Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Zobacz taki sklep w Krakowie "Krakoskim Targiem" (nie, to nie literówka ma brakować "w"). Są na OLX i na FB. Mówię od razu - nie znam ich i nigdy u nich nie kupowałem więc nie mogę ani polecić ani odradzić. Po prostu widziałem, że mają sporą ofertę starych zegarków, w tym również Longines.

 

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/R5zd/

 

Jak krakusy, to po Rabat wyślą do Maroka ;)

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wkamil napisał:

Szukam jakiegoś Longinesowego wintydża w tym stylu

 

A w dziale vintage u nas na forum nie ma jakiegoś speca od Longinesa, który ma coś na zbyciu? Najlepiej jednak kupić od kolekcjonera, bo na aukcjach to wolna amerykanka 😉 Każdy jeden to pamiątka rodzinna kolegi po jego dziadku, który poprosił sprzedającego o wystawienie na olx, bo biedak sam nie potrafi lub nie ma czasu. Taaaaaa....

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu takiemu komuś nie uwierzyć na słowo?  Człowiek tak się poświęca i wystawia dla kogoś... nic , tylko brać 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A w dziale vintage u nas na forum nie ma jakiegoś speca od Longinesa, który ma coś na zbyciu? Najlepiej jednak kupić od kolekcjonera, bo na aukcjach to wolna amerykanka  Każdy jeden to pamiątka rodzinna kolegi po jego dziadku, który poprosił sprzedającego o wystawienie na olx, bo biedak sam nie potrafi lub nie ma czasu. Taaaaaa....
 
Byle nie kolekcjonera malarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2020 o 16:23, clipsy napisał:

Nowy nabytek melduje się w klubie

 

 

Gratulacje, znakomita jest ta wersja HC! A spasowanie bransolety przy uszach (tudzież "uchach") bez zarzutu? Bo ja kilka tygodni temu mierzyłem egzemplarz, w którym wyglądało to nie najlepiej (pewnie to była jakaś mała wpadka).

 

Niech się świetnie nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy orientuje się ktoś czy jest możliwość dopasowania szkła szafirowego do modelu Conquest Heritage? Wersja 35 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMG_20200925_085631.jpg

35 minut temu, Ralf58 napisał:

Koledzy czy orientuje się ktoś czy jest możliwość dopasowania szkła szafirowego do modelu Conquest Heritage? Wersja 35 mm

 

Jak dla mnie, ta wersja Conquesta jest tak fajna właśnie z tej przyczyny, że ma szkło hesalitowe. Po co to psuć? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy orientuje się ktoś czy jest możliwość dopasowania szkła szafirowego do modelu Conquest Heritage? Wersja 35 mm
A dlaczego chcesz zmienić hesalit na szafir?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę w garniturze na co dzień więc ten zegarek ma być u mnie niemal edc :) boje się, że szkło dość szybko polegnie. Przy szafirze czułbym się spokojniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zostaw hesalit. Z niewielkimi rysami sam sobie poradzisz, a w razie dużego W po prostu wymienisz szkło na nowe, co pewnie nie jest jakimś wielkim kosztem. Szkoda psuć takiego klasyka. Jak dla mnie, do tej konkretnej wersji, także przez jej wielkość, najlepiej pasuje właśnie hesalit 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polywatch sobie pięknie radzi z ryskami na hesalicie. Moja Amfibia po takiej kilkuminutowej polerce ma szkło lepsze niż było prosto z fabryki 😉

Dopasowanie jakiegoś szafiru to byłby pewnie spory koszt a na dodatek gwałt na tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu córka wkleiła zdjęcie, ale nie wkleiła najważniejszego.. co jest w środku:)

Nie znam się na zegarkach ani na sporcie... Przeglądnęłam co się da w necie, ale ponieważ nie jest to seryjna produkcja...

Co prosto ustalić to jest to chronometr wyprodukowany na olimpiadę w Monachium przez Longines i firmę Erni&CO. I to tyle co wiem:)

a teraz ciekawsze bo zdjęcia:

Byłabym wdzięczna jeśli ktoś wie coś więcej i mógł się ze mną podzielić.

IMG_20200925_165410.jpg

IMG_20200925_165521.jpg

IMG_20200925_165608.jpg

IMG_20200925_165721.jpg

IMG_20200925_165743.jpg

IMG_20200925_165759.jpg

IMG_20200925_165811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Edmund Exley, ciekawa lektura. Bardzo mi się ten Spirit podoba. Koronka moim zdaniem ma prawo odstawać, jeśli zegarek nawiązuje do tradycji lotniczych. To, co z kolei mnie (i jak widać nie tylko mnie) nie przekonuje, to okienko daty ze "sztuczną patyną", niewystępującą nigdzie indziej na tarczy. Bardzo, bardzo dziwny zabieg. Poza tym naprawdę piękny zegarek. 

 

Cytat

If I had one gripe about the date window, it would be that the numerals appear to have something of a faux-patina look to them, whereas white would have been more consistent."

 

date-Spirit.thumb.jpg.822569bfd34bb731624f84d723c9cb0e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko Alogram, wydaje mi się, że tu nikt nie udzieli Ci informacji.

Zerknij na te linki:

https://www.erni.com/en/company/history/beginning-and-50s/

https://www.elec.ru/viewer?url=/files/2014/09/12/O-kompanii-ERNI.pdf

strona 10

Wygląda na to że jest to jeden z elementów systemu pomiaru czasu(system ernico), produkowanych przez firmę Erni, która była jakby podwykonawcą Longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, alogram napisał:

Witam,

jakiś czas temu córka wkleiła zdjęcie, ale nie wkleiła najważniejszego.. co jest w środku:)

Nie znam się na zegarkach ani na sporcie... Przeglądnęłam co się da w necie, ale ponieważ nie jest to seryjna produkcja...

Co prosto ustalić to jest to chronometr wyprodukowany na olimpiadę w Monachium przez Longines i firmę Erni&CO. I to tyle co wiem:)

a teraz ciekawsze bo zdjęcia:

Byłabym wdzięczna jeśli ktoś wie coś więcej i mógł się ze mną podzielić.

 

 

Właściwie kolega timegoesby napisał już wszystko . W internecie nie ma żadnych dokładnych danych o tym sprzęcie,  poza tymi , na obudowie . Czy chodzi Ci o jakieś konkretne informacje?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła i z dniem dzisiejszym wszystkie inne zegarki poza Longinesami poszły w świat! 🍾🥂 Z tej okazji nowy awatar, lampka dobrego wina do kolacji i zamówiony jubileuszowy katalog na AlleDrogo 😉 Zdecydowałem już jakiś czas temu, że pozostanę przy Longines na dłuższy czas, ograniczając przyszłe zakupy do jednej marki. Bardzo odpowiada mi stosunek jakości do ceny, mam już mocne kandydatury na EDC, a w samej serii Heritage jest co najmniej kilka zegarków, które w przyszłości bardzo chciałbym mieć. Cóż, wygląda więc na to, że jeszcze się tu ze mną trochę pomęczycie 😄😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rads napisał:

Klamka zapadła i z dniem dzisiejszym wszystkie inne zegarki poza Longinesami poszły w świat! 🍾🥂 Z tej okazji nowy awatar, lampka dobrego wina do kolacji i zamówiony jubileuszowy katalog na AlleDrogo 😉 Zdecydowałem już jakiś czas temu, że pozostanę przy Longines na dłuższy czas, ograniczając przyszłe zakupy do jednej marki. Bardzo odpowiada mi stosunek jakości do ceny, mam już mocne kandydatury na EDC, a w samej serii Heritage jest co najmniej kilka zegarków, które w przyszłości bardzo chciałbym mieć. Cóż, wygląda więc na to, że jeszcze się tu ze mną trochę pomęczycie 😄😉

 

Męska decyzja 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rads napisał:

Klamka zapadła i z dniem dzisiejszym wszystkie inne zegarki poza Longinesami poszły w świat! 🍾🥂 Z tej okazji nowy awatar, lampka dobrego wina do kolacji i zamówiony jubileuszowy katalog na AlleDrogo 😉 Zdecydowałem już jakiś czas temu, że pozostanę przy Longines na dłuższy czas, ograniczając przyszłe zakupy do jednej marki. Bardzo odpowiada mi stosunek jakości do ceny, mam już mocne kandydatury na EDC, a w samej serii Heritage jest co najmniej kilka zegarków, które w przyszłości bardzo chciałbym mieć. Cóż, wygląda więc na to, że jeszcze się tu ze mną trochę pomęczycie 😄😉

 

O, to być może mam potencjalnego klienta. :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych super-szczegółowy artykuł o historii Longines do pobrania darmowo ze strony WatchTime (w jęz. angielskim, ale jest możliwość kopiowania tekstu np. do Tłumacza Google). Wiele ciekawostek i smaczków nt. innowacji, zegarków i mechanizmów, także kwarcowych. Trzeba się zarejestrować (imię, nazwisko, email), link do pdf przychodzi na maila. Polecam!

 

https://www.watchtime-shop.com/watchtime-spotlight-longines?utm_medium=adserver&utm_source=adserver_container_WT_CA_2014_NEW&utm_campaign=teaser_USFD1302&redirect=https:

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach niedzielnej lektury, proponuję przyjemny tekst nt. logo Longines. Tłumaczenie z Google (wybaczcie lenistwo, ograniczyłem się jedynie do poprawek składniowych i stylistycznych 😉 ), oryginalny artykuł na https://www.fhs.swiss/eng/2009-10-13_725.html

 

W tym roku (2009) firma z Saint-Imier obchodzi 120. rocznicę rejestracji logo, które w dalszym ciągu pozostaje w użyciu. 

 

Chroniony od 1889 roku w Szwajcarii przez Federalny Urząd ds. Własności Intelektualnej (FOIP) znak towarowy, składający się z uskrzydlonej klepsydry i nazwy Longines, jest najstarszym niezmiennie pozostającym w użyciu znakiem tego rodzaju, zarejestrowanym w międzynarodowych rejestrach, zarządzanych przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO). Z tej okazji Walter von Känel, prezes Longines, zorganizował 1 października (2009) w Genewie międzynarodową konferencję prasową z udziałem Brigitte Bolli Jost, szefowej rejestracji znaków towarowych w Bernie i Francisa Gurry, dyrektora generalnego WIPO.

 

W 1867 r. Ernest Francillon założył fabrykę Longines, sprowadzając pod jeden dach pracowników zewnętrznych, zatrudnionych przez jego biuro handlowe (założone w 1832 r. Przez Auguste Agassiza) i wprowadzając nową technologię produkcji. W tym samym czasie przyjął nazwę Longines (od lokalnej nazwy miejsca swojej nowej fabryki) i wybrał symbol dla swojej firmy - uskrzydloną klepsydrę. Ten symbol był stale używany przez Longines, choć w różnych formach, od czasu założenia firmy, aby identyfikować i charakteryzować swoje produkty i jest używany do dziś.

 

W dniu 27 maja 1889 r. Ernest Francillon zarejestrował znak fabryczny składający się z uskrzydlonej klepsydry w podwójnym okręgu, który zawierał podpis EFCo (Ernest Francillon & Compagnie) i nazwę Longines. Znak ten został zarejestrowany w szwajcarskim urzędzie, który wówczas zajmował się ochroną znaków towarowych, a mianowicie w Federalnym Urzędzie Własności Intelektualnej (FOIP). Rejestracja w 1889 r. była dla Longines początkiem ważnej tradycji podpisów graficznych i symbolicznych. Po raz pierwszy bowiem prawnie uznano znak towarowy, którego używanie i ochrona w pierwotnej formie miało trwać poza XX wiek. Ochrona znaku towarowego została zapewniona na poziomie międzynarodowym w 1893 roku, co sprawia, że [logo] Longines jest najstarszym znakiem towarowym nadal obowiązującym w swojej pierwotnej formie w międzynarodowych rejestrach Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).

 

Rejestracja tego logo była częścią industrializacji zegarmistrzostwa w Szwajcarii w ostatnim trzydziestoleciu XIX wieku, w której Longines odegrało wiodącą rolę. Początkowo znak towarowy wybrany przez Longines - uskrzydlona klepsydra - służył do uwierzytelniania produktów firmy. Ale szybko stał się także środkiem walki z fałszerzami, którzy mieli nadzieję wykorzystać doskonałą reputację zbudowaną przez producenta zegarków z Saint-Imier. Następnie znak fabryczny został użyty w innych kontekstach poza samym produktem i zaczął określać tożsamość wizerunkową marki. Logo to, zarejestrowane w 1889 r., jest zatem nieodłączną częścią rozwoju i budowy marki Longines, która, zgodnie ze swym dziedzictwem zegarmistrzowskim, nadal go używa.

 

Aby podkreślić tło [historyczne] przyjęcia i ochrony tego znaku towarowego, Longines zorganizował wystawę, która będzie otwarta w Cité du Temps w Genewie do 1 listopada (2009). Prezentując zarówno zabytkowe zegarki, jak i oryginalne dokumenty, wystawa odzwierciedla warunki, w jakich marka dojrzewała, jej symboliczne wcielenie i tworzenie zegarmistrzowskiej tradycji. W tym samym duchu spółka zależna Swatch Group opublikowała broszurę analizującą historię i wyzwania związane z rozwojem marki Longines z perspektywy rejestracji logo w 1889 roku (od tego czasu Longines zarejestrował około dziesięciu innych logo - ostatnio w 1974 r. - pięć z nich jest nadal chronionych). Firma stworzyła również dwie limitowane serie automatycznych zegarków mechanicznych w kolorze różowego złota. Nazywane Longines Heritage Retrograde i ponumerowane od 1 do 120, każda z tych dwóch serii (jedna z cyframi rzymskimi, a druga z cyframi arabskimi) ma na deklu logo chronione od 1889 roku.

 

13 października 2009

 

OMPI18931.thumb.jpg.df1b29b908b361290e51047ace7e8bef.jpg

 

OFPI18891.thumb.jpg.b97a30bbde5e8b192d978fe661606542.jpg

 

88.thumb.png.4375a895fdbeb9e8f1d266271cbf11a5.png

 

Zdjęcia: https://mediacenter.longines.com/event/corporate/longines-has-celebrated-the-120th-anniversary-of-the-registration-of-a-logo-that-is-still-in-use-tod

 

Conquest-Gents-Back.thumb.jpg.ce7de5ac8a51dbc51d31f9775167700f.jpg

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.