Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, fidelio napisał:

Poza ttm, że mały, jak go odbierasz? 

 

Nazwałem go maluchem ,ale ja go jako małego nie odbieram, wg mnie jest ok rozmiarowo dla mnie - nie czuję, że jest za mały.

No taki cukiereczek jest - fajny. 

 

Choć widziałem przykłady robiące z niego casuala, raczej nie byłbym zainteresowany taką opcją. Raczej chciałbym mieć go w formie eleganta i w takim charakterze bawić się paskami.

 

Nadal jednak się zastanawiam czy nie pokusić się o marine nationale.

Obawiałem się tej fejk patyny na tarczy, ale wypada to bardzo dobrze na żywo i tutaj bólu nie ma. W słońcu tarcza ładnie metalizuje, pojawia się fajna strukturka - coś jak mam w glycine 1953.

W tym zegarku przeszkadza mi natomiast to jak odstają od nadgarstka uszy - są płaskie, nie okalają nadgarstka - za kości nie wystają, ale paski skórzane na moim nadgarsku będą się dziwnie z tą kopertą układać.

Z minusów na żywo jest też milky ring - poza tym mi się ten zegarek bardzo podoba

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@denver47 mój głoś na Heritage Conquest. Mi w tym zegarku najmniej pasek pasuje. Ale to chyba dla Ciebie akurat bez jakiegokolwiek znaczenia :)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Flagshipy nie, to z tych dwóch pierwszych, dla siebie bym Heritage Conquest bez wahania wybrał.

Marine Nationale, na Twoim zdjęciu i tak nieźle wygląda z taką kremową tarczą. Na wielu zdjęciach w necie, ta tarcza jest aż żółta.

No i wydaje mi się, że Conquest taki dużo bardziej fotogeniczny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Skoro Flagshipy nie, to z tych dwóch pierwszych, dla siebie bym Heritage Conquest bez wahania wybrał.

Marine Nationale, na Twoim zdjęciu i tak nieźle wygląda z taką kremową tarczą. Na wielu zdjęciach w necie, ta tarcza jest aż żółta.

No i wydaje mi się, że Conquest taki dużo bardziej fotogeniczny jest.

 

jak światła nie dostaje to jest stonowana, ale w świetle jest żółtek :P ale mnie się właśnie ten żółtek podoba :D   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

To jest urok zegarków. Każdy lubi coś troszkę innego. emoji3.png

 

W klubie orisa wiedzą, że ja kolorki lubię i to mdłe i nietypowe 

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, denver47 napisał:

U mnie taka sytuacja 

 

Nie no ten pierwszy jest absolutnie za***isty. Daj się karnąć :D

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Krygo napisał:

 

Nie no ten pierwszy jest absolutnie za***isty. Daj się karnąć :D

 

Ksywa tapczan została mi przy jednym zegarku, więc absolutnie nie wiem czy piszesz poważnie czy sobie jaja robisz, ale mi się on i tak podoba! 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, nie no jak coś mi się źle kojarzy to już raczej kaplica i tapczan jest tego dobrym przykładem, ale w tym przypadku Longines ma ode mnie wielkie "wow". Strasznie mi się podoba, tylko ta żałosna wodoszczelność... I niestety nie moja cenówka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przymiarka. Ale zostawia dziwnie niebezpieczne myśli w głowie.
Na żywo bardzo pozytywny
IMG_20201028_173831-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, abir napisał:

Tylko przymiarka. Ale zostawia dziwnie niebezpieczne myśli w głowie.
Na żywo bardzo pozytywny
 

Udało się Tobie prawie całkowicie zasłonić fatalnie obcięta trójkę oraz okno datownika ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1832 tyle, że z drugiej strony :)

IMG_2346.thumb.JPG.0dccda4d61ae63f8190deadb75556431.JPG

 

 

Może nie jest to coś pięknego ale za to ładnie chodzi:

lh_wt_2.jpg.21ecfe3537f2bc942e2cf3b044378a49.jpg

 

Jak widać Longines i bez COSC potrafi :)

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało się Tobie prawie całkowicie zasłonić fatalnie obcięta trójkę oraz okno datownika
Kwestia gustu. Aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Plusy dodatnie chyba przeważają nad ujemnymi
Wolę taką 3, niż 4 z chrono

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dwie wersje tego Spirita ? Bo tutaj tej nieszczęsnej 3 nie ma.

 

 

 

 

 

spacer.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Darecki napisał:

Przecież LLD jest najgorzej układającym się zegarkiem w tym rozmiarze na nadgarstku. Niby tylko 42 mm, ale te wielkie odstające uszy to dramat i nieporozumienie. Gdyby nie to, to byłby to mój faworyt w kategorii diver.

 

To był dokładnie mój powód rozstania z LLD :( mam nadgarstek 17,5mm i pomimo, że wyciągnąłem wszystkie możliwe ogniwa z mesha to dalej było luźno. Tak luźno, że przy sprzyjających warunkach biometeorologicznych mogłem zrobić obrót zegarkiem o 360stopni


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, vvv napisał:

 

To był dokładnie mój powód rozstania z LLD :( mam nadgarstek 17,5mm i pomimo, że wyciągnąłem wszystkie możliwe ogniwa z mesha to dalej było luźno. Tak luźno, że przy sprzyjających warunkach biometeorologicznych mogłem zrobić obrót zegarkiem o 360stopni

 

Ja mam 17.5cm i nie mam problemu z luźnym meshem. Coś chyba nie do końca wyciągnąłeś bo u mnie jeszcze można zdjąć jakieś ogniwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Muzzy napisał:

To są dwie wersje tego Spirita ? Bo tutaj tej nieszczęsnej 3 nie ma.

 

 

 

 

 

spacer.png

 

 

 

 

wersja 40 mm nie ma w ogóle indeksu "3", wersja 42 ma obcięty.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez rads
dubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fanfar19 napisał:

 

wersja 40 mm nie ma w ogóle indeksu "3", wersja 42 ma obcięty.

 

Aha no to wiem już wszystko . W takim razie 40mm wygląda duuuuużo lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili słońca sfotografowałem mój nowy nabytek i jednocześnie zgłaszam się do towarzystwa... 😁 Wersja 43mm która jednak wydaje mi się większa na ręce. Jakoś masywniejszy i większy się wydaje niż inne zegarki wielkości 44mm. Zastanawiam się czy nie powinienem wziąć 41mm. W każdym razie Longines źle zmierzył rezerwę chodu bo mi dwa razy już chodził ok. 70 godzin a nie 64 jak podają.

hydroquest.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że garnitur zakładam raz do roku, a smart casual to dla mnie jeansy i koszula z podwiniętymi rękawami - zastanawiam się nad takim eleganckim Longinesem :D 

Mam już Conquesta Heritage 35mm (przy czym zastanawiam się czy go nie sprzedać), teraz przyszedł czas na coś większego. 

Czy ktoś z Was go posiada/widział na żywo? Na zdjęciach i filmach wygląda świetnie, pytanie jednak czy w salonie czar nie pryska? 

Rozważam wersję 40mm. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2020 o 16:38, Szyszkops napisał:

Ja się jaram nadal spiritami. Chrono niestety odpadło, bo trochę było mierzone. Dla mnie tylko 40 mm wchodzi w grę...

 

 

Dzięki za fajny zestaw zdjęć. Grubość chronografu faktycznie spora.

 

W dniu 28.10.2020 o 12:54, denver47 napisał:

U mnie taka sytuacja 

 

 

Flagshipy też piękne, ten czarny naprawdę uatrakcyjnił serię Heritage moim zdaniem. Mój głos pewnie jednak znasz:

 

aIMG_0018.jpg.00621aabe908e8b752e0f4b91cc9c2ec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.