Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już przy rozmiarach jesteśmy, to nosi ktoś Conquesta Heritage na raczej płaskim nadgarsktu o obwodzie ~19 [cm]?

Bardzo mi się podoba, ale obawiam się tych 35 [mm].  Miałem kilka zegarków o średnicy 38-39 [mm] i wydawały mi się być na granicy akceptowalności.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, desmo napisał:

19 obwodu i płaski nadgarstek - brzmi jak ideał pod LLD 😉

Pod Pama chciałeś napisać.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 09:21, desmo napisał:

19 obwodu i płaski nadgarstek - brzmi jak ideał pod LLD 😉

Nie podoba mi się LLD. 🙃

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Jogi napisał:

Jak już przy rozmiarach jesteśmy, to nosi ktoś Conquesta Heritage na raczej płaskim nadgarsktu o obwodzie ~19 [cm]?

Bardzo mi się podoba, ale obawiam się tych 35 [mm].  Miałem kilka zegarków o średnicy 38-39 [mm] i wydawały mi się być na granicy akceptowalności.

 

Kawałek łapy jest...chyba 35mm będzie mało ale kwestia indywidualna. U mnie na 17.5cm wjechał Datejust 36 i chwilowo miałem wrażenie ,że jest zbyt mały.Po kilku dniach jednak przypasował tak ,że znów te większe stanowią problem :) Jak pytałem innych o opinie odnośnie DJ36 to też nosili na nadgarstkach 19cm więc musisz przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nixon111 napisał:

 

Kawałek łapy jest...chyba 35mm będzie mało ale kwestia indywidualna. U mnie na 17.5cm wjechał Datejust 36 i chwilowo miałem wrażenie ,że jest zbyt mały.Po kilku dniach jednak przypasował tak ,że znów te większe stanowią problem :) Jak pytałem innych o opinie odnośnie DJ36 to też nosili na nadgarstkach 19cm więc musisz przymierzyć.

 

Dzięki za odpowiedź. :)

Przymierzyć bym chciał, ale nigdzie w okolicach mojej wsi tego modelu na razie nie znalazłem. Przy następnej okazji zapytam, czy mogliby sprowadzić z innej lokalizacji.

Odnośnie DJ36, to wydaje mi się, że mimo zbliżonego rozmiaru do rzeczonego Longinesa, wygląda lepiej na większych nadgarstkach m. in. dzięki bransolecie, która go trochę optycznie powieksza.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jogi napisał:

 

Dzięki za odpowiedź. :)

Przymierzyć bym chciał, ale nigdzie w okolicach mojej wsi tego modelu na razie nie znalazłem. Przy następnej okazji zapytam, czy mogliby sprowadzić z innej lokalizacji.

Odnośnie DJ36, to wydaje mi się, że mimo zbliżonego rozmiaru do rzeczonego Longinesa, wygląda lepiej na większych nadgarstkach m. in. dzięki bransolecie, która go trochę optycznie powieksza.

 

Jeśli ten miałbym wizualnie wyglądać na mniejszy niż DJ36 to chyba będzie ciężko z Twoim nadgarstkiem . 19 cm to już całkiem sporo i chyba lepiej leżeć będą większe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jogi napisał:

Jak już przy rozmiarach jesteśmy, to nosi ktoś Conquesta Heritage na raczej płaskim nadgarsktu o obwodzie ~19 [cm]?

Bardzo mi się podoba, ale obawiam się tych 35 [mm].  Miałem kilka zegarków o średnicy 38-39 [mm] i wydawały mi się być na granicy akceptowalności.

Wg. mnie będzie mały. :( Chyba, że nosisz malutkie zegarki.

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jogi napisał:

Jak już przy rozmiarach jesteśmy, to nosi ktoś Conquesta Heritage na raczej płaskim nadgarsktu o obwodzie ~19 [cm]?

Bardzo mi się podoba, ale obawiam się tych 35 [mm].  Miałem kilka zegarków o średnicy 38-39 [mm] i wydawały mi się być na granicy akceptowalności.

 

No jest jeszcze wersja 40mm, tylko... cena trochę szybko ewoluuje z każdym dodatkowym milimetrem i z szafirem

 

obraz.png.cd17794f890c54fee16ed935c7818875.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Wg. mnie będzie mały. :( Chyba, że nosisz malutkie zegarki.

 

No właśnie nie bardzo, zazwyczaj 42-45 [mm].

Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

No jest jeszcze wersja 40mm, tylko... cena trochę szybko ewoluuje z każdym dodatkowym milimetrem i z szafirem

 

obraz.png.cd17794f890c54fee16ed935c7818875.png

Znam ofertę, ale nie bardzo mam ochotę dopłacać drugie tyle dla kilku mm i szafiru. Szczególnie, że szafir to dla mnie wada w tym zegarku.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Jogi napisał:

Szczególnie, że szafir to dla mnie wada w tym zegarku.

 

Też tak mam w tym przypadku.

I 35mm wydaje mi się jak najbardziej OK. Ale ja mam mniejszy nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2020 o 16:38, Szyszkops napisał:

Ja się jaram nadal spiritami. Chrono niestety odpadło, bo trochę było mierzone. Dla mnie tylko 40 mm wchodzi w grę...

 

Ja wręcz odwrotnie. Co prawda na żywo nie widziałem ale jest coraz więcej filmów.

Zegar świetny tylko te ucha :(
Te ucha są strasznie długie. W bransie wygląda to dla mnie dość monstrualnie, zaś w pasku luka jest, no nie wiem, 2 mm?

L2L pewnie z 50 przy kopercie 40mm?

Zrobiliby krótsze uszy, szpary by nie było, a L2L rzędu 47 i byłby dla mnie ideał.

A tak? Jak żyć, Panie, jak żyć?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legend Diver Black trafił na rynek PL w listopadzie 2019 z ceną katalogową 9920 pln. 
 

Następnie drożał na 10490/11120/11560. To wszystko w przeciągu 12 miesięcy. Podwyżka 8,5%. 

Czy inne Longines też tak dynamicznie drożeją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Plumber napisał:

Czy inne Longines też tak dynamicznie drożeją?


Big Eye ostatnio o 4,5% z 10.800 na 11.290. Mocno drożeje frank szwajcarski w związku z pandemią, a złotówka tanieje. Trzeba się spodziewać kolejnych podwyżek w najbliższych miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 08:03, Dorian06 napisał:

LLD dzięki "opadającym" uchom idealnie "obejmuje" nadgarstek. Kumpel ma około 16,5 i nie mógł wyjść z podziwu jak u niego leży perfekcyjnie. A rozmiar 42mm to dzisiaj standard wśród męskich zegarków.

 

Gdyby LLD miał lepsze wskazówki i lume zostałby u mnie na bardzo długo.  

Przecież LLD jest najgorzej układającym się zegarkiem w tym rozmiarze na nadgarstku. Niby tylko 42 mm, ale te wielkie odstające uszy to dramat i nieporozumienie. Gdyby nie to, to byłby to mój faworyt w kategorii diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sytuacja 

rU2cAbY.jpg

 

VLR235H.jpg

 

8XR9gAQ.jpg

 

rQE8SzJ.jpg

 

Flagshipy odpadają, batalia jest pomiędzy dwoma pierwszymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
23 minuty temu, denver47 napisał:

U mnie taka sytuacja 

rU2cAbY.jpg

 

VLR235H.jpg

 

8XR9gAQ.jpg

 

rQE8SzJ.jpg

 

Flagshipy odpadają, batalia jest pomiędzy dwoma pierwszymi

Marek, jaką masz wersję Conquesta? Tą właściwą czy może o średnicy 40 mm?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fidelio napisał:

Marek, jaką masz wersję Conquesta? Tą właściwą czy może o średnicy 40 mm?

 

35mm, podejrzewam, że 40 byłaby dla mnie nieatrakcyjna jak flagshipy - chodzi o szkło

 

Znaczy ogólnie flagshipy są spoko, ale plasticzek daje sporo uroku do malucha, super gra tarcza i indeksy. W F głownie grają odblaski na szafirze

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.