Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, XX81 napisał:

Piękny klasyk.Jaki to jest rocznik ? 36 mm ?

To jest, że tak powiem rocznik bieżący :D A rozmiar ciut mniejszy, 35 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wkamil napisał:

To jest, że tak powiem rocznik bieżący :D A rozmiar ciut mniejszy, 35 mm.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, aż się prosi "podnieść tę klapę" i kontynuować sesję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylizacja jesienna 😉

 

IMG_8855.thumb.JPG.2ef1f1eb1cf6887545fa2fe32dbfa6af.JPG

 

IMG_8859.thumb.JPG.7db5f0dd47e4edb7c8dca458518215a6.JPG

 

IMG_8858.thumb.JPG.24e4ba861cced362ad313269f797f3b4.JPG

 

IMG_8860.thumb.JPG.04c22c1e372f65a25827409c0d21c9f0.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, dobrze, że jest ta ostatnia fotka. bo już się bałem, że zrobiłeś z BigEye ołtarzyk voodoo. 
Ale daleko nie wyszli na spacer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

No, dobrze, że jest ta ostatnia fotka. bo już się bałem, że zrobiłeś z BigEye ołtarzyk voodoo.  ;)

 

6 minut temu, wkamil napisał:

Ale daleko nie wyszli na spacer emoji1.png

 

Byli na dworze? Byli. Pochodzili chwilę? Pochodzili. No to o co chodzi, ja się pytam? 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.... balkon / taras to tak nie bardzo na dworze... :P 

Zresztą do okola kościoła z monstrancją ksiądz chodzi ... ale to nie spacer. Więc podejrzenia Lincolna odnośnie ołtarzyka jak najbardziej zasadne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że macie rację... Wszystko przez to, że zacząłem od d*** strony. Zamiast najpierw zainwestować w porządne EDC, to zacząłem od Heritage, które w założeniu miały być na specjalne okazje. A tu okazji jak nie było, tak nie ma: praca zdalna, szkoła zdalna, jak żyć pytam? 😄😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rads napisał:

Stylizacja jesienna 😉


super👍chciałbym mieć takie EDC😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, drkadrys napisał:

super👍chciałbym mieć takie EDC😍

 

No i właśnie tak to się chyba skończy, czyli BigEye jako zegarek codzienny (poza stylówką "sportową"). Na typowe EDC typu HC w najbliższej przyszłości raczej nie mam widoków 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hefajsto napisał:

Dla mnie każdy zegarek to edc ;)

Albo... co dzień mam specjalną okazje :D


Zgadza się, ale masz ich trochę do wyboru 😉 Ja teraz praktycznie tylko 2 Longinesy i Atlantica Speedway Royal na motor 😄. Taki HC czy LLD bardzo by się przydał na co dzień, teraz to widzę. Coraz częściej myślę o Conqueście 300m 41mm w automacie, mega mi się podoba jego minimalistyczny styl, a i cena do przeżycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

No to w powyższym kontekście, zgadnij teraz, którego z moich Longinesów noszę zdecydowanie częściej niż wszystkie pozostałe.  ;)

 

Jeśli to ten, który fotografujesz najczęściej, to strzelę: Skin Diver 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rads napisał:

 

Jeśli to ten, który fotografujesz najczęściej, to strzelę: Skin Diver 😉

 

Wspomniałem o tym w kontekście EDC. Nie mam od jakiegoś czasu zegarka (również spoza Longines), który nosiłbym częściej niż VHP GMT. I właśnie to sprawiło, że zacząłem się całkiem serio zastanawiać nad przejściem na kwarce. Przynajmniej na set, w którym kwarce są w większości, przy może 1-2 automatach/manualach. Wiesz, co decyduje? Spieszę się do roboty, patrzę na trzy pudła zegarków i konstatuję, że na pewno nie muszę ustawiać VHP GMT. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

Nie mam od jakiegoś czasu zegarka (również spoza Longines), który nosiłbym częściej niż VHP GMT.

 

Super zegarek, też mi się podoba. Ciekawe są też nowe wersje z ceramicznym bezelem (aczkolwiek nie nie mają GMT). 

 

Bardzo podoba mi się ten Conquest: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/13609_Longines_Conquest_Classic_GMT_L27994566 - ale cóż, na razie mnie nie stać.

 

Ten za to też jest świetny i cena jest raczej spoko: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/30580_Longines_Conquest_GMT_VHP_L37184666 - co o nim sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Conquest Classic GMT jest teraz rzeczywiście dość ciekawym "kąskiem", m.in. ze względu na mocno obniżoną cenę.

 

Ja właśnie o tym VHP GMT pisałem jako o moim ostatnio najczęstszym wyborze - mam go, tyle, że w bieli. A Conquest GMT z niebieską tarczą to już automat. :)

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118083161_10158924411897052_3312593029130970386_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=HNDxJCIYpogAX-hEbFu&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=65bfd64eb19d298c0db2653e44728697&oe=5F7D163F


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ja właśnie o tym VHP GMT pisałem jako o moim ostatnio najczęstszym wyborze - mam go, tyle, że w bieli. A Conquest GMT z niebieską tarczą to już automat. :)

 

Obydwa Twoje Conquesty są ekstra. Ja nakręciłem się na ten z Valgranges, podobny do Twojego niebieskiego. Kawał żelastwa, ale mi to nie przeszkadza 😄 Niestety na razie jest poza moim zasięgiem. VHP jest kuszący, Twój biały chyba nawet ładniejszy niż ten czarny z linku. Tylko że z kolei w "zwykłym" Conqueście na automacie kusi te WR 30 bar z zakręcaną koronką... Całkowicie niedorzeczny poziom wodoszczelności jak na pływanie 2 razy do roku żabką przy powierzchni, ale działa na wyobraźnię 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Przynajmniej na set, w którym kwarce są w większości, przy może 1-2 automatach/manualach. Wiesz, co decyduje? Spieszę się do roboty, patrzę na trzy pudła zegarków i konstatuję, że na pewno nie muszę ustawiać VHP GMT. ;)

Może rotomat?

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to troche rozumiem bo jak mam czas to lubie poranny rytual rozruchu i ustawiania - ale jak nie mam to lapie Certine Precidrive'a i lece dalej, wyjatkowo wygodne. Warto miec cos takiego w kolekcji, nie wiem jednak czy bym chcial miec kolekcje w wiekszosci kwarcowa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.