Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2020 o 15:40, denver47 napisał:

 

LLD, już drugi tydzień jem tylko pączki ale nadgarstek się nie powiększa :(

Był kiedyś taki plakat BHP-owski "Taką ręką nie zarobisz"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przed godziną pojawił się w domu zupełnie nowy przyjaciel. Zakup zrobiony w ciemno na bazie forumowych opinii, zegarka na żywo nigdy nie widziałem ale przyznać muszę, że jestem zadowolony.

 

C4DEF558-77FE-482C-891A-0E6FF8C7C706.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał:

Takie zegarki można kupować w ciemno ;)

 

Ładnioszek z niego, aczkolwiek Kruk się nie popisał i przysłał mi zegarek oskubany z folii zabezpieczających i z delikatną ryską na zewnętrznej stronie prawego dolnego ucha. Tak więc albo zdjęty z wystawy albo obdzierają z folii już nie tylko Rolexy 😉. Trochę ciśnienie mi podniósł powyższy fakt ale jeśli zegarek będzie dobrze chodził to przeżyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnioszek z niego, aczkolwiek Kruk się nie popisał i przysłał mi zegarek oskubany z folii zabezpieczających i z delikatną ryską na zewnętrznej stronie prawego dolnego ucha. Tak więc albo zdjęty z wystawy albo obdzierają z folii już nie tylko Rolexy . Trochę ciśnienie mi podniósł powyższy fakt ale jeśli zegarek będzie dobrze chodził to przeżyję.

Ja w zeszłym roku kupiłem nowy w foliach z magazynu u Dolińskiego - po zdjęciu foli okazało się, że na godzinie 1 i 3 na szkle były dość głębokie rysy. Pod folią nie było ich widać. Wróciłem do salonu i od razu wymienili mi na zegarek z wystawy bez folii ale bez żadnej wady. Byli bardzo zdziwieni tą sytuacją. Zegarek cały czas cieszy i się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, MarekTe napisał:

Ładnioszek z niego, aczkolwiek Kruk się nie popisał i przysłał mi zegarek oskubany z folii zabezpieczających i z delikatną ryską na zewnętrznej stronie prawego dolnego ucha. Tak więc albo zdjęty z wystawy albo obdzierają z folii już nie tylko Rolexy 😉. Trochę ciśnienie mi podniósł powyższy fakt ale jeśli zegarek będzie dobrze chodził to przeżyję.

Ja bym się ryskami nie przejmował, tak jak piszesz jak będzie chodził to ok. Ryski zegarki łapią od patrzenia na nie :)

Mój 1832 ma dwie na bezelu, jedną kojarzę, wiem kiedy zrobiłem ale druga? Może od mankietu koszuli?
Jak nie chcesz rysek kup coś w ceramice, tam rysek nie ma i raczej nie będzie.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak więc przejmował się ryską nie będę, ale napisałem do nich list z sugestią poprawy jakości realizacji zamówień internetowych, zwłaszcza wobec klientów, którzy nabywają u nich kolejny markowy zegarek i myślą o ich sklepie w kontekście Moonwatcha. Zobaczymy, czy w ogóle się do tego odniosą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarekTe gratulacje! Niech się dobrze nosi 👏

 

Kilka fotek z posiadówki sprzed chwili... Za ciepło nie jest, ale widoki rekompensują dyskomfort termiczny 😄 Czas na herbatkę z dodatkiem czegoś mocniejszego, bo do rana jeszcze daleko 😉

 

IMG_1258.thumb.JPG.f47d10461ca7924cb07156ffe7b87130.JPG

 

IMG_1248.thumb.JPG.5a2640be33f3dada0a0d422eb918c8c2.JPG

 

IMG_1220.thumb.JPG.ef3b5a6231bc6266b7e2fdd7cc8a5565.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MarekTe napisał:

Tak więc przejmował się ryską nie będę, ale napisałem do nich list z sugestią poprawy jakości realizacji zamówień internetowych, zwłaszcza wobec klientów, którzy nabywają u nich kolejny markowy zegarek i myślą o ich sklepie w kontekście Moonwatcha. Zobaczymy, czy w ogóle się do tego odniosą.

 

Właśnie się zastanawiam, w którym sklepie zrobić zakup Longina, mam do wyboru Kruk lub Zegarki Zielona Góra. W tym drugim już kupowałem, w Kruku nie ale Twój post mi chyba ułatwił decyzję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarekTe, tak patrzę sobie na Twoje "wpisowe" zdjęcie z Flagshipem i nie wiem czy zauważyłeś, ale czcionka w napisie "LONGINES" jest u Ciebie inna niż we wszystkich innych, które widziałem dotychczas, z moim włącznie - chyba że to złudzenie optyczne. U Ciebie litery się niemal stykają i są jakby większe, podczas gdy u innych jest między nimi wyraźna przerwa (zobacz w zbliżeniu zdjęcie kolegi 2 posty wyżej). Nic oczywiście podejrzanego nie sugeruję, ale możliwe że zmienili w takim razie styl czcionki. Ciekawe tylko po co 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, rads napisał:

@MarekTe, tak patrzę sobie na Twoje "wpisowe" zdjęcie z Flagshipem i nie wiem czy zauważyłeś, ale czcionka w napisie "LONGINES" jest u Ciebie inna niż we wszystkich innych, które widziałem dotychczas, z moim włącznie - chyba że to złudzenie optyczne. U Ciebie litery się niemal stykają i są jakby większe, podczas gdy u innych jest między nimi wyraźna przerwa (zobacz w zbliżeniu zdjęcie kolegi 2 posty wyżej). Nic oczywiście podejrzanego nie sugeruję, ale możliwe że zmienili w takim razie styl czcionki. Ciekawe tylko po co 🤔

Szczęśliwie jestem już w tym wieku, iż takie niuanse mi umykają, nawet w oksach 😉

A35DC96D-4F87-46D3-B9E8-192C95A9FE53.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, MarekTe napisał:

Szczęśliwie jestem już w tym wieku, iż takie niuanse mi umykają, nawet w oksach 😉

 

Hehe, no ja niestety póki co mam ostry wzrok, choć wolałbym pewnych detali nie widzieć, zwłaszcza przybywających mikro-rysek 😄😉

 

To, co zwróciło moją uwagę, to że różnica nie jest wcale subtelna - kształt i grubość czcionki, jej rozmiar i ułożenie poszczególnych liter jest całkowicie inne (np. litera G czy odstęp między E i S).

 

Twój Flagship:

M-Te-Flagship.jpg.ad1833afb1dff376d0007e486df60765.jpg

 

Mój Flagship (i wszystkie inne, jakie widziałem w necie czy u kolegów z forum):

Flag15X-0-kopia.JPG.6da18125064de0e3c73db376d2194bf7.JPG

 

Poniżej podróbka Flagshipa, którą znalazłem w necie za $109 ( http://www.replicawatchreport.co/replica-longines-flagship-heritage-mens-watch-l4-795-4-78-2  )

 

FAKE-L4_795.4_78.2.thumb.jpg.7df694b313d9dbec7ccb2d8d25303a25.jpg

 

Fake-Logo-2.png.b7f75a09b5cd543d95f0a12bc54ebf93.png

 

Jak widać różni się od oryginału głównie czcionką w logo Longines. Pewnie gdyby nie fakt, że kupiłeś go w Kruku, to zapaliłaby mi się lampka alarmowa i doradzałbym sprawdzenie tego u sprzedawcy lub bezpośrednio u Longinesa 😉 Stąd mnie to zaciekawiło, bo to przecież autoryzowany retailer. Czyżby więc nastąpiła zmiana czcionki w logo firmy? A może masz po prostu białego (nomen omen) kruka 😄 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał:

 

Hehe, no ja niestety póki co mam ostry wzrok, choć wolałbym pewnych detali nie widzieć, zwłaszcza przybywających mikro-rysek 😄😉

 

To, co zwróciło moją uwagę, to że różnica nie jest wcale subtelna - kształt i grubość czcionki, jej rozmiar i ułożenie poszczególnych liter jest całkowicie inne (np. litera G czy odstęp między E i S).

 

Twój Flagship:

 

 

Mój Flagship (i wszystkie inne, jakie widziałem w necie czy u kolegów z forum):

 

 

Poniżej podróbka Flagshipa, którą znalazłem w necie za $109 ( http://www.replicawatchreport.co/replica-longines-flagship-heritage-mens-watch-l4-795-4-78-2  )

 

 

Jak widać różni się od oryginału głównie czcionką w logo Longines. Pewnie gdyby nie fakt, że kupiłeś go w Kruku, to zapaliłaby mi się lampka alarmowa i doradzałbym sprawdzenie tego u sprzedawcy lub bezpośrednio u Longinesa 😉 Stąd mnie to zaciekawiło, bo to przecież autoryzowany retailer. Czyżby więc nastąpiła zmiana czcionki w logo firmy? A może masz po prostu białego (nomen omen) kruka 😄 

 

 

Ja kilka miesięcy przymierzyłem sobie Flagshipa u Kruka i czcionka była w nim właśnie taka, jak u @MarekTe:

 

z_141853.jpg.bde4562d5df6faf7953707430fc450dd.jpg

 

x_141853.jpg.48cfe557be17443a4ab069b73ec147d8.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Edmund Exley napisał:

Ja kilka miesięcy przymierzyłem sobie Flagshipa u Kruka i czcionka była w nim właśnie taka, jak u @MarekTe:

 

Jak myślisz, skąd ta zmiana logo? Bardzo ciekawy zabieg, zastanawiam się co autor miał na myśli 🤔 😉

 

Na stronie Longines na zdjęciu zmiany nie widać: https://www.longines.com/pl/zegarki/heritage-collection/l4-795-4-78-2/zoom

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz recenzowany przez Kolegę Wadima dla ch24.pl miał tak samo:

 

longines_flagship_heritage_2019_04_ch24p

 

Wygląda zatem na to, że funkcjonują obie wersje, ale na szybko nie znalazłem ani wyjaśnienia ani oficjalnego potwierdzenia.

 

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley, dzięki, na to wygląda! Interesujące, w takim razie możemy chyba półoficjalnie ogłosić, że na rynku są dwie "wersje" Flagshipa 😉😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.