Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden właśnie powstał... https://tribus-watches.com/products/tri-05-303-squadron-p8331-limited-edition - cena nie zachęca, ale coś czuję, że w wydaniu Longinesa taki zegarek kosztowałby mniej więcej tyle, co ten złoty LLD. Ja bardzo lubię pooglądać zegarki będące ekskluzywnymi dziełami sztuki dla wybrańców, ale zdecydowanie preferuję jednak takie, które sam mogę kiedyś mieć, nie sprzedając w tym celu samochodu czy mieszkania 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, robol1 napisał:

Czy ktoś z szanownych kolegów ma takiego?

 

Cofnij się kilka(naście) stron, Kolega pokazuje Sectora na pięknych zdjęciach własnego autorstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piątku. Ale tak mnie jakoś naszło aby się podzielić :)

 

AD2C6283-81C0-42CF-98E7-5D723F904643.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, fanfar19 napisał:

 

Z piątku. Ale tak mnie jakoś naszło aby się podzielić :)

 

 

 


To jest bardzo ciekawy zegarek. Przypomina mi trochę flagshipa (wskazówki, uszy), trochę Conquesta sporta (bezel) i to chrono od Hefajsto (złote okrągłe indeksy). A tarcza w kolorze biszkoptu to jest po prostu triumf 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rameczka wokół daty też robi robotę  :) Jak dla mnie idealny EDC  , i do jeansów i do garnituru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ArtiP napisał:

Rameczka wokół daty też robi robotę  :)


No tak, to prawda 😄 Zapomnialem o tym zupelnie, a to u mnie ważny i drażliwy temat 😂 Wpasowanie okienka daty rzeczywiście świetne. A może jakiś bardziej casualowy pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rads napisał:


No tak, to prawda 😄 Zapomnialem o tym zupelnie, a to u mnie ważny i drażliwy temat 😂 Wpasowanie okienka daty rzeczywiście świetne. A może jakiś bardziej casualowy pasek?

 

Racja. Jak dla mnie - jeden z fajniej zrobionych datowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtiP napisał:

Rameczka wokół daty też robi robotę  :) Jak dla mnie idealny EDC  , i do jeansów i do garnituru .

Nie postrzegam go jak uniwersalnego zegarka. Ale faktycznie noszę go jak codzienny :)

A i do garnituru mi się zdarzyło. 
 

2 godziny temu, rads napisał:


No tak, to prawda 😄 Zapomnialem o tym zupelnie, a to u mnie ważny i drażliwy temat 😂 Wpasowanie okienka daty rzeczywiście świetne. A może jakiś bardziej casualowy pasek?

Myślałem nad czymś jasnym, w beżu, może zamszyk. Ale na razie został tak jak jest. Ori pasek jest bardzo dobry, dość popularny w Longines, taki sam jest np. w Heritage Flagship.

A okienko daty pokazuje dbałość o szczegóły. Ale to chyba cecha większości Longines’ów.

 

Niemniej wady też ma np. słaby AR.

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, fanfar19 napisał:

Niemniej wady też ma np. słaby AR.

 


Wady są i będą zawsze, pytanie czy w subiektywnym odczuciu właściciela są istotne z punktu widzenia całości, czy jedynie stanowią tzw. rozsądny kompromis 😉 Zawsze można skorzystać też ze sposobu mojego kumpla z liceum. Dzwonię kiedyś do niego i pytam co robi. "Listę plusów i minusów swojej żony" - słyszę w słuchawce. Co!? - nie dowierzam w to, co słyszę. "Tak. Jak mnie naprawdę wkurzy, to idę do drugiego pokoju i robię listę. W trakcie jej robienia złość mi przechodzi, a jak jest więcej minusów, to dopisuję parę plusów i idę się pogodzić" 😄😄
 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kolegi tak coś nieśmiało  wygląda spod mankietu 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ArtiP napisał:

Zegarek kolegi tak coś nieśmiało  wygląda spod mankietu 😁

On się tylko na tyle mieści pod mankietem.😉😉

7 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Pewnie ma tylko pół zegarka. :D ;)

 

Wówczas kolekcja wychodzi o połowę taniej.😉😀


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką fotkę dzisiaj wpadłem w necie. Stary Flagship z lat 50-tych. Nie wiem, czy grawerunek nie fajniejszy niż te współczesne.

 

obraz.png.3747578fe1d06e2d6265fa08dbe12fd5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.