Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Szyszkops napisał:


Ja jestem pod dużym wrażeniem emoji846.png chciałbym porównać na żywo różne wersje kolorystyczne i różne rozmiary i zobaczę, bo nie ukrywam, że korci mnie zakup, ale możliwe, że odpuszczę, jeśli nie będę przekonany co do rozmiaru, bo skrzynka pełna i chyba trzeba trochę rozważniej podchodzić do nowych zakupów...

Tak serio, to chrono mnie przyciąga najbardziej, ale chrono akurat może najgorzej leżeć mi rozmiarowo...

Tym niemniej zegarek bardzo mi się spodobał, przynajmniej na tyle na ile obejrzałem w ciągu pięciu minut. Ta smolista czarna tarcza robi robotę emoji846.png szkoda, że pasek bez motylka, ale jeśli bym brał, to i tak na stali.

A jak koronka? Na zdjęciach sprawia wrażenie dużej i trochę jakby dziwnie odstającej.

Moje zainteresowanie wzbudza wersja niebieska albo ta jasna, 40mm bez chrono. Ale w wydaniu Premium, czy jak to się nazywa, bransoleta i dwa paski, brzmi fajnie.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 42ce kontrowersyjna "3" a w 40ce całkowity jej brak, sam nie wiem co gorsze 😉

Chrono chyba najciekawsze ale data pomiędzy czwartą a piątą no i cena sporawa już się robi.

9 minut temu, fanfar19 napisał:

A jak koronka? Na zdjęciach sprawia wrażenie dużej i trochę jakby dziwnie odstającej.

Moje zainteresowanie wzbudza wersja niebieska albo ta jasna, 40mm bez chrono. Ale w wydaniu Premium, czy jak to się nazywa, bransoleta i dwa paski, brzmi fajnie.

 

Koronka duża, żeby pilot w rękawicach mógł obsługiwać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś oczko pierwszy raz w roli EDC w klimatach biurowo - gabinetowych 😄

 

office-bigeye.thumb.JPG.0c5912302fd6de864d9295fc5bd268b5.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak koronka? Na zdjęciach sprawia wrażenie dużej i trochę jakby dziwnie odstającej.
Moje zainteresowanie wzbudza wersja niebieska albo ta jasna, 40mm bez chrono. Ale w wydaniu Premium, czy jak to się nazywa, bransoleta i dwa paski, brzmi fajnie.
 


Koronka spoko, wole duże, niż takie, co to nie wiadomo potem jak to chwycić.

Pudełko premium jest smakowite, ale ja i tak głównie preferuję bransy, więc te paski są mi na nic.


W 42ce kontrowersyjna "3" a w 40ce całkowity jej brak, sam nie wiem co gorsze 
Chrono chyba najciekawsze ale data pomiędzy czwartą a piątą no i cena sporawa już się robi.
Koronka duża, żeby pilot w rękawicach mógł obsługiwać 


Ja wole brak ściętej „3”, jeśli już mam wybierać

No datownik upchany, ale ja akurat jestem zwolennikiem daty, więc się cieszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szyszkops napisał:

Ja wole brak ściętej „3”, jeśli już mam wybierać emoji846.png

 

 

Też mi taka wersja bardziej odpowiada. Te ucinane indeksy jakoś do mnie nie przemawiają.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Spirit bardzo fajny jest. Srebrna wersja też niczego sobie.  Najładniejsza dla mnie jest niebieska, ale ja w ogóle lubię tarcze w tym kolorze. Na pasku chyba ładniej się prezentuje niż na bransolecie, za wyjątkiem tego z niebieską tarczą😜

 

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ArtiP napisał:

Bardzo dobre dopasowanie do koszuli 👍

 

Zażyczył sobie właśnie tę i żadną inną 😉😄

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była wersja bez daty. wziąłbym bez wielkiego zastanawiania się. Ale - niezależnie od wariantu (ucięty indeks, czy nie) - ta data nie za bardzo mi wygląda i... to może zadecydować albo o całkowitej rezygnacji albo o... wyborze chrono. ;)

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 17:55, Szyszkops napisał:

Ten np nie jest mój emoji846.png

 

No ładny, choć uszy długie. Chętnie przymierzę kilka wersji.

 

W dniu 14.10.2020 o 12:02, rads napisał:

A dziś oczko pierwszy raz w roli EDC w klimatach biurowo - gabinetowych 😄

 

 

Ekstra!

 

A tu zrecenzowany Military Marine Nationale

https://monochrome-watches.com/longines-heritage-military-marine-nationale-review-price/

Po zdjęciach z powyższego tekstu umocniłem się w negatywnej opinii. Chodzi oczywiście o tarczę, ale i okropne indeksy - sztuczne postarzenie 7 wygląda jak błąd pikseli na monitorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten Marine Nationale sie nawet podoba. Gdyby nie to sztuczne postarzanie...

Nie jest to może Military 1938 czy Majetek ale po prostu bardzo lubię te Longinesy robione dla wojska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale dlaczego popsuli model z takim potencjałem?! Gdyby podnieśli wodoszczelność choćby do 5ATM i nie wygłupiali się ze sztucznym postarzaniem, to byłby naprawdę świetny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Edmund Exley napisał:

No właśnie, ale dlaczego popsuli model z takim potencjałem?!

 

1 godzinę temu, Hefajsto napisał:

W 100% sie zgadzam. Wtedy byłby hit na miare wcześniej wspomnianych. 

 

To (jedynie z pozoru) retoryczne pytanie jest bardzo ciekawe i ważne zarazem. Oto bowiem czy aby na pewno wiedzą, że popsuli?

 

Jeśli tak, to albo zrobili to świadomie, a więc skoro świadomie, to - wykluczając sabotaż - w ich mniemaniu jednak nie popsuli, albo, jeśli nieświadomie, to był to "wypadek przy pracy", a świadomość, że popsuli, uzyskali post factum, np. w postaci feedbacku od rozczarowanych miłośników serii. Lecz co w przypadku, gdy nie wiedzą, że popsuli? Oznaczałoby to oczywiście, iż nadal myślą, że nie popsuli, a zatem będą tak w dalszym ciągu postępować w przyszłości w stosunku do kolejnych modeli.

 

Teraz podobną logikę można by zastosować w odniesieniu do tych modeli, których ewidentnie nie popsuli, czyli np. do Sectora. Cóż takiego sprawiło, że akurat tego zegarka nie zepsuli niepotrzebnymi dodatkami, bajerami, tudzież innymi bezeceństwami? I tutaj właśnie, dość przypadkowo, natrafiłem na odpowiedź z "pierwszej ręki" na temat tego, jak potoczyła się sprawa z jego reaktywacją:

 

Walter von Känel, (2019 - jeszcze jako prezes Longines) "[W kwestii Sectora] Byłem na tyle pokorny, że posłuchałem naszego zewnętrznego doradcy, długoletniego przyjaciela [marki] i kolekcjonera zegarków, który powiedział: powinniście uwzględnić całkowicie ducha oryginalnego zegarka. Jeśli oryginalny zegarek nie posiadał kalendarza, odtwórzcie go bez kalendarza! I ja to zaakceptowałem. Może będziemy wytwarzać mniej zegarków z serii Heritage, ale za to lepiej sprzedających się [miłośnikom serii]. Coś do tego dodasz Stephanie?"

 

Stéphanie Lachat, International Communications and Heritage Manager, Longines: "Wniosek [dla kolekcji Heritage] jest taki, by robić mniej [modeli], lecz lepiej [wykonanych / odwzorowanych]" (!!!)

 

Ach! Czyli może słuchanie miłośników i kolekcjonerów vintydżowych Longinesów podczas ich odtwarzania w ramach serii Heritage nie jest wcale takie głupie, skoro to właśnie przede wszystkim im będzie się potem te "odtworzone" zegarki sprzedawać? Ot, zagwostka... 😂

 

https://youtu.be/uvqJ4Nz3TOk?t=496

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Jabłuszko..?  ;)

 

 

Ja poproszę 😄 A po ile masz Pan Panie te jabłuszka? Aby w dobrej cenie? Aby nie robaczywe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rads napisał:

 

 

To (jedynie z pozoru) retoryczne pytanie jest bardzo ciekawe i ważne zarazem. Oto bowiem czy aby na pewno wiedzą, że popsuli?

 

Jeśli tak, to albo zrobili to świadomie, a więc skoro świadomie, to - wykluczając sabotaż - w ich mniemaniu jednak nie popsuli, albo, jeśli nieświadomie, to był to "wypadek przy pracy", a świadomość, że popsuli, uzyskali post factum, np. w postaci feedbacku od rozczarowanych miłośników serii. Lecz co w przypadku, gdy nie wiedzą, że popsuli? Oznaczałoby to oczywiście, iż nadal myślą, że nie popsuli, a zatem będą tak w dalszym ciągu postępować w przyszłości w stosunku do kolejnych modeli.

 

Teraz podobną logikę można by zastosować w odniesieniu do tych modeli, których ewidentnie nie popsuli, czyli np. do Sectora. Cóż takiego sprawiło, że akurat tego zegarka nie zepsuli niepotrzebnymi dodatkami, bajerami, tudzież innymi bezeceństwami? I tutaj właśnie, dość przypadkowo, natrafiłem na odpowiedź z "pierwszej ręki" na temat tego, jak potoczyła się sprawa z jego reaktywacją:

 

Walter von Känel, (2019 - jeszcze jako prezes Longines) "[W kwestii Sectora] Byłem na tyle pokorny, że posłuchałem naszego zewnętrznego doradcy, długoletniego przyjaciela [marki] i kolekcjonera zegarków, który powiedział: powinniście uwzględnić całkowicie ducha oryginalnego zegarka. Jeśli oryginalny zegarek nie posiadał kalendarza, odtwórzcie go bez kalendarza! I ja to zaakceptowałem. Może będziemy wytwarzać mniej zegarków z serii Heritage, ale za to lepiej sprzedających się [miłośnikom serii]. Coś do tego dodasz Stephanie?"

 

Stéphanie Lachat, International Communications and Heritage Manager, Longines: "Wniosek [dla kolekcji Heritage] jest taki, by robić mniej [modeli], lecz lepiej [wykonanych / odwzorowanych]" (!!!)

 

Ach! Czyli może słuchanie miłośników i kolekcjonerów vintydżowych Longinesów podczas ich odtwarzania w ramach serii Heritage nie jest wcale takie głupie, skoro to właśnie przede wszystkim im będzie się potem te "odtworzone" zegarki sprzedawać? Ot, zagwostka... 😂

 

https://youtu.be/uvqJ4Nz3TOk?t=496

 

 

 

Myślę, że sprzedaż jest tu wyznacznikiem , czy zepsuli czy nie. Jak dla mnie mogli by go zrobić w 100% jak oryginał.  Łącznie małą 33,5mm kopertą.  A tak... wyszło jak wyszło. Ładny zegarek ale to sztuczne postarzenie mi sie nie podoba. Co oczywiście nie znaczy , że musi wywoływać niesmak u każdego. Jestem pewien , że wielu będzie chciało taki fałszywy vintage. Jak dla mnie majstersztyk na dziś to military 1938.   Zgoda to był  wielki zegarek jak na tamte czasy. Ale zrobili go niemalże idealnie w zgodzie z pierwowzorem. Nie popsuli datownikiem , automatem itd. IMO majstersztyk.

 

 

Longines-Heritage-Military-1938-L2_826.4_53.2-2.thumb.jpg.111c36a312fa86fbe9d9eb04ff59ffca.jpgLongines-Heritage-Military-1938-original-vintage-piece.thumb.jpg.c4387e4fc8e96783134c8c7f65e452e5.jpg

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Hefajsto napisał:

Myślę, że sprzedaż jest tu wyznacznikiem , czy zepsuli czy nie. Jak dla mnie mogli by go zrobić w 100% jak oryginał.  Łącznie małą 33,5mm kopertą.  A tak... wyszło jak wyszło. Ładny zegarek ale to sztuczne postarzenie mi sie nie podoba. Co oczywiście nie znaczy , że musi wywoływać niesmak u każdego. Jestem pewien , że wielu będzie chciało taki fałszywy vintage. Jak dla mnie majstersztyk na dziś to military 1938.   Zgoda to był  wielki zegarek jak na tamte czasy. Ale zrobili go niemalże idealnie w zgodzie z pierwowzorem. Nie popsuli datownikiem , automatem itd. IMO majstersztyk.

 

Absolutnie się z Tobą zgadzam, także w tym, że inni mają pełne prawo mieć inne zdanie co do zmian względem pierwowzoru. Ja jednak nic nie poradzę, im bliżej oryginału, tym bardziej podoba mi się reedycja i dotyczy to również rozmiaru. Marzy mi się ta 38-ka, ale również Tuxedo z małą sekundą 🥰 I szkoda tylko, że np. wersja LLD bez daty to dziś cena x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Scapin napisał:

Sweterek pod kolor zegarka😂

 

Weź przestań mnie kusić tym zegarkiem, cholera jasna! Bo normalnie wezmę pójdę i normalnie wezmę go kupię, normalnie rozumiesz mnie czy nie? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.