Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wiem tylko tyle że poprzedni właściciel kupił go 15 lat temu na Allegro. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

A możesz powiedzieć, co właściwie dokładniej skłoniło Cię do akurat takiego wyboru?  :)

Nie było żadnego wyboru, taki zegarek zdarza się rzadko w oryginalnym stanie, jak tylko go zobaczyłem to od razu kupiłem. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój też jest świetny! 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, eye_lip napisał:

Niestety wiem tylko tyle że poprzedni właściciel kupił go 15 lat temu na Allegro. 

Czy można jakoś sprawdzić datę produkcji/oryginalność Longinesa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomekk33 napisał:

Czy można jakoś sprawdzić datę produkcji/oryginalność Longinesa?

Można wysłać zapytanie i Longines daje informację. Oryginalność to inna i droga kwestia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Hefajsto napisał:

Nie dziwie sie. Tez bym złapał gdybym trafil. Póki co pozostaje mi moja heretka

 

Co to za kicia w tle 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dorian06 napisał:

Co to za kicia w tle 

 

 7 miesięczny ,maine coon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, otrzymałem od Longinesa odpowiedź i m.in. taką informację :

"It is fitted with a mechanical self-winding movement, caliber 619 and was invoiced on 6 November 1996 to the Swatch Group Italy."

Jak mam rozumiem tą datę, Został zafakturowany czyli pierwsza sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomekk33 napisał:
Mam pytanko, otrzymałem od Longinesa odpowiedź i m.in. taką informację :
"It is fitted with a mechanical self-winding movement, caliber 619 and was invoiced on 6 November 1996 to the Swatch Group Italy."
Jak mam rozumiem tą datę, Został zafakturowany czyli pierwsza sprzedaż?


Został sprzedany Autoryzowanemu Dealerowi we Włoszech.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwa zbiórka na nowego Longinesa... Ktoś ma ochotę się dorzucić? 😄

 

IMG_2011.thumb.JPG.2a98e0bcd93ae96c443b6c2c10d5620f.JPG 

 

W tzw. międzyczasie przeglądam sobie na wyrywki niniejszy wątek aby nabrać nieco dystansu 😉 i powiem Wam, że to jest po prostu coś pięknego 😄 

 

Luźny przykład: str. 100 - 150 (2018 r.)

  • G*wnoburza z cyklu pt. "stary Lążin to było coś, a nowy to szmelc i na odwrót"
  • G*wnoburza z cyklu pt. "Heritage to super zegarki vs. kompletny szmelc"
  • G*wnoburza z cyklu pt. "Nowy HC jest lepszy vs. a właśnie, że stary"
  • G*wnoburza z cyklu pt. "Okno daty to samo zło vs. wcale nie!"
  • Powszechne zachwyty nad LLD (i wtórujący im płacz "małonadgarstkowców") 😂

Czyli tak ogólnie to nic się nie zmieniło, tylko 2 lata starsi jesteśmy... Kilku dawnych bywalców zastąpili nowi, no i @Lincoln Six Echo ma więcej Longinesów 😉😄 A tak poza tym to wszystko po staremu hahah....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał:

A ostatnio była jakaś awantura (bo nie zauważyłem, a pasjami lubię ze szpicruty sieknąć :D )..?   ;) 

 

Wręcz przeciwnie, czytając archiwalne posty, jak i te obecne, imponuje mi Twoje opanowanie i obrona Longinesa przed zaciekłymi atakami "detalistów" (do których, muszę przyznać, zdarzało mi się nieraz dołączać) 😄 W jednym Twoje podejście jest szczególnie słuszne: nie ma zegarka idealnego, więc trzeba mieć ich wiele 😉😄 Ja dopiero zaczynam to rozumieć. Wkurza cię "9" w HC? Ponoś trochę Heritage. Masz dość automatów na jakiś czas? Zakładasz V.H.P. Każdy z tych zegarków ma "coś nie tak" gdyby się czepiać, ale z drugiej strony ma też coś, czego nie mają pozostałe i w tym kolektywie tkwi właśnie piękno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rads napisał:

nie ma zegarka idealnego, więc trzeba mieć ich wiele 😉😄

 

Wiele to ma taki jeden, o którego wannie pełnej zegarków krążą ogólnopolskie legendy. Ja mam zaledwie niewielką mydelniczkę. ;) Coraz częściej zresztą nachodzą mnie myśli o redukcji (poprzez nowe zakupy, rzecz jasna!).  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Wiele to ma taki jeden, o którego wannie pełnej zegarków krążą ogólnopolskie legendy. Ja mam zaledwie niewielką mydelniczkę. ;) Coraz częściej zresztą nachodzą mnie myśli o redukcji (poprzez nowe zakupy, rzecz jasna!).  :)

 

Dobre porównanie 😉 Mi chodzi bardziej ogólnie o pewną "filozofię różnorodności", dzięki której nie szukasz ideału w postaci 1 konkretnego modelu czy egzemplarza. Wtedy określone cechy tego czy innego zegarka stają się nie wadą, a swoistym wyróżnikiem jego charakteru, o czym pisał @cordi7 lub po prostu ciekawostką przyrodniczą i nie budzą tak skrajnych emocji 😄

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rads napisał:

 

Dobre porównanie 😉 Mi chodzi bardziej ogólnie o pewną "filozofię różnorodności", dzięki której nie szukasz ideału w postaci 1 konkretnego modelu czy egzemplarza. Wtedy określone cechy tego czy innego zegarka stają się nie wadą, a swoistym wyróżnikiem jego charakteru, o czym pisał @cordi7 lub po prostu ciekawostką przyrodniczą i nie budzą tak skrajnych emocji 😄

 

 

Schemat doboru zegarków wybrałem dla siebie raczej prosty. Zegarek bez okna daty (Skin Diver), "nieszablonowy" kwarc (VHP), chrono (1954), diver retro (LLD), współczesny diver (HC), GMT w automacie (Conquest GMT), elegant/garniturowiec (Flagship). Teoretycznie więc, cała ta "kolekcja" powinna się rozwijać w kierunku dodawania do niej elementów, które jeszcze nie wystąpiły. Stąd rozważałem właśnie opcje takie, jak pilot, czy moonphase, a nawet myślałem o jakimś pojedynczym vintage (ale tu sens miałby dla mnie mój rocznik urodzenia, a na nic ciekawego się nigdy nie natknąłem jeszcze).

 

Jednak budżet mam, jaki mam, a są inne niż Longines zegarki, które ostatnio coraz bardziej nęcą, więc kto wie, jak to wszystko się potoczy... :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Schemat doboru zegarków wybrałem dla siebie raczej prosty.


Bardzo fajnie sobie to poukładałeś, zwłaszcza patrząc na To z perspektywy lektury kilku lat postów w wątku Longinesa. Pośmiałem się parę razy, kiedy chłodna kalkulacja ustępowała jednak miejsca emocjom i prowadziłeś z sobą "walkę wewnętrzną" 😂 Ogólnie jednak naprawdę szacun za konsekwencję 👏🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, rads napisał:


Bardzo fajnie sobie to poukładałeś, zwłaszcza patrząc na To z perspektywy lektury kilku lat postów w wątku Longinesa. Pośmiałem się parę razy, kiedy chłodna kalkulacja ustępowała jednak miejsca emocjom i prowadziłeś z sobą "walkę wewnętrzną" 😂 Ogólnie jednak naprawdę szacun za konsekwencję 👏🏻

 

Cóż, to jedna z moich licznych wad - słabość do budowania schematów.  ;) Ale znacznie większą jest prawdopodobnie nieustanna obsesja budowania nowych tuż po skompletowaniu poprzednich. :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Longines Equestrian Pocket Watch Horses Trio 1911 (L7.035.8.13.1)

 

Zegarek kieszonkowy w złocie, limitacja 20 szt., zaprezentowany na Baselworld 2015.

 

Mechanizm: L878.4

Mechanizm bazowy: Longines 37.9 ABC

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?11&1archimedeshop&b0&2uswk&Longines_37_9

  • Jest to jedyny mechanizm w aktualnym katalogu mechanizmów Longinesa, którego bazą jest in-house:

(ostatni mechanizm na ostatniej stronie)

https://www.longines.com/uploads/customerservice/detail/cs-use-technical/pdf/longines-technical-information-mechanical-movement-en.pdf

 

64846699_Zrzutekranu2021-01-14o18_26_05.png.0dad51e2318602417d207f61c3504515.png

 

Pomijając złoto i limitkę, zastanawiam się, ilu z nas miałoby dziś nowego / współczesnego Longinesa, gdyby w środku nie cykała ETA, tylko in-house. Ja raczej tylko na obrazku 😄 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapadli w sen zimowy czy co?? Pobudka Panowie, nakręcać zegarki!

 

IMG_2041.thumb.JPG.9a984e08f70a87e61c0960eaae9b71d1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Nakręcać? A co mamy nakręcać? Kwarce i automaty..?  ;) :P

 

To była taka mała prowokacja, bo coś podejrzanie cicho tu było od rana 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.