Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Macie oczy Panowie :)

I żyłkę detektywistyczną 😉


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
48 minut temu, rads napisał:

 

Hehe, no ja niestety póki co mam ostry wzrok, choć wolałbym pewnych detali nie widzieć, zwłaszcza przybywających mikro-rysek 😄😉

 

To, co zwróciło moją uwagę, to że różnica nie jest wcale subtelna - kształt i grubość czcionki, jej rozmiar i ułożenie poszczególnych liter jest całkowicie inne (np. litera G czy odstęp między E i S).

Twój Flagship:

Mój Flagship (i wszystkie inne, jakie widziałem w necie czy u kolegów z forum):

Poniżej podróbka Flagshipa, którą znalazłem w necie za $109 ( http://www.replicawatchreport.co/replica-longines-flagship-heritage-mens-watch-l4-795-4-78-2  )

Jak widać różni się od oryginału głównie czcionką w logo Longines. Pewnie gdyby nie fakt, że kupiłeś go w Kruku, to zapaliłaby mi się lampka alarmowa i doradzałbym sprawdzenie tego u sprzedawcy lub bezpośrednio u Longinesa 😉 Stąd mnie to zaciekawiło, bo to przecież autoryzowany retailer. Czyżby więc nastąpiła zmiana czcionki w logo firmy? A może masz po prostu białego (nomen omen) kruka 😄 

 

Teraz to i ja widzę, ale z racji miejsca zakupu, spinać się nie będę, choć natchnąłeś mnie i sprawdziłem nr na deklu, przywieszce i i w karcie gwarancyjnej. Wszystko się zgadza. Z rzeczy istotnych, po dwóch dobach punktualnością zawstydza Rolka i chodzi w punkt 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fanfar19 napisał:

 

Macie oczy Panowie :)

I żyłkę detektywistyczną 😉

 

 

No kuźwa, ktoś musi tym Szwajcarom na ręce patrzeć, by ta uskrzydlona klepsydra nie obniżyła lotów 😛😄

 

1 minutę temu, MarekTe napisał:

Teraz to i ja widzę, ale z racji miejsca zakupu, spinać się nie będę, choć natchnąłeś mnie i sprawdziłem nr na deklu, przywieszce i i w karcie gwarancyjnej. Wszystko się zgadza. Z rzeczy istotnych, po dwóch dobach punktualnością zawstydza Rolka i chodzi w punkt 🙂

 

Myślę, że możesz spać spokojnie. Fajnie, że Edmund znalazł identyczne logo na innych zegarkach, teraz nie ma wątpliwości że funkcjonują różne jego odmiany. Ot, kolejna Longinesowa ciekawostka 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, rads napisał:

@Edmund Exley, dzięki, na to wygląda! Interesujące, w takim razie możemy chyba półoficjalnie ogłosić, że na rynku są dwie "wersje" Flagshipa 😉😄

I fajnie, będziemy mogli toczyć długie dyskusje, która wersja ładniejsza, która oddaje ducha firmy lepiej i która wierniejsza oryginałowi. Może nawet jakaś gównoburza z tego wyniknie 😉😂

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MarekTe napisał:

I fajnie, będziemy mogli toczyć długie dyskusje, która wersja ładniejsza, która oddaje duch firmy lepiej i która wierniejsza oryginałowi. Może nawet jakaś fajna gównoburza z tego wyniknie 😉😂

 

😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym coś sugerował, ale kilka lat temu miał miejsce mikro-skandal, kiedy okazało się, że w jednym ze sklepów Sephory w PL sprzedaje się... no, powiedzmy, że "homaże" znanej marki... ;)  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarekTe napisał:

Wszystko się zgadza. Z rzeczy istotnych, po dwóch dobach punktualnością zawstydza Rolka i chodzi w punkt 🙂

Leżał w magazynie,  to się zastał,   jak się rozrusza, to przyspieszy. Mój też chodził w punkt. Przez 3 doby. Teraz robi +1 sekundę na dobę (średnia z 4 tygodni).

Ale życzę, żeby dalej chodził  w punkt

Edytowane przez cyryl99
zła inerpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, cyryl99 napisał:

Leżał w magazynie,  to się zastał,   jak się rozrusza, to przyspieszy. Mój też chodził w punkt. Przez 3 doby. Teraz robi +1 sekundę na dobę (średnia z 4 tygodni).

Ale życzę, żeby dalej chodził  w punkt

To i tak lepiej niż super duper certyfikowany R, gdyż mój robi zawsze 2s in plus, niezależnie od okoliczności używania. Reasumując skrzydlata klepsydra górą 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 23:44, wieloryb napisał:

Jestem na etapie testowania LLD przed ewentualnym zakupem wersji bronze. Czy to normalne, że rotor chrobocze tak, jakby miał się zaraz urwać i przy delikatnym stukaniu w szkiełko słychać jakby luźne części w środku obudowy zegarka? 

W moim byłym nic nie chroboczało. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, rads napisał:

 

No kuźwa, ktoś musi tym Szwajcarom na ręce patrzeć, by ta uskrzydlona klepsydra nie obniżyła lotów 😛😄

 

Świento prawdo :)

Sam się o tym całkiem niedawno przekonałem, co prawda marka była inna ale też szwajcarska i też od SG.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czwarty dzień a on co do sekundy. Rzec by się chciało chwilo trwaj 😀

DSCF0707.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MarekTe napisał:

Czwarty dzień a on co do sekundy. Rzec by się chciało chwilo trwaj 😀

 

Bardzo fajnie dobrany pasek 👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, rads napisał:

 

Bardzo fajnie dobrany pasek 👏

Bardzo dziękuję Panie Kolego 😉, w związku z zakupem w listopadzie dwóch zegarków, no może nie najdroższych ale ... teraz nastał okres wielkiej smuty i wczoraj przecierki i różne tam zabiegi robiłem z rocznym już paskiem Geckota, aby przed zbliżającymi się świętami (o charakterze rodzinnym) kasiorki nie wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po otwarciu galerii, odświeżyłem sobie temat Longienesa z serii Master. 

 

38,5mm

DSC_6087.thumb.JPG.d213d9f4fb03b0714f5a189306387cf7.JPG

 

40mm

DSC_6085.thumb.JPG.12be0ab4c9da77ac5edadf711cfa2113.JPG

 

Na fotach zegarki jak zawsze wydają się troszkę większe niż były w rzeczywistości.

Wydaje mi się jednak, że mniejszy leży lepiej. 

 

Co sądzicie? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach wygląda, że mniejszy leży lepiej. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał:

A ja po otwarciu galerii, odświeżyłem sobie temat Longienesa z serii Master. 

38,5mm

40mm

Na fotach zegarki jak zawsze wydają się troszkę większe niż były w rzeczywistości.

Wydaje mi się jednak, że mniejszy leży lepiej. 

Co sądzicie? 

Moim zdaniem jednak mniejszy.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będę polował na tą wersję 38,5mm...

Tylko trzeba najpierw zredukować czasomierze w kolekcji ;)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał:

Co sądzicie? 

 

Ja zdecydowanie oddaję głos na mniejszy 👍

 

41 minut temu, evilym napisał:

Tylko trzeba najpierw zredukować czasomierze w kolekcji ;)

 

Ja przeprowadziłem w lecie gruntowną redukcję i od tego czasu nie żałowałem jej ani minuty. Bądź twardy... męska decyzja i zero sentymentów 😉😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał:

...

Tylko trzeba najpierw zredukować czasomierze w kolekcji ;)

Co tam masz w pudełku :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.