Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

rads , po prostu jak sie takie zajefajne zegarki widzi , to klapa z przodu i z tyłu opada , takie wrażenie 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, wkamil napisał:

 

@rads panie, pan to chyba trzymasz te sikory pod kloszem emoji13.png

 


No jeszcze poza dom nie wyszły, ale jest to w planach 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @rads przy Twoich możliwościach o zdjęciach mechanizmu myślałem.

Pełny dekiel to jedyna rzecz która mi się nie podoba w tym zegarku.

Chociaż  może jest zbyt opasły też?

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wyjaśnienie. Myślę sobie: jaka znowu klapa, toż to nie kieszonkowiec! 😄😁

 

W tym zegarku akurat podoba mi się pełen dekiel, bo jest bliższy pierwowzoru. Nie mam nic przeciwko przeszklonym deklom, ale w moim odczuciu pasują one bardziej do "współczesnych" zegarków typu EDC 😉

 

O dziwo nie sprawia wrażenia masywnego, bo ma niski bezel. Taki sam mechanizm w kopercie Heritage Diver 1967 z nurkowym bezelem daje już grubość małej beczki śledzi 😄
 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ta eta, specjalnie dla Longinesa robiona, niebrzydka ale przy tym charakterze  zegarka i tej średnicy dobrze że nie ma tam dodatkowego szafiru.

B07A4A9A-E449-48AE-B3F3-4550C3D90BC4.jpeg

573A0108-8227-4DEA-B4F4-AD25A757C28C.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rads tylko pogratulować raz jeszcze 👍 fajnego sikora 🙂

ps. wypuść go trochę na promienie słoneczne 😎

 

Edytowane przez drkadrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Longines przewidział, że ktoś ich produktom będzie zdjęcia robił z lupką 15x.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drkadrys napisał:

tylko pogratulować raz jeszcze 👍 fajnego sikora 🙂

ps. wypuść go trochę na promienie słoneczne 😎

 

Hehe, dzięki 👍 Przewietrzę go niebawem na pewno! Wstyd się przyznać, ale go jeszcze nigdy nie nakręciłem, więc nawet nie mam pojęcia jak chodzi 😄

 

48 minut temu, fanfar19 napisał:

Ciekawe czy Longines przewidział, że ktoś ich produktom będzie zdjęcia robił z lupką 15x.

 

Posiedzenie Zarządu, siedziba Longines, Saint-Imier, Szwajcaria: "Omawiając kwestię jakości wykończenia nie możemy zapominać o tych wariatach z Polski. Na pewno będą robić makra potężnymi obiektywami i lupami z każdej możliwej strony i wrzucać to do sieci. Z tymi typami nie ma żartów". 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miny ludzi w autibusie w momencie , jak człowiek szczerzy się do telefonu czytając wasze pomysły na komentarze -  bezcenne 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny odcinek "videoteki do poczytania" 😉 Tym razem wywiad z Charles'em Villoz'em, wiceprezesem Longines, zarejestrowany podczas targów BaselWorld 2018.

 

Od 1832 nie mieliśmy przerwy [w działalności]. Jesteśmy tradycyjną, autentyczną marką zegarkową. W zegarku jest prawdziwe, autentyczne życie, ale musi on również mieć to coś, co go wyróżnia: emocje.

 

W tym pędzącym świecie, jak wiadomo, szwajcarzy mają reputację [ludzi] bardzo powolnych. Myślę, że to dobrze dla branży. 

 

Mamy tu kolekcję, którą mogę wam zaprezentować. To jest zegarek, który nazwaliśmy Record. Ma on krzemową sprężynę koła balansu. Krzem daje przewagę w postaci uniezależnienia od magnetyzmu, który stanowi kłopot dla mechanicznych czasomierzy. Wraz z tym nowym materiałem unika się tego problemu. W efekcie daje to dodatkową precyzję. To piękny zegarek, który występuje w różnych rozmiarach i z [różnych] świetnych materiałów. Możecie mieć certyfikat [COSC] do każdego mechanizmu używanego przez Longines, ale z tą nową technologią chcieliśmy [szczególnie], aby ten zegarek posiadał certyfikat. Jesteśmy bardzo dumni z tej kolekcji.

 

Tę kolekcję nazywamy „Dziedzictwo”. Raz na pewien czas udajemy się do muzeum i przyglądamy się temu, co zostało stworzone przez naszych przodków. Czasami widzimy tam rzeczy, które są wprost genialne. Dla przykładu Legend Diver (tak go nazywamy), mający wodoszczelność [na poziomie] 300m, został stworzony w 1963 roku. Odtworzyliśmy go i stał się ogromnym sukcesem. Oferowany jest w różnych kolorach, co jest [teraz] popularnym trendem. Szczególnie w Wielkiej Brytanii ludzie lubią ten rodzaj produktu.

 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie i piękne kolory 👍 To już chyba nie telefonem robione?

Jak mi te dwa zegarki (Flagship i Conquest Heritage) mieszają w głowie 😖😤😵

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonem, plus kilka machnięć suwakami w lightroomie No ale w epoce fotografii cyfrowej robi to każdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wkamil napisał:

Telefonem, plus kilka machnięć suwakami w lightroomie emoji854.png No ale w epoce fotografii cyfrowej robi to każdy emoji854.png

 

O przepraszam najmocniej, ja w swoich nic a nic, nawet ciut-ciut 😇 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

Niewynoszone z domu się nie liczą.  ;)  :P :lol:

 

☺️🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2020 o 13:11, rads napisał:

No to do kompletu jeszcze "Oczko" z lupą 15x, tradycyjnie bez retuszu:

 

 

9 godzin temu, wkamil napisał:

Jesień...
 

 

Ostatnio naprawdę dajecie popis z tymi zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wkamil napisał:

Telefonem, plus kilka machnięć suwakami w lightroomie emoji854.png No ale w epoce fotografii cyfrowej robi to każdy emoji854.png

 

Jak telefonem, to tym bardziej jestem pod wrażeniem. 👍

Co do suwaków, to w sumie dotąd tego nie robiłem. Ale czas chyba się poduczyć i zacząć. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle pięknych zegarków,  a tak mało funduszy...  😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.