Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiem: czarny - cudo! ♥️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cordi7 napisał:

czarny - cudo!

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sanik napisał:

Babskie też można wrzucać do klubu? 😜

IMG_20200728_093857~2.jpg

Myślę, że można.

To Presence? Jaki rozmiar?

 

2 godziny temu, Hefajsto napisał:

Nie mogę sie dziś zdecydować...

 

20200728_121435.jpg

 Jasny, to jasne :)

Tylko dlaczego na żywo on taki duży jest???
 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, fanfar19 napisał:

Myślę, że można.

To Presence? Jaki rozmiar?

Tak, automat, chyba 28mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Obraz może zawierać: tekst „Grecja zniazczy on. globu gdzies tam wciaż snil wyapie, nie zaznawszy ego gości 50 III krblewskiej, wprząg nowych dni? ស் 0 o己 nauki, syna znej posążek. szarfy nie zawią przejmował, C1; choć duch, co pół słabnie oto odzyskał w krainie orzeł, pozbywszy się ony wały duich i małych, tron królewskich mości, écia ludzkie kości!) IV pośród gw”

Pięknie wyszedł. Takiego bym nosił przez lata, a może i dłużej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wisniap napisał:

Pięknie wyszedł. Takiego bym nosił przez lata, a może i dłużej 

 

Za każdym razem, kiedy się naoglądam pięknych zegarków różnych marek i zaczyna mi krążyć po czerepie absurdalna myśl, żeby opierdzielić wszystkie te Longinesy (i pozostałe też) i kupić coś "z wyższej półki", idę sobie do pokoju, w którym trzymam zegarki, zerkam do pudełek i... przechodzi mi. :D;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi myśl o pozbyciu sie któregokolwiek zegarka nie mieści mi sie w głowie...

Co nie zmienia faktu, że wciąż potrzebuje nowych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Hefajsto napisał:

Mi myśl o pozbyciu sie któregokolwiek zegarka nie mieści mi sie w głowie...

Co nie zmienia faktu, że wciąż potrzebuje nowych!

 

Trudno nie pozbywać się zegarków, kiedy się zajmujesz (między innymi) ich sprzedażą. ;)   No dobra, wiem, że mowa o prywatnych. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo robi dużo lepsze wrażenie. Dopiero jak zobaczyłem za "żywca" okazało się, że zdjęcia nie oddają połowy uroku. Ten hydroconquest udał się bardzo.

20200728_220158.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Longines ma tyle referencji, że mogli by zrobić kilka więcej - z datą i bez daty. Mi jakoś mocno to nie przeszkadza ale wybrałbym chyba wersje bez daty a z dodatkową trójką :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było z Legend Diver No-Date, te wersje bez daty nadal krążą na chrono itp. To jest oczywiście wszystko kwestia gustu, ale ja mam w tym względzie jasne kryteria "estetyczne":

 

1. Współczesne modele: data jak najbardziej, zwłaszcza w EDC.

2. Heritage: Jeśli w oryginale jej nie było, to po co ją wstawiać? Nie mówcie, że właśnie ona przekona kogoś do zakupu repliki zegarka z lat 40-tych! 

3. Jeśli już musieli dać to okno daty w Heritage, to niech będzie w kolorze tarczy zamiast indeksu (jak w LLD) lub elegancko wpasowane, jak we Flagshipie lub Conqueście. Wciskanie na siłę daty, jak w diverze "1967", byle tylko gdzieś była, już mi się naprawdę nie podoba (choć sam zegarek jest mega), albo to, jak dziwacznie zachodzi na indeks w większym Spiricie, o czym pisali Koledzy powyżej.

4. Totalizatory w chronografie zachodzące na indeksy - jak najbardziej tak, jeśli dotyczy to Heritage i tak było w pierwowzorze. Za to właśnie płacę, by replika była jak najbardziej zbliżona do oryginału, bez kombinowania. We współczesnym chrono - kwestia gustu, mi osobiście to nie przeszkadza. Ale okienko daty WEWNĄTRZ tarczki totalizatora? Przecież to już jest jakaś mania! 

 

L.jpg.0677c3594c2d240d59726dfc0b4f4e6c.jpg L1.thumb.jpg.ecc47245289a9f967996f3fa418457aa.jpg L2.jpg.5959942d3ea6c83997acadbccd70b519.jpg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kiepsko to wygląda, choć jestem zwolennikiem daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czapy niestety ale zdarza sie i najlepszym :D

 

2266540-2d68cc462dabc52efbe07c69101db487

 

Ciut bardziej w prawo i byloby super a tak jest przyslowiowa lyzka dziegciu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okienko daty zwykle uwarunkowane jest położeniem mechanizmu i wypada w takim a nie innym miejscu. Czasem wygląda właśnie tak :( 

Na szczęście w LLD wygląda dobrze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem i rozumiem czym jest uwarunkowane - chodzi mi o to, ze mozna (a nawet trzeba) probowac zgrac design tarczy z polozeniem okienka daty bo inaczej moze to wyjsc kuriozalnie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Tobą nie zgodzić, ale czasem mało miejsca na tarczy :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines przynajmniej ostatnio w serii Heritage bardzo poprawił czystość tarcz ( minimalna ilość napisów, coraz częściej bez daty ) . Niektóre modele po prostu nie powinny mieć daty - tu przykład z flagowca Choparda - w małym udało się bez a w większym modelu mimo dobrego zabiegu z kolorem dysku datownika efekt jest słaby.

Z drugiej strony jest wiele przykładów ( poza modelami typu  DJ  czy Big data gdzie datownik to wyróżnik) gdzie udało się tak dobrać lokalizację , wielkość okna, kolor dysku i czcionkę że to nie razi. 

7FC310E7-AA4A-43BB-B973-45EF3EAEC06D.jpeg

F00B98DC-ACF2-4960-8CBD-2D4651A64E74.jpeg

5B4DF1BC-90D0-4F98-B556-F9DB44A32CF2.jpeg

A453E34F-266D-4631-8AAA-13F1898FE812.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda. Ja lubie miec date w zegarki, mimo iz przy ustawianiu to dodatkowa komplikacja.

 

PS. Santos miazga - kolor, umiejscowienie daty, ogolnie - przygarnalbym :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy juz do Cartiera podchodziłem i... jakoś nie moge. Bardzo mi sie podoba ale nie moge sie przemóc i kupić. Chyba musze dojżeć do tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tą datą Koledzy u producentów zegarków to jest w dzisiejszych czasach trochę tak, jak na tym obrazku: 

 

Maluch-limo.thumb.jpg.e5875ec688b8831f7124a9cf6d45374d.jpg

 

Nie da się z każdego zegarka zrobić na siłę EDC. Czasem fajnie mieć zarazem i zwykłego Malucha do lansu w niedzielę i większe współczesne auto na codzienne i dalsze podróże.

 

Są po prostu zegarki stworzone do bycia EDC, takie szwajcarskie scyzoryki, gdzie brak tej daty nawet by irytował i ujmował praktyczności. Ale są też takie, gdzie ta data naprawdę pasuje jak wół do karety. Zauważcie przy tym, że już cuda dosłownie robią, by wskrzesić swoje najbardziej kultowe modele: przewiercają uszy kopert na wylot jak w latach 30-tych i 40-tych, nakładają sztuczną patynę, wypukłe szkiełko, redukują rozmiar, koronka grzybek, brązowa luma na wskazówkach i na koniec co? Srrrrru, datownik na tarczy 🙄

 

Dlatego też jakiś mądry człowiek w Heritage Department w Longines (a wiemy, że taki wydział istnieje, bo chociażby mówił o nim Walter von Känel w filmiku poświęconym BigEye) tym razem podrapał się w głowę i powiedział "dobra, słuchajcie, chodźcie już nie przeginajmy z tą datą, okej?". I wyszło tak! 🤩 😍 

 

!Longines-Heritage-Tuxedo-2.thumb.jpg.4181b0e5b5bb830ebc614fbb9dc1ab62.jpg

 

!Longines-Heritage-Classic-Tuxedo-1.thumb.jpg.0c02bca7468c759a956538af4ebb6964.jpg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.