Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2021 o 21:16, eye_lip napisał:

Bo to jest porządna firma z bogatą historią, tak samo jak ich archiwa które udostępniają za free i też rozmawia się z ludźmi, jak pytałem o ekstrakt do mojego zegarka pani też normalnie pogadała ze mną, widać że nie było to kopiuj wklej. 

 

Zgadzam się najzupełniej. Jednak ja tak naprawdę nie pytałem o swój zegarek, a o jego protoplastę, owianego nimbem tajemnicy do tego stopnia, że w recenzjach na hodinkach, fratellach, ch24 i pozostałych stronach pełno jest głupot, domysłów i nieprawdziwych informacji na ten temat, typu: "Pierwowzorem Avigation BigEye jest zegarek z lat 30-tych, o którym wiadomo tylko tyle, że Longines nie miał żadnych informacji o jego istnieniu, zanim nie otrzymał go od prywatnego kolekcjonera" - jak wynika z odpowiedzi, którą dostałem, każde ze stwierdzeń w tym zdaniu jest fałszywe 😄 Dlatego aż trudno uwierzyć, że wystarczyło po prostu grzecznie zapytać, aby otrzymać rzetelną odpowiedź, z potwierdzonym rokiem produkcji, kalibrem i numerem referencji włącznie 😉

 

Ale może nie powinno to dziwić, gdyż jak widać "nasza" pani kustosz to nie tylko dobrze poinformowana, ale i bardzo sympatyczna dama 👏👍

 

5E1604A1-68E2-4739-8134-0AF86EDC5874.thumb.jpeg.582930d8da18565c612eb8f270865e61.jpeg

 

longines-museum.jpg.5cc1ba25f55f57ca12fb98db52ee7ad6.jpg

 

foto @ https://www.watchprosite.com/horological-meandering/a-special-visit-to-longines-part-1/17.996973.7006753/

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2021 o 21:16, eye_lip napisał:

Bo to jest porządna firma z bogatą historią, tak samo jak ich archiwa

...

Takich firm jest dużo. Podejrzewam jednak, że w większości nie dowiesz się o jakieś szczegóły.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano prosto ze Szwajcarii przyfrunął* nowy gość, zaproszony o północy w Sylwestra** i z gracją godną uskrzydlonej klepsydry wylądował na nadgarstku 😉
 
IMG_2090-HC.thumb.jpeg.1c5a1f216ad80eceb3593857b78a64d1.jpeg
 
*   biorąc pod uwagę czas oczekiwania, to raczej przyszedł piechotą 😄
** przysięgam, że na trzeźwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, rads napisał:
Dziś rano prosto ze Szwajcarii przyfrunął* nowy gość, zaproszony o północy w Sylwestra** i z gracją godną uskrzydlonej klepsydry wylądował na nadgarstku 😉
 
 
 
*   biorąc pod uwagę czas oczekiwania, to raczej przyszedł piechotą 😄
** przysięgam, że na trzeźwo!

 

@rads, wielkie dzięki za wpis dotyczący pierwowzoru BigEye. I nie mniejsze gratulacje nowego nabytku. To wersja 41mm? Prezentuje się wspaniale, również z koszulą :) Podejrzewam, że z uwagi na funkcjonalność, uniwersalność i wygodę będzie to Twój bardzo częsty codzienny wybór. I masz teraz właściwie optymalną konfigurację (elegancki, chornograf i diver) w mocnym wariancie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Longines nie tylko potrafi wyprodukować dobre zegarki ale i się stosownie zachować,

Niby normalne ale obecnie rzadkość i tu trzeba dodać niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Edmund Exley napisał:

@rads, wielkie dzięki za wpis dotyczący pierwowzoru BigEye. I nie mniejsze gratulacje nowego nabytku. To wersja 41mm? Prezentuje się wspaniale, również z koszulą :) Podejrzewam, że z uwagi na funkcjonalność, uniwersalność i wygodę będzie to Twój bardzo częsty codzienny wybór. I masz teraz właściwie optymalną konfigurację (elegancki, chornograf i diver) w mocnym wariancie :)

 

Dzięki! Z tą korespondencją w sprawie BigEye to śmiesznie wyszło, bo wysłałem zapytanie w sierpniu, a odpowiedź przyszła 2 dni później. Nie wiem jak to się stało, bo nie trafiła do spamu, ale i tak jej nie widziałem aż do teraz. Zupełnym przypadkiem zalazłem ją w skrzynce pół roku później, czyli 3 dni temu 😂 Oprócz szczerego podziękowania za informacje, napisałem, że to absolutnie niewybaczalne z mojej strony odpisywać po tak długim czasie 😉 Pani kustosz chyba się jednak nie obraziła, skoro zaprasza do Saint-Imier 😄

 

HC to wersja 39mm 🥰 To jedyny powód, dla którego musiałem czekać, bo 41 i 44 są powszechnie dostępne. Wersja 39 ze "starym" aluminiowym bezelem, ale z nowym mechanizmem L888 okazuje się jednak dość rzadka. Cóż, opłaciło się czekać, bo jeszcze pachnie fabryką 😉 Mam też chyba sporo szczęścia co do egzemplarza, bo (w kontekście naszych niedawnych spostrzeżeń) bransoleta jest fajnie spasowana i leży jak ulał. Ogniwa mocowane są na śrubki, więc tu też widać postęp. Bezel centruje się idealnie na 12 i ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń. A od teraz jak przeczytam na forum, że gdzieś brakuje "trójki" na tarczy, będę reagował jak w Ojcu Chrzestnym karczmarz z Sycylii - ojciec Apollonii, na pytanie o córkę: "Trójka?! Jaka trójka?? Ja nic nie wiem o żadnej trójce!!!" 😁

 

Co do zestawu, to jest dokładnie jak piszesz. Od pewnego czasu to było moje marzenie mieć komplet zegarków Longines praktycznie na każdą okazję. Oczywiście, jak pisał Lincoln, można mieć tych kategorii więcej, np. diver współczesny i diver heritage, ale przyjmując, że w takim uniwersalnym zestawie 3 zegarki stanowią minimum, to w zasadzie cel został zrealizowany. Zegarek do koszuli i na specjalne okazje na wzór lat 50-tych z bardzo tradycyjnym mechanizmem L615 i "historycznym" antywstrząsem Incabloc, chrono - pilot / zegarek bez daty, pod deklem porządny werk L688 z kołem kolumnowym i teraz w końcu współczesny zegarek sportowy, do popływania, pobiegania, a tak naprawdę, jak piszesz, na co dzień, na nowoczesnym L888 (który na marginesie teraz, gdy porządnie o nim poczytałem, tą swoją nowoczesnością nie pasuje mi już jakoś do linii Heritage).

 

Dzięki za inspirację! 🙏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy na jakąś wspólną, rodzinną fotkę całej tej Longinesowej trójcy.
I gratuluję skompletowania zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Longinesowej trójcy. emoji3.png


Przypomina mi się z lekcji łaciny stara sentencja - rzymska zasada triumwiratu: I odtąd w Republice nie stanie się nic, co nie podobałoby się któremukolwiek z trzech 🤨😄

Fotę rodzinną zmajstruję, na razie Hydro-spacer 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Gratki! Chyba w takim razie masz takiego HC, jakiego i ja kiedyś miałem (ale potem zamieniłem na szarego 41mm).  :)


Tak, pamiętam, że nawet wspominałeś parę razy że za nim tęsknisz, co też przyczyniło się do mojego wyboru, tym bardziej że masz nawet więcej centymetrów w nadgarstku 😉 Różnica jest tylko taka, że nowe egzemplarze są już na L888 z 64-godzinną rezerwą, tak jak ceramiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam prośbę. Jeśli ktoś posiada lub posiadał model Conquest L3.777.4.76.6 czy mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania? Zastanawiam się nad kupnem i zbieram informacje😊

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, paul221 napisał:

L3.777.4.76.6


W kwestii "praktyki" użytkowania, Kolega @fanfar19 może powiedzieć co i jak 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie pasek czy bransoleta? Wiem że pytanie z tych dziwnych ale zegarek który chce kupić występuje w dwóch wersjach. Czy lepiej kupić go z bransoleta i dokupić osobno pasek czy na odwrót? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rads napisał:
Dziś rano prosto ze Szwajcarii przyfrunął* nowy gość, zaproszony o północy w Sylwestra** i z gracją godną uskrzydlonej klepsydry wylądował na nadgarstku 😉
 
 
 
*   biorąc pod uwagę czas oczekiwania, to raczej przyszedł piechotą 😄
** przysięgam, że na trzeźwo!

Niech się nosi. 

21 minut temu, maziboss napisał:

Panowie i panie pasek czy bransoleta? Wiem że pytanie z tych dziwnych ale zegarek który chce kupić występuje w dwóch wersjach. Czy lepiej kupić go z bransoleta i dokupić osobno pasek czy na odwrót? 

Co to za model 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Dorian06 napisał:

Niech się nosi. 

Co to za model 

 l2.909.4.97.6 Lub  l2.909.4.97 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maziboss napisał:

 l2.909.4.97.6 Lub  l2.909.4.97 🙂

 

Jak dla mnie, ten zegarek wygląda lepiej na pasku niż na bransolecie, bo to elegancki zegarek a nie tool watch/diver, ale... skórzany pasek dokupisz lub zamówisz u któregoś z paskowych speców podczas gdy dokupienie bransolety to zazwyczaj zaskakująco duży wydatek.

Nie wiem, czy ceny zakupu zegarka na pasku i na bransolecie się różnią (patrzyłem na stronie Czas Zegarków i były takie same) i ewentualnie jak bardzo się różnią, ale przy równych cenach brałbym na bransolecie a potem dokupiłbym/zamówiłbym pasek. I nosiłbym na pasku a bransoletę okazjonalnie i na zapas, albo w razie potrzeby. Pasek świetnie mu pasuje. To oczywiście tylko moja subiektywna opinia, bo gusta są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Jak dla mnie, ten zegarek wygląda lepiej na pasku niż na bransolecie, bo to elegancki zegarek a nie tool watch/diver, ale... skórzany pasek dokupisz lub zamówisz u któregoś z paskowych speców podczas gdy dokupienie bransolety to zazwyczaj zaskakująco duży wydatek.

Nie wiem, czy ceny zakupu zegarka na pasku i na bransolecie się różnią (patrzyłem na stronie Czas Zegarków i były takie same) i ewentualnie jak bardzo się różnią, ale przy równych cenach brałbym na bransolecie a potem dokupiłbym/zamówiłbym pasek. I nosiłbym na pasku a bransoletę okazjonalnie i na zapas, albo w razie potrzeby. Pasek świetnie mu pasuje. To oczywiście tylko moja subiektywna opinia, bo gusta są różne.

Cena jest identyczna. Według mnie na bransolecie wygląda pięknie ale na pasku również zachęcająco. Zastanawia mnie tylko fakt czy warto inwestować w oryginalny pasek czy lepiej kupić pasek tak jak napisałeś od tutejszych wymiataczy. Nie wiem tylko gdzie dostanę oryginalne zapięcie motylkowe i czy uda się dopasować kolor paska do oryginału :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maziboss napisał:

 Zastanawia mnie tylko fakt czy warto inwestować w oryginalny pasek czy lepiej kupić pasek tak jak napisałeś od tutejszych wymiataczy. Nie wiem tylko gdzie dostanę oryginalne zapięcie motylkowe i czy uda się dopasować kolor paska do oryginału :( 

 

Myślę, że koledzy zajmujący się paskami mają swoje źródła i sposoby. Z nimi trzeba rozmawiać. Jak poprzeglądasz Forum, to sam ocenisz kto jest polecany i czyj styl Tobie najbardziej odpowiada.

Natomiast, to co trzeba brać pod uwagę w przypadku dokupywania oryginalnych akcesoriów to ich cena, a także dostępność (bo z tym też może być różnie).

Zgaduję, że wysokiej jakości pasek robiony ręcznie na zamówienie też nie będzie tani. Tyle, że oryginalne zapięcie z logo można zastąpić wtedy czymś innym. Niekoniecznie gorszym jakościowo, za to sporo tańszym.

 

obraz.thumb.png.d6400a61a4e8ddc4dd00468791519720.png

 

obraz.thumb.png.670f3a518d494c8259b6d8e76124b46b.png

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.