Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Edmund Exley napisał:

Tak, wydaje mi się, że to był 39mm (zdjęcie sprzed kilku)

 

Tu akurat nie mam żadnych wątpliwości 😉 

 

Wersja 39mm - indeks przy dacie długości połowy okienka daty, przylega

Wersja 41mm - indeks takiej samej długości jak okienko daty, przylega

Wersja 43 mm - indeks takiej samej długości jak okienko daty + wyraźna przerwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rads świetne podsumowanie. Swoją drogą dopiero później, już na zdjęciach, zauważyłem dziwne wskazanie datownika w tamtym egzemplarzu. Tak jak nienajlepsze spasowanie ucha i bransolety w niebieskim HC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Edmund Exley napisał:

Swoją drogą dopiero później, już na zdjęciach, zauważyłem dziwne wskazanie datownika w tamtym egzemplarzu. Tak jak nienajlepsze spasowanie ucha i bransolety w niebieskim HC.


Dzięki 😉 Jako dzieciak uwielbiałem rysunki w gazetach typu "znajdź X różnic", może do czegoś się to przydało 😄

 

Data w Conqueście mogła być po prostu przekręcona koronką w pierwszej pozycji, więc raczej wątpię, by był to defekt. Co innego uszy i bransoleta w HC, faktycznie nieciekawie to wygląda. W ogóle zauważyłem, że w niektórych modelach pierwsze ogniwo bransolety jest wyraźnie krótsze niż uszy i już samo to daje efekt niedopasowania, nawet gdy brzegi przylegają idealnie.

 

W jednym z wywiadów prezes Longinesa (lub wiceprezes - musiałbym sprawdzić) mówi otwarcie, że bransolety wytwarzane są w Chinach. Myślę, że podobnie jak paski jest to obszar największego cięcia kosztów. Jeśli trafi się zatem egzemplarz idealnie spasowany, to raczej kwestia szczęścia i przypadku, niż reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Gwiazdka wcześnie w tym roku :) Taki Conquest wczoraj przyleciał.

 

1608383246069_(2).thumb.jpg.e4f398f4207dc66b86afb3e13e0054fe.jpg

 

Bransoleta faktycznie lekko rozczarowująca. Ale sam zegarek bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, horang napisał:

Hej. Gwiazdka wcześnie w tym roku :) Taki Conquest wczoraj przyleciał.


Szczere gratulacje! A z bransoletą to się nie wygłupiaj, ja chciałbym taki dostać na gwiazdkę nawet na sznurku od snopowiązałki 😆 Zawsze możesz go później przełożyć na jakiś kozacki pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rads napisał:

Szczere gratulacje! A z bransoletą to się nie wygłupiaj, ja chciałbym taki dostać na gwiazdkę nawet na sznurku od snopowiązałki 😆

Dzięki. Bransoleta nie jest zła. Wygodna z dobrym zapięciem. Po prostu wykończenie detali nie jest tej klasy co w zegarku. Fajny pasek na bank wskoczy po nowym roku 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał się trochę pośmiać, to proponuję porównanie pozycjonowania marek przez Swatch Group na takim oto prostym przykładzie 😄 

 

Zapewne robi je ta sama chińska fabryka i idą do Europy w tym samym kontenerze, ale cóż, logo zobowiązuje 😜

 

623115047_Zrzutekranu2020-12-20o19_49_28.png.51ca079d2fcfa6e7ef5480c1d79a3bf0.png

1098732702_Zrzutekranu2020-12-20o19_49_54.png.2b7090e39fd5dcff15e6ccc08cbbd02b.png

1868055231_Zrzutekranu2020-12-20o19_50_22.png.7978327cbcf4ca48139c98cecff4eeab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek każda z tych klamerek jest różnej jakości. Tissota ma najgorszą relację ceny do jakości, ogólnie jest beznadziejna. Np. omega w komplecie ma dwa różnej szerokości języczki, pakowana w blistrze, jest najładniej wykończona. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz logo, ciężko nosić Omegę z paskiem z klamerką Longinesa😀. Łatwiej jest z samochodami; raz znajomy chciał kupić gumy do wycieraczek do Passata - poszedł do VW, podali mu absurdalną cenę, poszedł do Seata, te same trochę tańsze. W końcu kupił w ... Skodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eye_lip napisał:

Radek każda z tych klamerek jest różnej jakości. Tissota ma najgorszą relację ceny do jakości, ogólnie jest beznadziejna. Np. omega w komplecie ma dwa różnej szerokości języczki, pakowana w blistrze. 

 

Dzięki za informację Filip, nigdy by mi nie przyszło do głowy, że to nie jest wyłącznie polityka cenowa 😄

 

2 minuty temu, beniowski napisał:

Tu masz logo, ciężko nosić Omegę z paskiem z klamerką Longinesa😀. Łatwiej jest z samochodami; raz znajomy chciał kupić gumy do wycieraczek do Passata - poszedł do VW, podali mu absurdalną cenę, poszedł do Seata, te same trochę tańsze. W końcu kupił w ... Skodzie.

 

Widocznie lepiej się znam na samochodach niż na zegarkach, co właśnie uzmysłowił mi Filip hahah.... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, horang napisał:

Trochę lepiej :) 

 

Bardzo ciekawy efekt 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż mu jakiś normalny pasek bo wygląda jak 911 na kołpakach;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, eye_lip napisał:

Załóż mu jakiś normalny pasek bo wygląda jak 911 na kołpakach;) 

 

To raczej kołpaki tymczasowe, Kolega pisał, że po Nowym Roku ogarnie temat 😉😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, eye_lip napisał:

Załóż mu jakiś normalny pasek bo wygląda jak 911 na kołpakach;) 

🤣🤣

No co Ty. Przecież to porządna szmata ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rads napisał:

Jakby ktoś chciał się trochę pośmiać, to proponuję porównanie pozycjonowania marek przez Swatch Group na takim oto prostym przykładzie 😄 

 

Zapewne robi je ta sama chińska fabryka i idą do Europy w tym samym kontenerze, ale cóż, logo zobowiązuje 😜

 

623115047_Zrzutekranu2020-12-20o19_49_28.png.51ca079d2fcfa6e7ef5480c1d79a3bf0.png

1098732702_Zrzutekranu2020-12-20o19_49_54.png.2b7090e39fd5dcff15e6ccc08cbbd02b.png

1868055231_Zrzutekranu2020-12-20o19_50_22.png.7978327cbcf4ca48139c98cecff4eeab.png

 

14 godzin temu, eye_lip napisał:

Radek każda z tych klamerek jest różnej jakości. Tissota ma najgorszą relację ceny do jakości, ogólnie jest beznadziejna. Np. omega w komplecie ma dwa różnej szerokości języczki, pakowana w blistrze, jest najładniej wykończona. 

 

To przepraszam, ile miałaby kosztować klamerka Tissota, aby miała najlepszy stosunek ceny do jakości? Nie wiem też, czy zapięcie Omegi jest warte te 200zł (kawałek metalu), które wykonuje takie samo zadanie co klamra Tissota za 40zł (5x tańsze).

Nie wypowiem się co do jakości wykonania, ale nie wydaje mi się, aby Omega była 5x lepsza.

 

Bliżej będę stwierdzenia kolegi @rads , że to w głównej mierze logo 🙂 Chyba Swatch Group nie ma innej fabryki klamerek do Tisstoa a innej do Omegi 🤔 (oczywiście mogą być wykonane z innej stali, posiadać dodatki jak napisałeś, wykonane z zachowaniem wyższych standardów). 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał:

Nie wypowiem się co do jakości wykonania, ale nie wydaje mi się, aby Omega była 5x lepsza.


Jestem pewien, że Filip miał w rękach każdą z tych klamerek i dobrze wie, co mówi w kwestii ich jakości. Natomiast zgadzam się z Tobą, że 5-krotna różnica, to już nie tylko sama jakość, ale też w sporej części lądowanie na Księżycu, James Bond i insze legendy ludowe 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał:

 

 

To przepraszam, ile miałaby kosztować klamerka Tissota, aby miała najlepszy stosunek ceny do jakości? Nie wiem też, czy zapięcie Omegi jest warte te 200zł (kawałek metalu), które wykonuje takie samo zadanie co klamra Tissota za 40zł (5x tańsze).

Nie wypowiem się co do jakości wykonania, ale nie wydaje mi się, aby Omega była 5x lepsza.

 

Bliżej będę stwierdzenia kolegi @rads , że to w głównej mierze logo 🙂 Chyba Swatch Group nie ma innej fabryki klamerek do Tisstoa a innej do Omegi 🤔 (oczywiście mogą być wykonane z innej stali, posiadać dodatki jak napisałeś, wykonane z zachowaniem wyższych standardów). 

Klamerka Tissota jest jakościowo i wyglądem jak klamerki za kilka złotych. Różnica jest taka że jest że stempla i ma logo Tissota. 

Z kolei klamerki Longinesa i Omegi mają swój charakterystyczny design (szczególnie Longines). 

O wykonywaniu tych samych zadań nie piszmy bo Casio za 50pln wykonuje lepsze zadanie do którego został stworzony niż każdy Twój zegarek. 

Naturalne jest że każda marka ma swoje pozycjonowanie cenowe i paski akcesoria oraz ceny serwisu są do tego dostosowane. 

Notabene klamerka Omegi zdrożała kilka lat temu z dnia na dzień o ponad 100 proc bo kosztowała poniżej 100pln.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 12:13, cordi7 napisał:

Uszy sa Nomosowo dlugie, nawet Nomosowa przerwa miedzy paskiem a koperta jest :D

 

 

 

Jak dla mnie mniejszy o 2-3 mm L2L i w konsekwencji pasek blizej koperty na pewno dobrze by temu modelowi zrobily.

Wizualnie on jest kurcze po prostu ladny i jako EDC jak dla mnie sprawdzalby sie swietnie - ale ponizej 19 cm nadgarstka jest po prostu za duzy.

 

W dniu 17.12.2020 o 12:13, cordi7 napisał:

Uszy sa Nomosowo dlugie, nawet Nomosowa przerwa miedzy paskiem a koperta jest :D

Jak dla mnie mniejszy o 2-3 mm L2L i w konsekwencji pasek blizej koperty na pewno dobrze by temu modelowi zrobily.

Wizualnie on jest kurcze po prostu ladny i jako EDC jak dla mnie sprawdzalby sie swietnie - ale ponizej 19 cm nadgarstka jest po prostu za duzy.

Bez przesady. Ja mam nadgarstek 17 cm i na bransolecie po wyjęciu 2,5 ogniwa leży jak ulał i nie wydaje się za duży.

Edytowane przez cyryl99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, eye_lip napisał:

klamerka Omegi zdrożała kilka lat temu z dnia na dzień o ponad 100 proc bo kosztowała poniżej 100pln.


Pewnie dlatego ta dysproporcja tak rzuca się w oczy... gdyby nadal tyle kosztowała co wtedy (czyli nadal wcale niemało), to pewnie nikogo by to nie dziwiło. Czyli musiała zapaść jakaś strategiczna decyzja o podniesieniu pozycjonowania marki, którą na pewno poprzedziły wszelkie możliwe kalkulacje ekonomiczne. Teraz zwykłego zjadacza chleba już nie tylko na Omegę nie stać, ale nawet na klamerkę 🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy fani Longines’a: ma ktoś w kolekcji albo miał w ręku model Dolce Vita w wersji automat?

 

9AD5FC01-DBD2-4F3E-8BD1-8D70B33CD1AA.thumb.jpeg.4aeacb6e6f24c10ffa3f00c55e1a4a53.jpeg


E7449097-6FCA-43F3-8513-567543F00807.thumb.jpeg.42edb3434ed74bed0f75f56b5594b9c0.jpeg

 

Jakoś ostatnio mi wpadł w oko i powiem szczerze, że ma fajny vibe (mimo, że Tank był pierwszy) i tak jakoś siedzi mi w głowie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mario1971 napisał:

Tank ist beso ;)


Ani przez chwilę nie mówię, że nie :)

 

Tank to 1917 bodajże, patent na Reverso to 1931 a Dolce Vita to 1997 więc... 

Co nie zmienia faktu, że zegarek wydaje się być fajny (jak to Longines) stąd pytanie.


 

EDIT:

Jak się okazuje model jest inspirowany zegarkami z lat 20-tych więc nie jest to ordynarna zżynka :P

 

8001F25D-BB2E-466E-8BE6-7198CD20E526.thumb.jpeg.1760d492ad8e90ecba926638dc7810aa.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.