Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Aby ożywić nieco dyskusję, proponuję podzielić się aktualnymi planami zegarkowymi: jaki jest wasz najbliższy Longinesowy cel?

 

Mój się ostatnio wykrystalizował i postanowiłem uzbierać na "małe" Tuxedo do ukończenia mikro-kolekcji Heritage 😉

 

Ale... Chodzi mi też po głowie, by odwrócić nieco kolejność zakupów i "po drodze" skusić się na niebieskiego Conquesta 300m 39mm 😎

 

heritage-box.thumb.jpg.b7c2ec432a86ecaef7aab1ea6f380bbc.jpg

 

IMG_9936-kopia.thumb.JPG.a178fc0180bb4564014a95f598b14ae5.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał:

Aby ożywić nieco dyskusję, proponuję podzielić się aktualnymi planami zegarkowymi: jaki jest wasz najbliższy Longinesowy cel?

 

 

LLD, już drugi tydzień jem tylko pączki ale nadgarstek się nie powiększa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, denver47 napisał:

LLD, już drugi tydzień jem tylko pączki ale nadgarstek się nie powiększa :(

 

Pozostaje botoks lub chodzenie w neoprenie do nurkowania z zegarkiem założonym na wierzch 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rads napisał:

Aby ożywić nieco dyskusję, proponuję podzielić się aktualnymi planami zegarkowymi: jaki jest wasz najbliższy Longinesowy cel?

 

Mój się ostatnio wykrystalizował i postanowiłem uzbierać na "małe" Tuxedo do ukończenia mikro-kolekcji Heritage 😉

 

Ale... Chodzi mi też po głowie, by odwrócić nieco kolejność zakupów i "po drodze" skusić się na niebieskiego Conquesta 300m 39mm 😎

 

IMG_1098.thumb.jpg.cd48f5ea3dbc765cd33ae838c0eb8e6c.jpg

 

 

 

Jak dla mnie chyba czarny Conquest jest najbardziej uniwersalny, szkoda tylko, że nie ma nakładanych indeksów.

 

Co do planów zegarkowych, od zawsze podobał mi się Conquest Classic, a teraz namieszał mi w głowie Spirit. Szkoda, że chyba rabaty się zmniejszyły w każdym sklepie, jeszcze tydzień temu z 9tyś można było dostać rabat na ok 7100. teraz jest już ok 7600... Myślicie, że jeszcze wrócą poprzednie ceny? Jakiś black friday??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomekk33 napisał:

Myślicie, że jeszcze wrócą poprzednie ceny? Jakiś black friday??

 

Myślę, że nie ma szans. "Mój" Conquest był w lecie bez łaski po 3700, teraz w "super promocji" stoi ponad 4200. Obstawiam, że w postpandemicznej rzeczywistości będzie jeszcze drożej, gdy ostatecznie okaże się, gdzie są gospodarki poszczególnych krajów, ich PKB i notowania ich walut. Nie mówiąc już o naszych pracach czy biznesach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

21.11.2020_LLD.jpg

.

 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, denver47 napisał:

 

LLD, już drugi tydzień jem tylko pączki ale nadgarstek się nie powiększa :(

Ręce też puchną od roboty. Łap się za szpadel 😉

Mówisz o LLD Bronze? 

Wczoraj dzwoniłem do Dolińskiego i dostałem info, że do końca grudnia mają dostać nowinki. Może zatem prezent pod choinkę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rads napisał:

 

Dzięki, kto jak kto, ale liczyłem, że akurat Ty docenisz ideę 😉 Nieźle to wymyśliłeś, również kolorystycznie. Masz nadal ten zegarek?

............jest u mnie.

Niestety tylko leży 😢 Tanio oddam.

 

IMG_9875.JPG

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rads napisał:

Aby ożywić nieco dyskusję, proponuję podzielić się aktualnymi planami zegarkowymi: jaki jest wasz najbliższy Longinesowy cel?

 

Ja łakomie patrzyłem na Spirit’a w wersji 40. Pilota nie mam, a ten jest fajny.

Ale to L2L trochę mnie straszy. Musiałbym przymierzyć.


Tego Conquesta kup. Ale poszukaj używki, mniej stracisz. Moim zdaniem, to nie jest zegarek na lata.

 

4 godziny temu, rads napisał:

 

Myślę, że nie ma szans. "Mój" Conquest był w lecie bez łaski po 3700, teraz w "super promocji" stoi ponad 4200. Obstawiam, że w postpandemicznej rzeczywistości będzie jeszcze drożej, gdy ostatecznie okaże się, gdzie są gospodarki poszczególnych krajów, ich PKB i notowania ich walut. Nie mówiąc już o naszych pracach czy biznesach.

obawiam się, że masz rację. Przy spadającej sprzedaży podnoszenie cen daje efekt krótkoterminowy, zaś w dłuższej perspektywie kończy się zawsze źle. Ale mam wrażenie, że koncerny nie odrobiły tej lekcji i ciągle idą w tę stronę.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, wieloryb napisał:

Ręce też puchną od roboty. Łap się za szpadel 😉

Mówisz o LLD Bronze? 

Wczoraj dzwoniłem do Dolińskiego i dostałem info, że do końca grudnia mają dostać nowinki. Może zatem prezent pod choinkę... 

Myślałem o tym nowym, ale na horyzoncie pojawiło sie coś niebieskiego z innej stajni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, denver47 napisał:

 

LLD, już drugi tydzień jem tylko pączki ale nadgarstek się nie powiększa :(

Keine pączki, trza fit 😉

6C2845B3-ED09-4B01-BCEB-10E6C5BF06FB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Meches napisał:

Keine pączki, trza fit 😉

 

No, a w tle całe zgrzewki tego fit😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, denver47 napisał:

🤭

 

BC6571FD-2F98-4F4E-A3C7-811E37924220.jpeg

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, denver47 napisał:

No, a w tle całe zgrzewki tego fit😁

 

Przypomniałem sobie, że jest jeszcze inny, zdrowszy sposób na nadgarstek:

 

Popeye_the_Sailor.png.0c9ed9fc8844b4d09be40291afc79d9b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wieloryb napisał:

Na puszce nie ma info o procentach 😃

 

To jedno, ale kto wie, co tam też jest w tej fajce 😂

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 21.11.2020 o 13:50, rads napisał:

Aby ożywić nieco dyskusję, proponuję podzielić się aktualnymi planami zegarkowymi: jaki jest wasz najbliższy Longinesowy cel?

 

Mój się ostatnio wykrystalizował i postanowiłem uzbierać na "małe" Tuxedo do ukończenia mikro-kolekcji Heritage 😉

 

Ale... Chodzi mi też po głowie, by odwrócić nieco kolejność zakupów i "po drodze" skusić się na niebieskiego Conquesta 300m 39mm 😎

 

 

 

Po sprzedaży, w zeszłym roku, giganta w postaci Lindbergha, przyszedł czas na zegarek o 9 mm mniejszej średnicy, czyli Flagship Heritage. Gdyby on nie miał daty, byłby dla mnie ideałem budżetowego eleganta, zwłaszcza, iż gajer zakładam średnio raz do roku, gdy jestem średnio przygotowany do wykonywania obowiązków zawodowych i uznaję, że czego nie doczytałem to "dowyglądam" 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MarekTe napisał:

Po sprzedaży, w zeszłym roku, giganta w postaci Lindbergha, przyszedł czas na zegarek o 9 mm mniejszej średnicy, czyli Flagship Heritage. Gdyby on nie miał daty, byłby dla mnie ideałem budżetowego eleganta

 

Nie wiem czy go mierzyłeś na żywo, ale data w nim jest świetnie wkomponowana i nie odbiera mu uroku (a nie jestem delikatnie mówiąc fanem tej komplikacji). 

 

A jak się Lindbergh nosił? Zakładałeś na co dzień czy od święta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, rads napisał:

 

Nie wiem czy go mierzyłeś na żywo, ale data w nim jest świetnie wkomponowana i nie odbiera mu uroku (a nie jestem delikatnie mówiąc fanem tej komplikacji). 

 

A jak się Lindbergh nosił? Zakładałeś na co dzień czy od święta?

Od święta, ale przez 11 lat posiadania, to trochę się tego nazbierało. Koniec pierwszej dekady obecnego stulecia, to był chory czas mody na ogromne zegarki. Z lekkim zażenowaniem, przypominam sobie, iż traktowałem go jako zegarek do strojów formalnych ;-). Na szczęście szybko zrozumiałem, iż nie tędy droga i zacząłem nosić go na wojskowym pachu. To piękny zegar, fantastyczna tarcza, tylko za wielki. Wyszperałem zdjęcie z końcowego okresu użytkowania.

 

IMG_2043  (edytowany).JPG

Edytowane przez Gość
dodanie drugiej fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, MarekTe napisał:

Od święta, ale przez 11 lat posiadania, to trochę się tego nazbierało. Koniec pierwszej dekady obecnego stulecia, to był chory czas mody na ogromne zegarki. Z lekkim zażenowaniem, przypominam sobie, iż traktowałem go jako zegarek do strojów formalnych ;-). Na szczęście szybko zrozumiałem, iż nie tędy droga i zacząłem nosić go na wojskowym pachu. To piękny zegar, fantastyczna tarcza, tylko za wielki. Wyszperałem zdjęcie z końcowego okresu użytkowania.

 

IMG_2043  (edytowany).JPG

Świetny i pasek też chyba nietuzinkowy. Noś na mankiecie kurtki 😉Doczytałem że już nie Ciebie cieszy.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie testowania LLD przed ewentualnym zakupem wersji bronze. Czy to normalne, że rotor chrobocze tak, jakby miał się zaraz urwać i przy delikatnym stukaniu w szkiełko słychać jakby luźne części w środku obudowy zegarka? 

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.