Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Święte słowa. Powiedz, czy ciężar tego Conquesta przy 43mm Ci nie przeszkadza na co dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza. Tylko, że ja wolę cięższe zegarki i raczej większe, mimo, iż mam raczej szczupły nadgarstek. Jak czasem zakładam lekkiego Atlantica Worldmastera, to dziwnie się czuję.

Dodam jeszcze, iż jestem pozytywnie zaskoczony precyzją chodu. Po kilku dniach przyspieszył ok. 1- 2 sek. Na noc odkładany do kasetki z innymi zegarkami.

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie poniżej jest porównanie wszystkich trzech rozmiarów Conquest'a. Wygląda na to, iż największa różnica jest widoczna pomiędzy 39 mm i 41 mm. Natomiast pomiędzy 41 mm i 43 mm nie jest już ona tak duża:

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DkZIVhl9tcT8&ved=2ahUKEwjX1dfs9aHsAhWmk4sKHZVcAR8Qo7QBMAB6BAgEEAE&usg=AOvVaw2hab-jr_Fc2NmZnFT_OQZw

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo fajny filmik. Odkurzyłem przy okazji swój rosyjski 😉 Faktycznie jest jak piszesz, teraz zauważyłem, że 39mm ma nawet mniejszą koronkę od dwóch pozostałych. Co ciekawe, gość mówi na filmiku, że ma 17,5mm w nadgarstku, czyli prawie jak u mnie (18cm), i że najlepiej mu leży 39-tka. Jestem zdecydowany na 99%, teraz tylko ogarnąć stronę finansową i będzie ładna 3-zegarkowa mini-kolekcja spod znaku Uskrzydlonej Klepsydry 😀

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 13:20, rads napisał:

Mierzyłem w Jubitomie Conquesta 300m  z niebieską tarczą na bransolecie w rozm. 39mm i 41mm. Mam ok. 18cm w nadgarstku i powiem jedno: 39 mm leży tak wygodnie, jakbym nie mial nic na ręku, a jednocześnie wygląda świetnie. 41 to już kawał zegarka i jest subiektywnie DUŻO cięższy, nie tylko z uwagi na większą kopertę, ale i szerszą bransoletę. O ile przed przymiarką byłem praktycznie pewien 41, tak teraz nie mam najmniejszych wątpliwości, że będę brał 39 😀

To i ja dodam swoje trzy grosze jako, że miałem Conquesta 39 i 41.

41 jest duży, z czasem okazał się być za duży, L2L ca 50 mnie w końcu przerosło (no i był kwarc). Sprzedałem.

39 rozmiar lepiej, do tego świetna niebieska tarcza (hipnotyzująca bym nawet powiedział). Tyle, że z czasem zacząłem mieć wrażenie, że jest w nim za dużo stali, a za mało tarczy. Można powiedzieć, że stal zaczęła robić przytłaczające wrażenie. Sprzedałem.

Oba miały szeroki bezel, który się rysował od samego patrzenia. Ale to nic nietypowego, bym powiedział.

No i obrazki:

 

 

lc_blue.jpg

lc_white.jpg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rads napisał:

Dzięki, bardzo fajny filmik. Odkurzyłem przy okazji swój rosyjski 😉 Faktycznie jest jak piszesz, teraz zauważyłem, że 39mm ma nawet mniejszą koronkę od dwóch pozostałych. Co ciekawe, gość mówi na filmiku, że ma 17,5mm w nadgarstku (czyli jak u mnie: 17,5-18), i że najlepiej mu leży 39-tka. Jestem zdecydowany na 99%, teraz tylko ogarnąć stronę finansową i będzie ładna 3-zegarkowa mini-kolekcja spod znaku Uskrzydlonej Klepsydry 😀

 

A nie rozważasz w ogóle Hydroconquesta? Do koszuli, marynarki i jeansów nosi się świetnie. Oczywiście wersja ceramiczna jest optymalna, ale i te wcześniejsze też są super - w tym ten niebieski. Dla miłośnika marki to idealny "tool watch", jak to niektórzy lubią określać. Conquest również jest fajny, ale jednak HC ma kilka atutów więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanfar19 napisał:

39 rozmiar lepiej, do tego świetna niebieska tarcza (hipnotyzująca bym nawet powiedział). Tyle, że z czasem zacząłem mieć wrażenie, że jest w nim za dużo stali, a za mało tarczy. Można powiedzieć, że stal zaczęła robić przytłaczające wrażenie. Sprzedałem.

Oba miały szeroki bezel, który się rysował od samego patrzenia.

 

Godzinę temu, Edmund Exley napisał:

Conquest również jest fajny, ale jednak HC ma kilka atutów więcej.

 

Dzięki Koledzy za szczere głosy rozsądku. Macie sporo racji. Pomyślę dobrze jeszcze raz. Jeśli ma to być zegarek noszony przez 3/4 czasu na nadgarstku, to tym bardziej nie chciałbym żałować wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożę cegiełkę od siebie. Dwa razy mierzyłem Conquesta V.H.P. (41mm).

I dwa razy miałem wrażenie, że ten zegarek jest za gruby i za ciężki. Pomimo zachwycenia się zdjęciami, na żywo zupełnie mi przeszło. Wiem, że nie o V.H.P. tu mowa, ale to jednak bardzo podobne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rads napisał:

 

 

Dzięki Koledzy za szczere głosy rozsądku. Macie sporo racji. Pomyślę dobrze jeszcze raz. Jeśli ma to być zegarek noszony przez 3/4 czasu na nadgarstku, to tym bardziej nie chciałbym żałować wyboru.


Szary HC 41 mm w ceramice jest przekozak, IMO ładniejszy i do tego eleganty już masz, tool watcha potrzebujesz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

eleganty już masz, tool watcha potrzebujesz :)

 

Tak tak, czytałem Twój mega temat instruktażowy o budowaniu kolekcji, dlatego nie będę polemizował szefie 😎😉 Jak tak mówisz, to tak jest 😁

 

Godzinę temu, cordi7 napisał:

Szary HC 41 mm w ceramice jest przekozak

 

Poszukam, może uda mi się gdzieś go jutro podejrzeć. Niebieskie i czarne widziałem prawie wszędzie, zielonego raz, ciekawe jak będzie z szarym. Wydaje się bardzo uniwersalny pod względem koloru, ciekawe jak z rozmiarem i wrażeniem na nadgarstku. @Lincoln Six Echo, czy pokusisz się o małe porównanie z HC 39mm pod tym względem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rads napisał:

Tak tak, czytałem Twój mega temat instruktażowy o budowaniu kolekcji, dlatego nie będę polemizował szefie 😎😉 Jak tak mówisz, to tak jest 😁


🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, ani przed nabyciem niebieskiej, starszej 39-tki, ani przed nabyciem 41-ki w szarej ceramice, nie czytałem kompletnie nic na temat rozmiarów, wymiarów, namiarów, etc. ;) Zadecydowało w obu przypadkach wyłącznie wrażenie na żywo. 

 

120862461_10159040666982052_6841685126432844139_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=AZCyPjpqUuQAX_Vjo30&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=5bad0bb652f56a2ec8cbc02acfa62d9a&oe=5FA33D58

 

121063302_10159040667287052_8500215862095949425_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=KD6eviUM4ZkAX8b2p55&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=e0e659a2fed37c6c03a4c42529a7ef72&oe=5FA42F57


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szary to jeden z najładniejszych nurków jakie widziałem - nie to, żeby niebieskiemu czegoś brakowało ale ... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Zadecydowało w obu przypadkach wyłącznie wrażenie na żywo. 

 

No tak, ale mając 19cm "w łapie" masz jednak ten komfort, że wszystko jako tako leży, pewnie aż po 43 czy 44 włącznie 😄😉 Na mojej łapie ten niebieski Conquest 300m wczoraj podczas przymiarki wydawał się lekko za duży, dlatego jestem ciekaw jak leży jeden i drugi HC, bo nigdy żadnego nie mierzyłem. Muszę podejść tam, gdzie mają na witrynie pełen przekrój i zrobić rewię mody 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś byłem blisko zakupu Conquesta który wydaje mi się w swej prostocie bardzo interesujący ale czarny ma "dziwne" indeksy i smutną tarczę. Oglądałem więc "niebieskiego" i jest bardzo fajny pod wieloma względami i nie ma "braków" wersji czarnej, ale nie rozumiem czemu nie ma lumy na wskazówkach. Nie rozumiem tego, szczególnie że na tarczy są punkty z lumą. O co chodzi? I nie kupiłem Conquesta i zastanawiam się nad Hydro ale nie do końca taki zegarek chciałem więc nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Krathor napisał:

Ja już kiedyś byłem blisko zakupu Conquesta który wydaje mi się w swej prostocie bardzo interesujący ale czarny ma "dziwne" indeksy i smutną tarczę. Oglądałem więc "niebieskiego" i jest bardzo fajny pod wieloma względami i nie ma "braków" wersji czarnej, ale nie rozumiem czemu nie ma lumy na wskazówkach. Nie rozumiem tego, szczególnie że na tarczy są punkty z lumą. O co chodzi? I nie kupiłem Conquesta i zastanawiam się nad Hydro ale nie do końca taki zegarek chciałem więc nie wiem...

Na tarczy w wersji niebieskiej nie ma lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krathor napisał:

Ja już kiedyś byłem blisko zakupu Conquesta który wydaje mi się w swej prostocie bardzo interesujący ale czarny ma "dziwne" indeksy i smutną tarczę. Oglądałem więc "niebieskiego" i jest bardzo fajny pod wieloma względami i nie ma "braków" wersji czarnej, ale nie rozumiem czemu nie ma lumy na wskazówkach. Nie rozumiem tego, szczególnie że na tarczy są punkty z lumą. O co chodzi? I nie kupiłem Conquesta i zastanawiam się nad Hydro ale nie do końca taki zegarek chciałem więc nie wiem...

 

Zdjęcie net. Jak widać Tissot wie, jak zrobić zegarek typu "casual elegance". Parę modeli Longines w tej stylistyce (jak np. wspomniany parę stron wcześniej Conquest Classic) też ma lumę na wskazówkach. Pewnie nikt nie zrozumie o co w tym chodzi. Może o to, aby nie robić wewnętrznej konkurencji z HC przy tym samym poziomie wodoszczelności? To bez sensu, ale ktoś taką decyzję podjął i jakaś idea mu w tym przyświecała.

 

Tissot-Gentleman-Silicium-T127-407-11-041-00-Plec-Produkt-meski.jpg.7ea21e8dd990421a9329542dc83134c9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napalony bylem na Tissot Gentlemana i na papierze wszystko gra - na zywo jakos traci troche.

To nadal fajny zegarek ale po recenzjach i zdjeciach w necie spodziewalem sie nei wiem czego... a tu jest po prostu ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trudno stwierdzić, co jest przyczyną braku  lumy. Przychylam się do wersji, iż chodziło o to aby Conquest różnił się bardziej od Hydroconquest'a.  Wolałbym, aby luma była, natomiast jej brak, to nie jest jakaś wielka wada tego zegarka. Tak naprawdę rzadko jest ona, przynajmniej mi, potrzebna. Najlepsza luma jest i tak w Seiko😉 

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, cordi7 napisał:

Jak napalony bylem na Tissot Gentlemana i na papierze wszystko gra - na zywo jakos traci troche.

To nadal fajny zegarek ale po recenzjach i zdjeciach w necie spodziewalem sie nei wiem czego... a tu jest po prostu ok.

 

 

Miałem to samo z tissot heritage 1973.

Świetne fotki, oczarowny byłem a jak dostałem go w ręce to... słabo. Jakoś... sam nie wiem czego mu brakowało. Jakiś zabawkowy taki. Po prostu nie. A juz na pewno nie za te pieniądze. Szkoda bo na zdjęciach wciąż bardzo mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale, chwileczkę... Czy to jest aby nie jest nowa referencja / update modelu? Ewidentnie ma lumę na wskazówkach, na focie i w opisie 🧐

 

https://dolinski.pl/longines-conquest-automatic-l3.776.4.58.6/

https://www.longines.com/pl/zegarki/conquest/l3-776-4-58-6

 

1784756189_Zrzutekranu2020-10-8o14_57_34.thumb.png.0e86d7e0fcf805427a5d3993d31d3447.png

 

325960558_Zrzutekranu2020-10-8o14_58_59.thumb.png.7a5eb62c6403964e1f29735211c6e5bd.png

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.