Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ja nie dyskutuję z ceną. Jest, jaka jest. Jestem po prostu autentycznie ciekaw, kto byłby skłonny wydać te 42k na LLD. Nie interesują mnie, na przykład, ewentualni celebryci lub "przyjaciele marki", którzy ewentualnie zdobędą ten model za darmo lub za cenę znacznie niższą. :)

 

I ja to rozumiem , też jestem ciekaw , bo choć cenię Longinesa , to za 42 tys chyba mimo wszystko nie zdecydowałbym się  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ludzie stoją w kolejkach po Rolexa za kilkadziesiąt tysięcy w stali z nieco innych powodów niż te, z których ewentualny nabywca wyłożyłby 42k za LLD. I takiego kogoś chciałbym zobaczyć - prawdziwie Wielkiego Fana Longines. ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Nie mogę go znaleźć. Może już się sprzedał? 😉

Wcześniej czy później ktoś się znajdzie. Ludzie czekają w kolejce żeby wydać kilkadziesiąt tysięcy na Roleksa w kopercie stali nierdzewnej, wiec pewnie i złoty, limitowany Longines z polskim akcentem znajdzie swojego amatora.

Są takie osoby (choć niewiele), dla których to nie jest duży wydatek.

 

Dokładnie to miałem na myśli.  Nie mogę doczytać w ilu egzemplarzach wyszła ta wersja.  Były juz inne marki , mniej prestiżowe i za dwukrotność tej ceny,  jakoś tez się sprzedawały... to czemu nie ten . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ArtiP napisał:

 

Dokładnie to miałem na myśli.  Nie mogę doczytać w ilu egzemplarzach wyszła ta wersja.  Były juz inne marki , mniej prestiżowe i za dwukrotność tej ceny,  jakoś tez się sprzedawały... to czemu nie ten . 

 

Co mniej prestiżowego było za 84k?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cena (w max opcji)  i prestiż (mniejszy niż u Longina) sie zgadza. Co prawda zdaje sie nie było limitki na Polske... ale wszystko przed nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Co mniej prestiżowego było za 84k?

 

Nie pamiętam dokładnie modelu , ale to była jakaś odmiana w różowym złocie  Seagulla

W przeliczeniu na nasze wychodziło niecałe 84 tys 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArtiP napisał:

 

Nie pamiętam dokładnie modelu , ale to była jakaś odmiana w różowym złocie  Seagulla

W przeliczeniu na nasze wychodziło niecałe 84 tys 

 

Jeżeli to był Seagull, to cena zdecydowanie za niska.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle...  no chyba , ze miała jakieś dobre komplikacje,  choć raczej wątpię.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wobec tego. Ja nie twierdzę, że cena za limitkę LLD na PL jest wygórowana. Może jest, może nie. Po prostu chciałbym poznać tak Wielkich Fanów Longines, że zechcieli wyłożyć 42k za ten zegarek. Może nieco socjologicznie - ciekawi mnie przekrój społeczno-kulturalno-klasowo-intelektualny ;) tych osób.

 

No i wiem, że są osoby skłonne wyłożyć i 100k USD za łyżeczkę do herbaty, którą raz polizała Marylin Monroe - ale tu nie chodzi o to. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ArtiP napisał:

Nieźle...  no chyba , ze miała jakieś dobre komplikacje,  choć raczej wątpię.  

 

https://www.hodinkee.com/articles/the-solid-gold-doxa-sub-200-t-graph-limited-edition

 

1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Jeszcze raz wobec tego. Ja nie twierdzę, że cena za limitkę LLD na PL jest wygórowana. Może jest, może nie. Po prostu chciałbym poznać tak Wielkich Fanów Longines, że zechcieli wyłożyć 42k za ten zegarek. Może nieco socjologicznie - ciekawi mnie przekrój społeczno-kulturalno-klasowo-intelektualny ;) tych osób.

 

No i wiem, że są osoby skłonne wyłożyć i 100k USD za łyżeczkę do herbaty, którą raz polizała Marylin Monroe - ale tu nie chodzi o to. :)

 

Ja bym kupił, ale niestety - LLD ma odrobinę zbyt długie uszy na mój nadgarstek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ekstrawagancka ta Doxa , a że wszystko jest kwestią gustu , to nie będę tego komentować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym wydać kilkadziesiąt tysięcy za tego LLD niż dostać 99% rabatu i wydać 12,5 kPLN na któryś z poniższych egzemplarzy Richard Mille i potem być zmuszonym, żeby go nosić.

Zakładając, że nie mógłbym tego czegoś od razu odsprzedać i kupić za pozyskane środki innego zegarka. Takiego "bardziej w moim stylu". Na przykład zwykłego, seryjnego Flagshipa.

 

obraz.thumb.png.e47a6343098c1e808b68a7f5f13b6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był dzianym fanem Longines, to też bym może kupił tę limitkę. Ale jestem jedynie fanem Longines.  ;) Co do powyższych RM, również nie nabyłbym - nawet, gdyby wszystko, czego dotknę, zamieniało się w euro. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest pokaz pełnej elegancji.

Tylko dlaczego czekałeś całe dwa dni, żeby się z nami tymi zdjęciami podzielić? 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegantia Galia!

Teraz to jest pokaz pełnej elegancji.
Tylko dlaczego czekałeś całe dwa dni, żeby się z nami tymi zdjęciami podzielić?
 
Pewnie dopiero dziś doszedł do siebie po imprezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj, tylko o datowniku zapomniało mi się 😄 Wiecie, jak bardzo nie lubię datowników 😉 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję, że nie przytuliłem tego flagshipa, który leżał na bazarku jakiś miesiąc temu... Przyznać się, który go zgarnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rads napisał:

Nadgarstkowe do kompletu.

 

A11-A15.thumb.jpg.80b87b7876c6957bb7cb182b6c45e717.jpg

 

B02.thumb.JPG.43fc82c52cc23714583c3653873ce39e.JPG


Super ujęcie , fajne combo. Nie do końca mi pasuje pod krawat ale być może na żywo jest inne wrażenie...

P.S

Widziałem w necie że ten model doczeka się premiery z czarną tarczą. Nieźle wygląda.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maserati napisał:

Widziałem w necie że ten model doczeka się premiery z czarną tarczą. Nieźle wygląda.

 

Dzięki! Tak, ma być zdaje się 30 października. Jest kozacki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines swoimi reedycjami przypomina dlaczego w przeszłości był wymieniany jednym tchem z Patkiem. Ale miło że oprócz maszynki do robienia pieniędzy wypuszczają heritage bo to jest ukłon w stronę miłośników.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście seria Heritage to mistrzostwo świata. Miewają co prawda wpadki, no i mają manię wciskania wszędzie datowników 😉, ale ogólnie rzecz biorąc w żadnej innej serii czy linii zegarków nie ma tylu modeli, które chciałbym kiedyś mieć. Jako następny chciałbym LLD, a potem Tuxedo. Pewnie jednak w międzyczasie wyjdą inne i sytuacja się skomplikuje 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.