Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, rads napisał:

Ilustracja graficzna wspomnianego dylematu 😄

 

 

U mnie zawsze im większy,  tym lepszy , ale 41 ładnie wypełnia nadgarstek . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, aż zmierzyłem 39 i byłem naprawdę (pozytywnie) zaskoczony. Jest znacznie wygodniejszy na nadgarstku i zauważalnie lżejszy, zaś różnicy w wielkości koperty / tarczy praktycznie nie widać na pierwszy rzut oka. Momentami musieliśmy ze sprzedawcą przyjrzeć się dobrze, aby powiedzieć który jest który. Na zdjęciu poniżej 39mm pod innym kątem:

 

IMG_9937.thumb.JPG.61423e0609b066a1e66339c3388a21c5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rads napisał:

Też tak myślałem, aż zmierzyłem 39 i byłem naprawdę (pozytywnie) zaskoczony. Jest znacznie wygodniejszy na nadgarstku i zauważalnie lżejszy, zaś różnicy w wielkości koperty / tarczy praktycznie nie widać na pierwszy rzut oka. Momentami musieliśmy ze sprzedawcą przyjrzeć się dobrze, aby powiedzieć który jest który. Na zdjęciu poniżej 39mm pod innym kątem:

 

 

 

Jeśli nie widać różnicy   a w 39 mm czujesz się dużo lepiej to go bierz i się nie zastanawiaj  👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Mnie swego czasu tak się podobał (m.in. wymiarowo) poprzedni HC, że aż także wybrałem 39mm zamiast większego (a mam ok. 19-19,5).  :)

 

Dokładnie tak, zbyt masywny zegarek, zamiast przydawać "męskości" właścicielowi, daje właśnie odwrotny efekt, uwypuklając jeszcze bardziej szczupłość nadgarstka. Ten HC u Ciebie na zdjęciu leży wręcz idealnie.  

 

PS. A jako wyraz lążinowej sympatii, masz ode mnie 6-tysięcznego lajka 😜😄

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cordi7 napisał:

39 zdecydowanie :)

 

Godzinę temu, ArtiP napisał:

Jeśli nie widać różnicy   a w 39 mm czujesz się dużo lepiej to go bierz i się nie zastanawiaj  👍

 

Dzięki za opinię, tak czuję, że to będzie to 😀 Teraz tylko trzeba nazbierać 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rads napisał:

 

 

Dzięki za opinię, tak czuję, że to będzie to 😀 Teraz tylko trzeba nazbierać 😂

 

Ja ostatnio na nowego Xicorra wózki pod Biedronką  odprowadzałem,  więc  jakieś tam alternatywy są 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabiorę się za wózki, to podejrzewam, że ruszę z konkretną wyprzedażą domowo-garażową jeszcze w tym tygodniu 😉😄 Na pierwszy ogień pójdzie teleskop newtonowski z zestawem okularów, który po zmianie samochodu na mniejszy nie nadaje się już do transportu. Nowy zegarek za to bez problemu się tam zmieści, a zatem decyzja jest oczywista 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baa... przecież to nie ulega żadnej wątpliwości  , są rzeczy ważne i ważniejsze  👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rads napisał:

Ilustracja graficzna wspomnianego dylematu 😄

 

39mm

41mm

41mm + 39mm

 

 

Kiedyś też przymierzałem - bardzo wygodny, super wodoszczelność, piękna tarcza, ale niestety dla mnie ma jeden dość spory mankament - brak substancji luminescencyjnej na wskazówkach. Pisałem już o tym 100 razy, ale naprawdę uważam to za wzorniczą pomyłkę Longinesa. Bo po pierwsze utrudnia odczyt w wielu przypadkach, a po drugie - te wskazówki są dość grube, więc nawet jak są widoczne, to ich wyprofilowanie się "zlewa" i wyglądają jak surowe blachy (podobnie jak w jednej z wersji Reverso). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Edmund Exley napisał:

Kiedyś też przymierzałem - bardzo wygodny, super wodoszczelność, piękna tarcza, ale niestety dla mnie ma jeden dość spory mankament - brak substancji luminescencyjnej na wskazówkach. Pisałem już o tym 100 razy, ale naprawdę uważam to za wzorniczą pomyłkę Longinesa. Bo po pierwsze utrudnia odczyt w wielu przypadkach, a po drugie - te wskazówki są dość grube, więc nawet jak są widoczne, to ich wyprofilowanie się "zlewa" i wyglądają jak surowe blachy (podobnie jak w jednej z wersji Reverso).

 

Tak, masz oczywiście rację. Też zwróciłem na to uwagę. Dodatkowo polerowany na lustro bezel oznacza pewnie rysy już od pierwszego dnia noszenia 😉 

 

Z kilkoma subiektywnie postrzeganymi wyjątkami (a dla mnie takowym jest np. BigEye), zawsze jest jakiś kompromis. Dziwacznie umieszczony datownik, brak lumy lub luma, która nie świeci jak trzeba, za gruba koperta, za długie uszy itd. W tym przypadku, gdy chodzi o "EDC do koszuli, a czasem nie tylko" jestem w stanie "poświęcić" te wskazówki w zamian za ładnie wpasowane okienko daty, które nie zabiera indeksu godzinowego (jak np. w HC) oraz skromność + przejrzystość tarczy, odróżniającą ten zegarek od klasycznego sporta czy divera (którego z czasem i tak chciałbym mieć).

 

Jest to niewątpliwie zegarek typu "low-profile" i w takim ujęciu te minimalistyczne wskazówki jakoś się dla mnie bronią, mocno przymykając oko. To, że jest zakręcana koronka i WR na poziomie 30 barów, traktuję raczej jako element pozytywnego zaskoczenia w stylu silnika Ferrari w pojeździe Pana Samochodzika 😉 Oczywiście, że obiektywnie patrząc brak tej lumy jest śmieszny, biorąc pod uwagę, że jest ona na wskazówkach chociażby we Flagshipie 😂 Życia mi jednak nie starczy w oczekiwaniu na idealny zegarek, a coś czuję, że ten naprawdę polubiłbym bardzo, pomimo paru niedoskonałości 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki właśnie jest od kilku dni...Bardzo fajny zegarek.

IMAG0701.jpg

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Scapin napisał:

A mnie taki właśnie jest od kilku dni...Bardzo fajny zegarek.

 

Dzięki za odpowiedź. Po długości indeksu przy datowniku widzę jednak, że to chyba większy rozmiar, 41mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Edmund Exley napisał:

 

Kiedyś też przymierzałem - bardzo wygodny, super wodoszczelność, piękna tarcza, ale niestety dla mnie ma jeden dość spory mankament - brak substancji luminescencyjnej na wskazówkach. Pisałem już o tym 100 razy, ale naprawdę uważam to za wzorniczą pomyłkę Longinesa. Bo po pierwsze utrudnia odczyt w wielu przypadkach, a po drugie - te wskazówki są dość grube, więc nawet jak są widoczne, to ich wyprofilowanie się "zlewa" i wyglądają jak surowe blachy (podobnie jak w jednej z wersji Reverso). 

Przełożyć wskazówki od classica 😉

Conquest Classic do upolowania (np. Jubiton) z 30 % upustem co sprawia, że jego cena bardzo niebezpiecznie zbliża się do ceny bohatera tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Teraz już będę potrafił rozpoznać wszystkie 3 rozmiary po tym indeksie 😉 Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Scapin napisał:

A mnie taki właśnie jest od kilku dni...Bardzo fajny zegarek.

 

 

Fajna klasyka , gratuluję 👍😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, arckx napisał:

Przełożyć wskazówki od classica 😉

Conquest Classic do upolowania (np. Jubiton) z 30 % upustem co sprawia, że jego cena bardzo niebezpiecznie zbliża się do ceny bohatera tego wątku.

 

To może tak, kupić Classica i przełożyć do niego zakręcaną koronkę i uszczelki na WR 30 bar z niebieskiego Conquesta 😜😄 Cena naprawdę spoko, jest nad czym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Edmund Exley napisał:

Kiedyś też przymierzałem - bardzo wygodny, super wodoszczelność, piękna tarcza, ale niestety dla mnie ma jeden dość spory mankament - brak substancji luminescencyjnej na wskazówkach. Pisałem już o tym 100 razy, ale naprawdę uważam to za wzorniczą pomyłkę Longinesa. Bo po pierwsze utrudnia odczyt w wielu przypadkach, a po drugie - te wskazówki są dość grube, więc nawet jak są widoczne, to ich wyprofilowanie się "zlewa" i wyglądają jak surowe blachy (podobnie jak w jednej z wersji Reverso). 

 

Pelna zgoda, ten zegarek jest w klimatach EDC, ktory przetrwa wszystko i az sie prosi o lume. Nie mowie, ze ma sie swiecic jak Zelos czy Phoibos ale jednak w moim odczuciu pasowaloby to do jego charakteru i podnioslo walory uzytkowe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Scapin napisał:

A dziękuję, to prezent od żony😊

 

Słuchaj, to ja może źle się za to zabieram. Może najpierw trzeba poszukać żony, a sprawa zegarka rozwiąże się sama? 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może...Z tymże u mnie to była 20 rocznica ślubu😂. Ale totalna niespodzianka, prezent nie był ze mną w ogóle konsultowany. Po tylu latach żona zna jednak mój gust😊

1 minutę temu, arckx napisał:

za drogo ci ten zegarek wtedy wyjdzie 😁

Trzeba rozważyć plusy i minusy takiego rozwiązania😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arckx napisał:

za drogo ci ten zegarek wtedy wyjdzie 😁

 

1 minutę temu, Scapin napisał:

Trzeba rozważyć plusy i minusy takiego rozwiązania😁

 

Aaaa, czyli to nie takie proste... 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.