. Niestety mesh rozwala wyglądem i skóra leży u mnie. Gdyby ktoś szukal to piszcie. Mesh polecam bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines był oficjalnym mierzącym czas na olimpiadzie 1972. Olimpiada zbyt dobrze się nie kojarzy.
Jest to jakaś tarcza, blacha z tej imprezy


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to jakiś typ fotokomórki na finiszu? Longines dzielił na tamtych igrzyskach funkcję chronometrażysty z Junghansem. 

 

O Longinesie w Monachium pisałem tu (a w kolejnym poście o innych sportowych arenach):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę jaka jest szerokość mesha w LLD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😀

7D22AC7E-7348-4C03-AABA-1DB0F513E36B.jpeg

😀

 

😀

 

Edytowane przez proki1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

jaki kauczukowy pasek (zamiennik dla oryginalnego) polecilibyście do czarnego HydroConquesta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KRZYSIO napisał:

Oczywiście czarny, najlepiej Rally :)

masz jakiś konkretny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowny zakątek forum;)

Coś takiego sobie wymyśliłem, mierzyłem i mi leży...

L3.782.4.56.9 

Znalazłem za ok. 5,1 kPLN, ale...

Czy ktoś podpowie, gdzie tego szukać, żeby zostało trochę złotówek na urlop?

 

image.thumb.png.fe056fe6ead074628dd06cf219f20715.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines to marka, której próżno szukać na wyprzedażach. Zatem albo ten z Salonu albo używany.

Oferta, która zacytowałeś jest już z 20% rabatem - to mało ?

Ja zdecydowałem się na zakup mojego wymarzonego LLD w Salonie i nawet już zamówiłem do Salonu. Jednak wciąż nie wiem którą referencję wybrać L3.774.4.50 czy L3.674.4.50. Może ktoś z większym doświadczeniem podpowie którą i dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, KRZYSIO napisał:

Oferta, która zacytowałeś jest już z 20% rabatem - to mało ?

 

Jak można kupić inne marki z podobnej półki z rabatem -40%, no to pytam we właściwym klubie... Fakt, te -40% to zazwyczaj wyprzedaż. ale co to za różnica?

Ten Hydroconquest L3.782.4.56.9 pokazany przeze mnie wyżej to też nie jest jakaś mega nowość.

Więc może gdzieś da się znaleźć -30%. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma kaliber L633 (38 godzin rezerwy, częstotliwość 28'800), drugi L888 (64 godziny rezerwy, częstotliwość 25'200).

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Jeden ma kaliber L633 (38 godzin rezerwy, częstotliwość 28'800), drugi L888 (64 godziny rezerwy, częstotliwość 25'200).

Ta zależność jest mi znana, ale nie jest mi niezbędna. Poza tym przypuszczam, że serwisowanie L888 będzie w przyszłości zauważalnie bardziej kosztowne.

Nigdzie nie doczytałem czy są jeszcze jakieś różnice  pomiędzy tymi modelami. Czy warto dopłacać prawie 800zł tylko z tego powodu ?

Godzinę temu, tomek11 napisał:

 

Jak można kupić inne marki z podobnej półki z rabatem -40%, no to pytam we właściwym klubie... Fakt, te -40% to zazwyczaj wyprzedaż. ale co to za różnica?

Ten Hydroconquest L3.782.4.56.9 pokazany przeze mnie wyżej to też nie jest jakaś mega nowość.

Więc może gdzieś da się znaleźć -30%. 

 

Tomku, gdybyś zapoznał się dokładnie z ofertą Salonów sprzedaży, to byś zauważył, że te rabaty 30-40% dotyczą zegarków za kilkanaście / kilkadziesiąt tysięcy a nie tych za kilka tysięcy.

Ja też bym tak chciał, ale nie ma tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, gdzie dają 40% na Lonżiny, też chce wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KRZYSIO napisał:

Tomku, gdybyś zapoznał się dokładnie z ofertą Salonów sprzedaży, to byś zauważył, że te rabaty 30-40% dotyczą zegarków za kilkanaście / kilkadziesiąt tysięcy a nie tych za kilka tysięcy.

Ja też bym tak chciał, ale nie ma tak dobrze.

 

No nie do końca tak jest. Mówię o wyprzedażach, Np. Kruk ma (podobno) max 30% na wyprzedaży. Ale np. Orisa da się kupić teraz na wyprzedaży i z rabatem 50%. Oba zegarki za 5-10 kPLN.

Jeżeli Longines z rabatem 21-22% to dobra cena, to pewnie go wezmę. Ale jeszcze rozejrzę się;)

Jak znajdę coś extra, dam znać.

Jak Wy znajdziecie coś extra, dajcie mi znać;)

 

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KRZYSIO napisał:

Ta zależność jest mi znana, ale nie jest mi niezbędna. Poza tym przypuszczam, że serwisowanie L888 będzie w przyszłości zauważalnie bardziej kosztowne.

Nigdzie nie doczytałem czy są jeszcze jakieś różnice  pomiędzy tymi modelami. Czy warto dopłacać prawie 800zł tylko z tego powodu ?

 

Nie wydaje mi się, żeby było coś jeszcze. A czy warto dopłacać..? Tu już musisz chyba sam sobie odpowiedzieć. Z tym "serwisowaniem" to nie przesadzajmy. Po pierwsze, to nie Patek. Po drugie, to nie drogi samochód, żeby trzeba było rokrocznie ponosić koszty przeglądów. :)

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek11 napisał:

 

No nie do końca tak jest. Mówię o wyprzedażach, Np. Kruk ma (podobno) max 30% na wyprzedaży. Ale np. Orisa da się kupić teraz na wyprzedaży i z rabatem 50%. Oba zegarki za 5-10 kPLN.

Jeżeli Longines z rabatem 21-22% to dobra cena, to pewnie go wezmę. Ale jeszcze rozejrzę się;)

Jak znajdę coś extra, dam znać.

Jak Wy znajdziecie coś extra, dajcie mi znać;)

 

Zauważyłem, że Kruk co ciekawsze zegarki w dobrych cenach już wyprzedał. Nigdzie nie znalazłem lepszego rabatu na Longinesy jak w Jubitomie czy u Dolińskiego, a szukałem sporo. Zamówiłem obydwie ref. do Salonu i zamierzam jeden z nich kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że było już takie porównanie tych dwóch werków i jest tutaj :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ppetresky napisał:

Cześć, 

 

jaki kauczukowy pasek (zamiennik dla oryginalnego) polecilibyście do czarnego HydroConquesta? 

 

Ja polecam ten, o którym już tu pisałem - Hirsch Hevea:

 

aIMG_0035.jpg.a9de9676aa241819ed8751ad5c61bd02.jpg

 

Wewnątrz jest lekko wklęsły, co wraz z jakością tworzywa czyni go bardzo wygodnym. 

 

aIMG_0026.jpg.56fc2b84ee527381f046e6cb3df153bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest całkiem niezły - miałem go nawet w ręku i dość dobrze się układa.. Jednak klamra do Divera IMO zupełnie nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.