Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, ArtiP napisał:

Pasek pierwsza klasa , idealnie dopasowany do zegarka 👍

Dzięki. Mi się dużo bardziej podoba od oryginału. Filip rozwiązał też problem widocznych teleskopów, który niestety jest przy fabrycznym pasku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami fabryka ma inną koncepcję,  niekoniecznie słuszną i trzeba ich poprawić,  jak widać w tym przypadku bardzo skutecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafalmosty napisał:

Dzięki Filip - @eye_lip

Świetna robota👏

 

 

Ciekawy efekt. Przy teleskopach super. Wyrazista pozioma faktura przy jednoczesnym braku przeszycia sprawia, że pasek wygląda jednak na dość szeroki, a na pewno szerszy niż ten firmowy. To celowy zabieg czy może tylko efekt na zdjęciach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Edmund Exley napisał:

 

Ciekawy efekt. Przy teleskopach super. Wyrazista pozioma faktura przy jednoczesnym braku przeszycia sprawia, że pasek wygląda jednak na dość szeroki, a na pewno szerszy niż ten firmowy. To celowy zabieg czy może tylko efekt na zdjęciach? 

Optycznie tak, ale faktycznie szerokość jest identyczna w stosunku do oryginału, a rzekł bym nawet, że pasek od Filipa jest o ułamki mm węższy. 

C1F0E517-CC3D-4256-A44D-3530398C0A02.jpeg

Edytowane przez rafalmosty
Wstawienie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafalmosty napisał:

Dzięki Filip - @eye_lip

Świetna robota👏

 

 

Nic nie ujmując paskowi, który jest pięknie wykonany, to ten zegarek jednak jakoś bardziej mi się podoba na oryginalnym pasku. Między jasną tarczą ze złotymi indeksami a ciemnym paskiem jest doskonały kontrast. Do tego jasne przeszycia trochę zmieniają kontur paska i przez to wydaje się on węższy oraz bardzo ładnie dopełnia design zegarka. Ciemny kolor też świetnie kontrastuje z kolorem skóry na ręce.

Żeby było jasne, nowy pasek jest piękny i widać, że świetnie wykonany. Absolutnie nic mu nie brakuje i jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Po prostu ten standardowy w moim odczuciu troszeczkę lepiej pasuje do tej konkretnej koperty, tarczy i stylu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Nic nie ujmując paskowi, który jest pięknie wykonany, to ten zegarek jednak jakoś bardziej mi się podoba na oryginalnym pasku. Między jasną tarczą ze złotymi indeksami a ciemnym paskiem jest doskonały kontrast. Do tego jasne przeszycia trochę zmieniają kontur paska i przez to wydaje się on węższy oraz bardzo ładnie dopełnia design zegarka. Ciemny kolor też świetnie kontrastuje z kolorem skóry na ręce.

Żeby było jasne, nowy pasek jest piękny i widać, że świetnie wykonany. Absolutnie nic mu nie brakuje i jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Po prostu ten standardowy w moim odczuciu troszeczkę lepiej pasuje do tej konkretnej koperty, tarczy i stylu.

 

To oczywiście kwestia gustu, co się komu podoba😉 dla mnie w oryginale te odsłonięte teleskopy są nie do wybaczenia😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, clipsy napisał:

Nowy nabytek melduje się w klubie

 

Witaj, gratuluję świetnego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, clipsy napisał:

Nowy nabytek melduje się w klubie

 

 

Witamy kolegę , fajny egzemplarz 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafalmosty napisał:

To oczywiście kwestia gustu, co się komu podoba😉 dla mnie w oryginale te odsłonięte teleskopy są nie do wybaczenia😉

Kolor, kolorem ale następny zrób zwężany ( dokup węższą klamrę ) a poczujesz różnicę. Następny oczywiście też u Filipa ...wybór skór ilościowo na miarę damskich zakupów, „prawdziwych mężczyzn” może przytłoczyć 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Nic nie ujmując paskowi, który jest pięknie wykonany, to ten zegarek jednak jakoś bardziej mi się podoba na oryginalnym pasku. Między jasną tarczą ze złotymi indeksami a ciemnym paskiem jest doskonały kontrast. Do tego jasne przeszycia trochę zmieniają kontur paska i przez to wydaje się on węższy oraz bardzo ładnie dopełnia design zegarka. Ciemny kolor też świetnie kontrastuje z kolorem skóry na ręce.

Żeby było jasne, nowy pasek jest piękny i widać, że świetnie wykonany. Absolutnie nic mu nie brakuje i jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Po prostu ten standardowy w moim odczuciu troszeczkę lepiej pasuje do tej konkretnej koperty, tarczy i stylu.

 

W zupełności się zgadzam. Pasek może się podobać, ale nie z tym zegarkiem.

Edytowane przez krajcarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właściciel ma być zadowolony i to jemu ma się podobać,  każdy ma swój gust , a jak pisałem powyżej pasek jest w moim mniemaniu świetny.  Niech się dobrze nosi i cieszy oko każdego dnia , bo to jest najważniejsze  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, krajcarek napisał:

W zupełności się zgadzam. Pasek może się podobać, ale nie z tym zegarkiem.

Myślę, że najlepiej pasowałby do zodiac-a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wkamil napisał:

Napis był odnawiany, jak uważacie?

 

Mi nie podobają się zwłaszcza linie proste w literach, tak niechlujnych jeszcze nie widziałem. Jeśli napis jest oryginalny, to chyba była dobra impreza dzień przed jego wykonaniem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, wkamil napisał:

No właśnie. Więc nie tylko ja mam podejrzenia...

 

To jakiś szczególny zegarek? Czy po prostu gdzieś wystawiony na aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką tarczę (net), 1965, też szlif słoneczny. Zobacz jaka różnica jakości napisu:

 

longines-ref-8901-1.jpg.fc65d900393eff194383c0e8f9509edc.jpg

 

Zwróć też uwagę, jak niechlujne są linie krzyża w tym, który podrzuciłeś. Coś mi to nie wygląda na słynną szwajcarską jakość 😁

 

140995493_Zrzutekranu2020-09-22o21_44_38.png.a784b837ba8ee236a4cbce232edbd3f6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka .... " te linie to mu chyba dłutem Michał Anioł  po tarczy haratał" 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, ArtiP napisał:

Cytując klasyka .... " te linie to mu chyba dłutem Michał Anioł  po tarczy haratał" 😁

 

Nie zdziwiłoby mnie, gdyby to faktycznie robił jakiś Michał, ale jeśli Anioł, to chyba upadły 😉😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rads napisał:

 

Nie zdziwiłoby mnie, gdyby to faktycznie robił jakiś Michał, ale jeśli Anioł, to chyba upadły 😉😂

 

Jak impreza była dobra , to i zapewne upadły 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój biedakowi ;) Szukam jakiegoś Longinesowego wintydża w tym stylu i ten wydawał się fajny, niestety "szkiełko i oko" bywa czasem bezlitosne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wkamil napisał:

Dajcie już spokój biedakowi ;) Szukam jakiegoś Longinesowego wintydża w tym stylu i ten wydawał się fajny, niestety "szkiełko i oko" bywa czasem bezlitosne :)

 

Zobacz taki sklep w Krakowie "Krakoskim Targiem" (nie, to nie literówka ma brakować "w"). Są na OLX i na FB. Mówię od razu - nie znam ich i nigdy u nich nie kupowałem więc nie mogę ani polecić ani odradzić. Po prostu widziałem, że mają sporą ofertę starych zegarków, w tym również Longines.

 

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/R5zd/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.