Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, tomek11 napisał:

 

 

Pomyliłem modele, do usunięcia.

Edytowane przez skarżyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę mu w końcu zmienić pasek, też z podkładką (tak było w oryginale) ale może nie przechodzący pod deklem żeby lepiej przylegał do ręki....

IMG_20200610_175824_edited.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, KRZYSIO napisał:

Okazuje się, że było już takie porównanie tych dwóch werków i jest tutaj :)

 

 

Tyle, ze w tym wątku temat jest raczej pobieżnie potraktowany.

Mam L888 niecałe 2 lata i uważam, że świetnie się sprawdza. Ogólnie to jeden z moich dokładniejszych zegarków (mechanizmów) w ogóle, pomiary w ciągu 130 dni pokazują średni wynik +0,8s/d.

Do tego ma najmniejszy rozrzut pomiędzy pozycjami, który wynosi około 6 sekund maksymalnie. Żaden inny z moich zegarków nie osiąga lepszego wyniku. Nie ma certyfikatu COSC ale chodzi nawet lepiej niż COSC, który definiuje możliwy rozrzut 10 sekund.

Do tego przez cały czas chodzi tak samo, w ciągu tych niecałych dwóch lat ciągle zachowuje się stabilnie, nie ma żadnych oznak rozregulowania.

W kwestii wskazówki sekundowej, ja nie widzę różnicy pomiędzy 3,5 Hz, a choćby 4Hz, choć są tacy, którzy twierdzą, że widzą.

Z rezerwą chodu też nie ma żadnego problemu, przypadkowe, letnie pomiary pokazywały zawsze około 60h. Przy nominalnej rezerwie 64h i braku informacji o stanie naciągu, uważam, że to świetny wynik.

Podsumowując, uważam, że to bardzo dobry mechanizm :)

 

Tak na marginesie miałem kiedyś jakąś wersję 2824-2, też w Longines'ie i było jednak gorzej. Większy rozrzut (rzędu 10s) i jednak mniejsza dokładność, średnio rzędu +3s/d, z tego co pamiętam.

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zdania są podzielone, ale mam w salonie dwie oferty :) Jeśli ta droższa zbliży się nieco do swojej tańszej wersji, to pewnie się skuszę. Nie uczynię tego dla rezerwy a jedynie dla dokładności chodu.

Zobaczymy jak będzie ;) i mam nadzieję, że dobrze będzie, bo mam nadzieję zatrzymać ten zegarek na dłużej :)

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do jesieni na premierę longinesa spirit.

Na pewno padnie moim łupem i zastąpi fortisa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będą dopiero w październiku więc jest sporo czasu na zastanawianie:)

Moj faworyt to 40 mm, pasek i czarna tarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam chrono niebieskie, ale boję się, że okaże się za duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2020 o 19:22, tomek11 napisał:

Witam szacowny zakątek forum;)

Coś takiego sobie wymyśliłem, mierzyłem i mi leży...

L3.782.4.56.9 

Znalazłem za ok. 5,1 kPLN, ale...

Czy ktoś podpowie, gdzie tego szukać, żeby zostało trochę złotówek na urlop?

 

image.thumb.png.fe056fe6ead074628dd06cf219f20715.png

 

 

No już prawie zamówiony. 

Poniżej 4900 zł, czyli 25%. Da się tyle, ale nie da się 30%, przynajmniej nie na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, satanic napisał:

Mój już doszedł.

Tu również pogratuluję.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dało się jeszcze przy okazji promocji urwać dodatkowe 5%. Tak mi sugerował sprzedawca. Ja po LLD nowy model jadę w poniedziałek osobiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nadgryziony zębem czasu 6264 z 1956 roku ale za to z jakimi indeksami i logo. 🥰

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mi właśnie dzisiaj przyszedł taki. Zegarek z kolekcji Master z annual callendar. Szukałem takiego średniej klasy garniturowca do brązowych butów/paska.
Jak oceniacie ten model? 

IMG_6629.jpg

IMG_6630.jpg

IMG_6632.jpg

IMG_6636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegar.

Na żywo prezentuje się świetnie. I tak jak jestem przeciwnikiem malowanych indeksów, tak tutaj jakoś bez problemu je zaakceptowałem.

Do tego ciekawa tarcza i bardzo dobra czytelność. Czego nie można powiedzieć o wersji niebieskiej (znaczy czytelność).

Mierzyłem już ze dwa razy i za każdym razem robił dobre wrażenie.

Do tego roczny kalendarz - raczej mało spotykana komplikacja w tej klasie cenowej. A bardzo przydatna.

Ogólnie dość wysoko na mojej liście potencjalnych zakupów :)

 

Gratulacje.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Kosmita napisał:

Witam wszystkich,

mi właśnie dzisiaj przyszedł taki. Zegarek z kolekcji Master z annual callendar. Szukałem takiego średniej klasy garniturowca do brązowych butów/paska.
Jak oceniacie ten model? 

 

Model bardzo fajny, aczkolwiek nie jestem pewien, czy traktowałbym go jako typowego garniturowca. Ale to już takie "moje miauczenie". ;) Fajny!  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapadła ostateczna decyzja odnośnie LLD - będzie nowa referencja w bdb cenie z Salonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się znudziła bransoleta, to zapraszam do dyskusji :)  W Salonie w najlepszej możliwej cenie i prosto z magazynu tylko na pasku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętał😎

 

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.