Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się przyznam, że mnie bardzo nosi na linię heritage od Longinesa.

 

Mętlik w głowie.

 

Najpierw chciałem coś bardziej eleganckiego.

W głowie Flagship vs conquest 35mm. - jasne tarcze.

 

Rzuciłem okiem na czarnego flagshipa i cholera podoba mi się jeszcze bardziej - znowu mętlik.

 

Wiem jak u mnie z elegantami - ze 3 razy w roku założę - i znowu pojawiają się kolejne rozterki, może lepiej coś bardziej casualowego.

 

W głowie znowu sector dial vs tuxedo. Sector wpadł mi w oko już na początku roku, ale strasznie wkurza mnie ucięte 6 i już zaczynam sobie wmawiać, że to "cecha", a nie wada (dzięki koledzy za inspirację, do takiego podejścia po dyskusji o problemie, wróć cesze, teleskopów we flagship).

 

I teraz to co najbardziej mnie zaskakuje - z głowy nie może mi wyjść military marine nationale - fejk patyna na tarczy, 30m, ale strasznie mi się po prostu ten zegarek podoba...

 

PS. Żadnego z nich nie widziałem na żywo i z powodów covidowych prędko nie zobaczę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jaram nadal spiritami. Chrono niestety odpadło, bo trochę było mierzone. Dla mnie tylko 40 mm wchodzi w grę...

IMG_0430.jpgIMG_0431.jpgIMG_0432.jpgIMG_0433.jpgIMG_0445.jpgIMG_0440.jpgIMG_0437.jpgIMG_0436.jpgIMG_0442.jpgIMG_0446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, denver47 napisał:

A ja się przyznam, że mnie bardzo nosi na linię heritage od Longinesa.

 

Mętlik w głowie.

 

Najpierw chciałem coś bardziej eleganckiego.

W głowie Flagship vs conquest 35mm. - jasne tarcze.

 

Rzuciłem okiem na czarnego flagshipa i cholera podoba mi się jeszcze bardziej - znowu mętlik.

 

Wiem jak u mnie z elegantami - ze 3 razy w roku założę - i znowu pojawiają się kolejne rozterki, może lepiej coś bardziej casualowego.

 

W głowie znowu sector dial vs tuxedo. Sector wpadł mi w oko już na początku roku, ale strasznie wkurza mnie ucięte 6 i już zaczynam sobie wmawiać, że to "cecha", a nie wada (dzięki koledzy za inspirację, do takiego podejścia po dyskusji o problemie, wróć cesze, teleskopów we flagship).

 

I teraz to co najbardziej mnie zaskakuje - z głowy nie może mi wyjść military marine nationale - fejk patyna na tarczy, 30m, ale strasznie mi się po prostu ten zegarek podoba...

 

PS. Żadnego z nich nie widziałem na żywo i z powodów covidowych prędko nie zobaczę

 


Jeśli do flagship czy conquest zrobisz casualowy pasek to masz zegarek na 300 dni w roku. To jedne z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych stylistyk


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Szyszkops napisał:

Ja się jaram nadal spiritami. Chrono niestety odpadło, bo trochę było mierzone. Dla mnie tylko 40 mm wchodzi w grę...

 

Jakoś się uparli, żeby do tego chrono wrzucić jeszcze datownik na "wpół do piątej". I na tej jasnej tarczy z fakturką zrobiło się po prostu za dużo wszystkiego. Nawet jak na chrono. I jeszcze wysoki i masywny jest ten zegarek. Już się raz z tego powodu odkochałem od Conquesta V.H.P. i tutaj też chyba tak będzie. Piekny na wystawie i jakoś przerośnięty i niepraktyczny na nadgarstku.

Za to wersja bez chrono - zupełnie inna bajka. Na ręce wygląda bardzo dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Maserati napisał:


Jeśli do flagship czy conquest zrobisz casualowy pasek to masz zegarek na 300 dni w roku. To jedne z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych stylistyk

 

Całkiem możliwe. Tylko czy jest tu ktoś na Forum, kto chciałby mieć jeden, jedyny zegarek na 300 dni w roku? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Szyszkops napisał:

No chrono straszny kloc, to prawda...

Jakie zapięcie ma bransoleta w 40mm, klasyczne czy motylkowe? Bo widziałem w necie dwa rodzaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie zapięcie ma bransoleta w 40mm, klasyczne czy motylkowe? Bo widziałem w necie dwa rodzaje.

A klasyczne to jakie? Bransa i w chrono i w 40 mm miała chowane zapięcie - takie jak na zdjęciu.

Paski skórzane maja zwykłą klamrę.

Lonżina z bransą z dużą klamrą nie widziałem, ale ja mało widziałem IMG_0453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maserati napisał:


Jeśli do flagship czy conquest zrobisz casualowy pasek to masz zegarek na 300 dni w roku. To jedne z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych stylistyk

np. w takiej konfiguracji

 

longines.thumb.jpg.c78c00b0d3babd29f3afe075f96f7aba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arckx napisał:

np. w takiej konfiguracji

 

 


Perfect👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Cieszy niezmiennie :) 

 

 

Uwielbiam ten model chociaż bardziej na meshu...mam mesh i skórę. Na mnie niestety okazuje się troszkę zbyt duży...Żałuję bardzo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Całkiem możliwe. Tylko czy jest tu ktoś na Forum, kto chciałby mieć jeden, jedyny zegarek na 300 dni w roku? 😉


Ale kto powiedział że dzień i wieczór w jednym i tym samym zegarku 🙂


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KRZYSIO napisał:

Dla mnie rozmiar jest w sam raz, bo to klasyczne 42mm :) 

 

 

Zależy od nadgarstka. Przy konkretnym 42mm może być małe. Mi kupując rozmiar pasował, chociaż 42mm to u mnie maksimum.Później kupiłem DateJusta 36mm i niestety ten przestał mi pasować. Mimo wszystko wciąż dla mnie w takiej kasie jest to jeden z lepszych modeli do zakupu. I właśnie na meshu wygląda genialnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma to do siebie, że przy innych 42mm wydaje się być większy. Jeśli chodzi o markę, to mój ulubiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD dzięki "opadającym" uchom idealnie "obejmuje" nadgarstek. Kumpel ma około 16,5 i nie mógł wyjść z podziwu jak u niego leży perfekcyjnie. A rozmiar 42mm to dzisiaj standard wśród męskich zegarków.

 

Gdyby LLD miał lepsze wskazówki i lume zostałby u mnie na bardzo długo.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD ma długie ucha i jest chyba najgorzej leżącym 42mm jakie kiedykolwiek próbowałem. Nic nie obejmuje porównując do innych 42mm czy nawet 44mm. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie każdemu pasuje.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Dorian06 napisał:

LLD dzięki "opadającym" uchom idealnie "obejmuje" nadgarstek. Kumpel ma około 16,5 i nie mógł wyjść z podziwu jak u niego leży perfekcyjnie. A rozmiar 42mm to dzisiaj standard wśród męskich zegarków.

 

Gdyby LLD miał lepsze wskazówki i lume zostałby u mnie na bardzo długo.  

 

 

Pewnie też zależy od nadgarstka. U mnie dobrze leżał przy zakupie. Kiedy spróbowałem mniejszego rozmiaru stwierdziłem jednak, że na mój nadgarstek musi być coś mniejszego. LLD przez to noe noszę go już ponad pół roku chociaż dla mnie to wciąż genialny model 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, eye_lip napisał:

LLD ma długie ucha i jest chyba najgorzej leżącym 42mm jakie kiedykolwiek próbowałem. Nic nie obejmuje porównując do innych 42mm czy nawet 44mm. 

 

Zgadzam się w 100%. Bardzo fajny zegarek ale nie na mój nadgarstek niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.