Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Szyszkops napisał:


No proszę, a dla mnie to nadal nieosiągalny pułap emoji849.png

 

Na szybko poprawiłem, byle jak bo na komórce ale jest troche lepiej 

 

FKqmaCu.jpg

 

ipsy1gl.jpg

 

A co do nieosiągalnego pułapu, taką fotkę to przy oknie strzelisz (roleta w dół, albo czekaj na pochmurne dni -- czekaj  już są) nawet i komórką (teraz są telefony co nie tylko mają szerokokątną optykę), choć wygodniej i lepiej jakościowo będzie aparatem.

 

Obstaw białymi kartkami aby ładnie doświetlić uszy i w ogóle całą kopertę i gotowe

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

A jest w ogóle wersja na bransolecie?

Po co? 😵 Dla kogo? 🤔

Ja na noszenie "codzienne" zdecydowanie wolę kajdan. Mycie rąk, pot (szczególnie w lato) i inne kwestie użytkowe to powody które powodują że pasek skórzany jest mniej praktyczny. Ale już do koszulki i marynarki to pasek lepiej się "układa". Wtedy bransoleta mi nie pasuje... NATO jest dobrą alternatywą ale nie zawsze... Raczej na lato...😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, denver47 napisał:

🙃

 

TAK, zdecydowanie 😊

To gratulacje. Niech się nosi, a raczej chyba pozuje :)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fanfar19 napisał:

To gratulacje. Niech się nosi, a raczej chyba pozuje :)

 

dzięki, całymi dniami się nosi, wieczorami pozuje :)

Tym samym zapisuję się do klubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, denver47 napisał:

Tymczasem ja decyzję już podjąłem i pasek zmieniłem :)

 

JnkR3Ef.jpg

 

Nie jestem wielkim fanem zmieniania fabrycznych pasków. Ale muszę powiedzieć, że ten wygląda DUŻO lepiej niż fabryczny. I zdecydowanie bardziej pasuje mi do charakteru zegarka.

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, fanfar19 napisał:

 

Nie jestem wielkim fanem zmieniania fabrycznych pasków. Ale muszę powiedzieć, że ten wygląda DUŻO lepiej niż fabryczny. I zdecydowanie bardziej pasuje mi do charakteru zegarka.

 

 

 

Nie wiem jak ogólnie paski Longinesa, ale ten co tutaj był to marnej jakości. Kolorystycznie ok.

Dodatkowo ze względu na profil uszu - płaskie długie, ten co jest teraz jest odrobinę grubszy niż oryginał i to jest game changer na nadgarstku.

 

Zegarek wydaje się być paskolubny, także z pewnością co jakiś czas pokażę go na różnych kombinacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, denver47 napisał:

Tymczasem ja decyzję już podjąłem i pasek zmieniłem :)

 

Świetnie to wygląda, jest specjalnie uszyty 19 mm, czy udało Ci się tak ładnie wcisnąć 20 mm?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2020 o 15:20, wojtek91 napisał:

Jako, że garnitur zakładam raz do roku, a smart casual to dla mnie jeansy i koszula z podwiniętymi rękawami - zastanawiam się nad takim eleganckim Longinesem :D 

Mam już Conquesta Heritage 35mm (przy czym zastanawiam się czy go nie sprzedać), teraz przyszedł czas na coś większego. 

Czy ktoś z Was go posiada/widział na żywo? Na zdjęciach i filmach wygląda świetnie, pytanie jednak czy w salonie czar nie pryska? 

Rozważam wersję 40mm. 

spacer.png

Widziałem na żywo i są naprawdę ciekawe. 

Sam jestem w tym samym położeniu co Ty :) potrzebuję jakiegoś fajnego eleganta, ale nie garniturowca (do business casual).

Księżyc akurat dla mnie zbędny 😜

Data jak najbardziej (dzień tygodnia mniej).

 

Longies razem z Nomosem na szczycie mojej listy... 

Moje przymiarki przedstawiają się następująco (nadgarstek 17cm):

 

 

DSC_5891.JPG

DSC_5893.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźne myśli na razie, ale może komuś by przypasował mój Lonżin ?

IMG_0534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szyszkops napisał:

Luźne myśli na razie, ale może komuś by przypasował mój Lonżin emoji6.png?

 

Jprdl szok :D, kolega co nie sprzedaje zegarków, myśli o puszczeniu niebieskiego L.. Pewnie dlatego aby zrobić miejsce na niebieskiego T.

 

Niestety kobiety na kolorach sie znają i różnica odcieni niebieksich w pudle zostanie szybko wykryta - to nie przejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jprdl szok default_biggrin.png, kolega co nie sprzedaje zegarków, myśli o puszczeniu niebieskiego L.. Pewnie dlatego aby zrobić miejsce na niebieskiego T.
 
Niestety kobiety na kolorach sie znają i różnica odcieni niebieksich w pudle zostanie szybko wykryta - to nie przejdzie

Noooo akurat nieeeee a co, nie chcesz już niebieskiego T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2020 o 15:55, evilym napisał:

Widziałem na żywo i są naprawdę ciekawe. 

Sam jestem w tym samym położeniu co Ty :) potrzebuję jakiegoś fajnego eleganta, ale nie garniturowca (do business casual).

Księżyc akurat dla mnie zbędny 😜

Data jak najbardziej (dzień tygodnia mniej).

 

Longies razem z Nomosem na szczycie mojej listy... 

Moje przymiarki przedstawiają się następująco (nadgarstek 17cm):

 

 

Oba piękne. Atuty pierwszego to: naprzemienne indeksy, "railroad track" i ładniejszy moim zdaniem datownik. Atuty drugiego: optycznie zgrabniejszy bezel i oczywiście roczny kalendarz (choć przez to tarcza wydaje się być odrobinę gorzej skomponowana). Na zdjęciach obu zegarków widać, którą pokazują godzinę, więc czytelność nie jest zła ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Edmund Exley napisał:

 

Oba piękne. Atuty pierwszego to: naprzemienne indeksy, "railroad track" i ładniejszy moim zdaniem datownik. Atuty drugiego: optycznie zgrabniejszy bezel i oczywiście roczny kalendarz (choć przez to tarcza wydaje się być odrobinę gorzej skomponowana). Na zdjęciach obu zegarków widać, którą pokazują godzinę, więc czytelność nie jest zła ;) 

Faktycznie, każdy z nich ma coś interesującego. Niestety w salonie nie było modelu L2 628.4.92.0, który chyba najbardziej by mi pasował pod względem wyglądu oraz rozmiaru (38,5mm).

spacer.png

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem go do salonu. Za 10-14 dni ma być na miejscu. Jestem ciekaw jak się te 38,5mm będzie miało do 40mm.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem go do salonu. Za 10-14 dni ma być na miejscu. Jestem ciekaw jak się te 38,5mm będzie miało do 40mm.

Będzie... mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał:

Niestety w salonie nie było modelu L2 628.4.92.0, który chyba najbardziej by mi pasował pod względem wyglądu oraz rozmiaru (38,5mm).

 

Te przymierzane zegarki są bardzo ładne. Wyglądają jednak na zdjęciach na ręce na dość duże. Może to tylko przekłamanie wynikające z małej odległości zegarków od obiektywu, a może faktycznie są dość spore. W tym kontekście rozmiar 38,5 mm to może być dobry kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Szyszkops napisał:

Będzie... mniejsze emoji6.png

Mierzyłem też dzisiaj Twojego 42... był większy :D

10 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Te przymierzane zegarki są bardzo ładne. Wyglądają jednak na zdjęciach na ręce na dość duże. Może to tylko przekłamanie wynikające z małej odległości zegarków od obiektywu, a może faktycznie są dość spore. W tym kontekście rozmiar 38,5 mm to może być dobry kierunek.

Przy dużym lustrze i z innej perspektywy nie było tak źle. Ale chyba masz rację. Jednak Pani ekspert z salonu twierdzi, że te 40mm wyglądają elegancko i "będzie Pan zadowolony" 😜

Zaśmiecę trochę wątek Tudorem, bo przymierzyłem dzisiaj też takiego Style w wersji 38mm i prezentował się całkiem interesująco. Gdyby nie cena mógłby konkurować z Longinessem :)

Ale daje mi to nadzieję, że ten 38,5mm niebieski będzie git.

Tudor_Style.JPG

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na tego Tudora i poprzednie zdjęcia Lonżinów 40, to myślę, że jeśli to nie ma być typowy zegarek do garniaka, to 40 wydaje się spoko Ale Tudor też miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, evilym napisał:

przymierzyłem dzisiaj też takiego Style w wersji 38mm i prezentował się całkiem interesująco. Gdyby nie cena mógłby konkurować z Longinessem :)

Ale daje mi to nadzieję, że ten 38,5mm niebieski będzie git.

 

Ten rozmiar wydaje mi się dużo lepszy 👍. Powiedziałbym, że w sam raz. Do tego typu zegarka i do Twojego nadgarstka taki właśnie rozmiar pasuje (w mojej skromnej ocenie).

To nie diver ani toolwatch, ani MT-G od Casio żeby się "rozpychał" na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.