Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wojtek91 napisał:

Jako, że garnitur zakładam raz do roku, a smart casual to dla mnie jeansy i koszula z podwiniętymi rękawami - zastanawiam się nad takim eleganckim Longinesem :D 

Mam już Conquesta Heritage 35mm (przy czym zastanawiam się czy go nie sprzedać), teraz przyszedł czas na coś większego. 

Czy ktoś z Was go posiada/widział na żywo? Na zdjęciach i filmach wygląda świetnie, pytanie jednak czy w salonie czar nie pryska? 

Rozważam wersję 40mm. 

 

 

Master niebieski na żywo wypada bardzo pozytywnie. Jest na forum parę, może się koledzy wypowiedzą.

Ja po przymiarce mogę właściwie wskazać jedyną wadę wersji niebieskiej, a mianowicie czytelność, a raczej jej brak. Mając niebieskiego Mastera na ręku, godzinę musiałbym sprawdzać na komórce :) Ale jeśli ktoś ma lepsze oczy (co jest bardzo prawdopodobne), to problem nie występuje.

Do tego krótkie (jak na Longinesa) uszy powodują, że zegarek nadaje się na różne nadgarstki, również te mniejsze.

Nic, tylko pójść do salonu, przymierzyć i jak się podoba kupić :)

 

Jeszcze dodam, że moim zdaniem wersja na pasku wygląda zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fanfar19 napisał:

Jeszcze dodam, że moim zdaniem wersja na pasku wygląda zdecydowanie lepiej.

 

A jest w ogóle wersja na bransolecie?

Po co? 😵 Dla kogo? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

A jest w ogóle wersja na bransolecie?

Po co? 😵 Dla kogo? 🤔

Na pewno mierzyłem Mastera na bransolecie. Wtedy była. Myślę, że ciągle jest.

Linia Master ogólnie jest bardzo rozbudowana, dużo tam modeli i wersji.

A dla kogo to nie wiem. Ale kiedyś słyszałem wywiad z kimś z Longines'a i tam padło stwierdzenie, że to ich najlepiej sprzedająca się linia. Choć pewnie też najliczniejsza.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojtek91 napisał:

Czy ktoś z Was go posiada/widział na żywo? Na zdjęciach i filmach wygląda świetnie, pytanie jednak czy w salonie czar nie pryska?

 

Moim zdaniem, nie pryska. Długo i dokładnie go oglądałem/mierzyłem i nadal jest w czołówce moich "niemanych" ;) Longines.

28 minut temu, fanfar19 napisał:

Jeszcze dodam, że moim zdaniem wersja na pasku wygląda zdecydowanie lepiej.

 

Wygląda bardzo dobrze, ale czy lepiej..? ;)

 

12 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

A jest w ogóle wersja na bransolecie?

Po co? 😵 Dla kogo? 🤔

 

Na przykład dla mnie. Nie jestem wielkim fanem pasków. Lubię popatrzeć na fotach, ale nosić to "tak se". :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Na przykład dla mnie. Nie jestem wielkim fanem pasków. Lubię popatrzeć na fotach, ale nosić to "tak se". :)

 

Tak żartobliwie pisałem.

Nie będę się przecież głupio upierał, że na bransolecie jest źle. Ten typ zegarka aż się prosi o pasek, więc jak dla mnie to na pasku zdecydowanie lepiej. Natomiast bransoleta na zdjęciu wygląda na ładnie dobraną i jak bym mógł mieć ten zegarek tylko na bransolecie, to też bym nie odmówił. 😁

 

obraz.png.898b49a3307801b9aa6b57ca46d3a18b.pngobraz.png.3716eeb89a05dfe1acf94590bf7508a0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za opinie, łamiecie mi serce tym, że na żywo również wygląda świetnie bo myślałem, że odwiedziecie mnie no tego pomysłu I zachowam jakieś resztki zdrowego rozsądku w zakupie zegarków 😉

Wersja na bransolecie jest na pewno bardziej sportowa (widziałem jakiś filmik i do mniej oficjalnego ubioru również się broniło 😉 Także co kto lubi i w czym mu wygodnie. Za to słyszałem bardzo dobre opinie o pasku w tym modelu, no i podoba mi się jego zapięcie. Chyba najlepiej będzie nie iść do tego salonu 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym bez dingsa nie siedzi mi biały datownik. Poza tym wszyscy chyba wiemy, że moonphase to jedna z najważniejszych komplikacji w zegarku 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta jak pięść do nosa...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym bez dingsa nie siedzi mi biały datownik. Poza tym wszyscy chyba wiemy, że moonphase to jedna z najważniejszych komplikacji w zegarku

Lepszy biały, niż żodyn ale co do munfazy się zgodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał:

 Chyba najlepiej będzie nie iść do tego salonu 😂

Przy obecnym oprocentowaniu trzymanie pieniędzy w banku nie ma sensu. Lepiej sobie coś kupić niż banksterom dawać 😁

 

40 minut temu, wojtek91 napisał:

W tym bez dingsa nie siedzi mi biały datownik. Poza tym wszyscy chyba wiemy, że moonphase to jedna z najważniejszych komplikacji w zegarku 😉

oczywiście, że jedna z najważniejszych. Do tego wygodna, nic nie trzeba ustawiać. I tak mało kto rozumie co to pokazuje 😉

Z datownikiem jest dużo gorzej, każdy od spojrzenia widzi, że nie ustawiony 🤭
 

Dodam tylko, że gdybym umiał na niebieskim Master’ze odczytać godzinę bez zakładania okularów do czytania, to już bym go miał.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że jedna z najważniejszych. Do tego wygodna, nic nie trzeba ustawiać. I tak mało kto rozumie co to pokazuje 
Z datownikiem jest dużo gorzej, każdy od spojrzenia widzi, że nie ustawiony 
 
Dodam tylko, że gdybym umiał na niebieskim Master’ze odczytać godzinę bez zakładania okularów do czytania, to już bym go miał.

Od odczytywania godziny to jest komórczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, denver47 napisał:

Tymczasem ja decyzję już podjąłem i pasek zmieniłem :)

 

 

Coraz bardziej mi sie podoba. Zwłaszcza,że na twoich zdjeciach  ie widac tej sztucznej  patyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, denver47 napisał:

Tymczasem ja decyzję już podjąłem i pasek zmieniłem :)

 

JnkR3Ef.jpg

Ale że co? Nabyłeś go?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szyszkops napisał:

A to musi być ten z tym dingsem na tarczy emoji6.png?
Fota denvera oczywiście emoji846.png

 

 

Dobrze widzieć, że jest progres w fotach :D

 

Ta strasznie kiepsko wygląda 🙈, a myślałem 2 lata temu, że jest fajna :D

7 godzin temu, Hefajsto napisał:

Coraz bardziej mi sie podoba. Zwłaszcza,że na twoich zdjeciach  ie widac tej sztucznej  patyny. 

Jest naciapane, ale to się na żywo w oczy nie rzuca, a nawet jak - to w moim przypadku mi to nie przeszkadza

 

1 minutę temu, fanfar19 napisał:

Ale że co? Nabyłeś go?

nom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wypowiedziałeś :)

nom to znaczy tak czy nie?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fanfar19 napisał:

To się wypowiedziałeś :)

nom to znaczy tak czy nie?

🙃

 

TAK, zdecydowanie 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

...

więc jak dla mnie to na pasku zdecydowanie lepiej. Natomiast bransoleta na zdjęciu wygląda na ładnie dobraną i jak bym mógł mieć ten zegarek tylko na bransolecie, to też bym nie odmówił.

Jakbym miał kupić ten model to wybrałbym na kajdanie. Wygląda 👍

A jak się znudzi to pasek taniej jest do kupić, czy dorobić u naszych twórców. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc :) 

spacer.png

Dostałem właśnie ofertę, ale cena ... :( 

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze widzieć, że jest progres w fotach

Ta strasznie kiepsko wygląda , a myślałem 2 lata temu, że jest fajna

No proszę, a dla mnie to nadal nieosiągalny pułap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.