Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

A słyszeliście, że David Bowie bardzo lubił Longinesa Agassiz?

 

David-Bowie-2.jpg.eca3df7328cdabd9dacb4dc6a70782ae.jpg

 

To chyba podobny do tego (Bowie u dołu tarczy ma jeszcze napis - pewnie Quartz?):

 

ca35402f-7f47-4807-8690-0502d1e33abd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Edmund Exley napisał:

A słyszeliście, że David Bowie bardzo lubił Longinesa Agassiz?

 

Ja pierwsze słyszę, ciekawa informacja... od razu mi się to skojarzyło z innym muzyczno-longinesowym klimatem 😉

 

Longines-Symponette-Johny-Cash.thumb.jpg.6881e2253d0c2a1de9f13658fc268ed8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Calisch napisał:

W piątek podjąłem decyzję, dzisiaj dotarła przesyłka i mogę oficjalnie poprosić o przyjęcie do Klubu :-).

Dziękuję za opinie i rady, które pomogły mi dokonać wyboru.

 

Super wybór, świetny zegarek. Pod deklem nieśmiertelna 2824-2 / L633.5, która przy odrobinie czułości i oliwki co pewien czas, dostarczy Ci dużo satysfakcji z użytkowania 😉😄, a zapewne także (o ile nie zrobisz czegoś naprawdę głupiego 😉 ) przeżyje nas wszystkich tu obecnych. W ogóle bardzo jestem ciekaw, jak te zegarki będą się prezentować za kilkanaście / kilkadziesiąt lat jako prawdziwy vintage, każdy z własnym, niepowtarzalnym charakterem... i autentyczną patyną! 😁 Gratulacje i witaj w klubie 🍸

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, rads napisał:

 

Super wybór, świetny zegarek. Pod deklem nieśmiertelna 2824-2 / L633.5, która przy odrobinie czułości i oliwki co pewien czas, dostarczy Ci dużo satysfakcji z użytkowania 😉😄, a zapewne także (o ile nie zrobisz czegoś naprawdę głupiego 😉 ) przeżyje nas wszystkich tu obecnych. W ogóle bardzo jestem ciekaw, jak te zegarki będą się prezentować za kilkanaście / kilkadziesiąt lat jako prawdziwy vintage, każdy z własnym, niepowtarzalnym charakterem... i autentyczną patyną! 😁 Gratulacje i witaj w klubie 🍸

Dziękuję serdecznie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2021 o 22:55, rads napisał:

 

Fratello

Xavier Ligero (2005 - Sales rep. at Longines, 2014 - Head of Product Development)

 

F Spirit pojawił się jako zegarek z kolekcji sportowej.

X Tak, to kolejna duża dyskusja, jaką toczyliśmy. W tej chwili mamy pięć kolekcji, stanowiących trzon naszej oferty. Myślimy jednak poważnie o zmianie tej struktury. W najbliższym czasie powstanie nowa struktura kolekcji, mająca w założeniu lepiej oddać nowy kierunek, jaki obiera marka. Kolejna wielka dyskusja dotyczyła 5 gwiazdek na tarczy. Historycznie oznaczaliśmy w ten sposób zastosowanie naszych najlepszych mechanizmów. W przypadku Spirit zastosowaliśmy mechanizm L888.4 z certyfikatem COSC i w ten sposób odwołując się do tradycji chcieliśmy podkreślić, że zastosowany mechanizm jest najwyższej jakości. Z tego też powodu daliśmy 5-letnią gwarancję na zegarki z tej kolekcji.

 

Do jakiego stopnia ta informacja o 5-letniej gwarancji jest wiążąca i czy powinna obejmować wszystkich sprzedawców tej marki? W momencie gdy kupowałem Spirita w Jubitomie otrzymałem gwarancję tylko 2-letnią. W chwili obecnej niektórzy polscy sprzedawcy (Kruk, Doliński) tej marki oferują Spirita z 5-letnią gwarancją, a Jubitom czy Zegarki.ZielonaGóra tylko 2-letnią. Czy na podstawie tej informacji można wymusić przedłużenie gwarancji?

Edytowane przez cyryl99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cyryl99 napisał:

Do jakiego stopnia ta informacja o 5-letniej gwarancji jest wiążąca i czy powinna obejmować wszystkich sprzedawców tej marki?

 

A sprawdzałeś tutaj?

 

https://www.longines.com/pl/gwarancja-miedzynarodowa

 

"La Compagnie des Montres Longines, Francillon S.A.* udziela dwudziestoczteromiesięcznej (24) gwarancji, licząc od daty zakupu, na zegarek LONGINES ® i pięcioletniej (5) gwarancji na modele z krzemowym włosem balansu na warunkach określonych w tejże gwarancji."

 

Na dole strony masz formularz do sprawdzenia gwarancji konkretnego egzemplarza zegarka.

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, nie dało się tego zrobić, ponieważ na podstemplowanej przez sklep karcie gwarancyjnej nie ma jej numeru w miejscu, w którym powinien się znajdować. Wysłałem zapytanie do polskiego przedstawicielstwa Longines.

Edytowane przez cyryl99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Calisch napisał:

W piątek podjąłem decyzję, dzisiaj dotarła przesyłka i mogę oficjalnie poprosić o przyjęcie do Klubu :-).

Dziękuję za opinie i rady, które pomogły mi dokonać wyboru.

 

Bardzo dobra decyzja.

Gratulacje.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, fanfar19 napisał:

Bardzo dobra decyzja.

Gratulacje.

Dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cyryl99 napisał:

Do jakiego stopnia ta informacja o 5-letniej gwarancji jest wiążąca i czy powinna obejmować wszystkich sprzedawców tej marki? W momencie gdy kupowałem Spirita w Jubitomie otrzymałem gwarancję tylko 2-letnią. W chwili obecnej niektórzy polscy sprzedawcy (Kruk, Doliński) tej marki oferują Spirita z 5-letnią gwarancją, a Jubitom czy Zegarki.ZielonaGóra tylko 2-letnią. Czy na podstawie tej informacji można wymusić przedłużenie gwarancji?

Gwarancji nie udziela sklep więc nic w tym względzie na nich nie wymusisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2021 o 19:44, Calisch napisał:

W piątek podjąłem decyzję, dzisiaj dotarła przesyłka i mogę oficjalnie poprosić o przyjęcie do Klubu :-).

Dziękuję za opinie i rady, które pomogły mi dokonać wyboru.

 

Świetny wybór. Niech się dobrze sprawuje, gratulacje!

 

@rads, jesteś zadowolony z HC? Bo prezentuje się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Edmund Exley napisał:

 

Świetny wybór. Niech się dobrze sprawuje, gratulacje!

Dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Edmund Exley napisał:

@rads, jesteś zadowolony z HC? Bo prezentuje się znakomicie.

 

Jak widzisz (i jak trafnie prognozowałeś 😉 ) to mój codzienny towarzysz 🥰 Nosi się świetnie, jest płaski i niesamowicie wygodny, a przy tym bardzo czytelny. Podobnie jak Tobie, odpowiada mi jego dość spora waga.

 

Jednak to, co absolutnie w nim uwielbiam to rozmiar koperty 39mm! Jest po prostu idealny, przy nadgarstku 18cm w końcu mam wrażenie, że to ja noszę sportowy zegarek, a nie na odwrót 😄 Ten wybór rozmiaru to była prawdopodobnie najlepsza decyzja jaką kiedykolwiek podjąłem przy zakupie zegarka.

 

Jasne, mógłbym się pewnie uczepić czegoś tu i ówdzie, jak np. nieco zbyt odstającego zapięcia bransolety, ale to już są naprawdę głupoty... Aby dać odpocząć oczom od monitora, lubię sobie po prostu przez chwilę popatrzeć na płynącą wokół wskazówkę z czerwonym grotem i od razu dzień staje się lepszy! 😉 

 

 

IMG_2488.thumb.JPG.ce00edb0f3cf0e3a24b57b4e1e0ee519.JPG

 

IMG_2503.thumb.JPG.cbf0634010f039ab5cf122c3a8061078.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny zegarek i rozmiar, sam mam dwa divery: 39 i 42 mm i to ten mniejszy lubie bardziej (choc zona na przyklad jest fanka tego drugiego, moze kwestia designu).

Szkoda, ze nie zrobili nowego HC z ceramicznym bezelem w rozmiarze 39 i jest tylko 41 i 43, do tego obydwa maja calkiem spore L2L (jak sporo Longines'ow, chocby Spirit).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 12:50, rads napisał:

 

Jak widzisz (i jak trafnie prognozowałeś 😉 ) to mój codzienny towarzysz 🥰 Nosi się świetnie, jest płaski i niesamowicie wygodny, a przy tym bardzo czytelny. Podobnie jak Tobie, odpowiada mi jego dość spora waga.

 

Jednak to, co absolutnie w nim uwielbiam to rozmiar koperty 39mm! Jest po prostu idealny, przy nadgarstku 18cm w końcu mam wrażenie, że to ja noszę sportowy zegarek, a nie na odwrót 😄 Ten wybór rozmiaru to była prawdopodobnie najlepsza decyzja jaką kiedykolwiek podjąłem przy zakupie zegarka.

 

Jasne, mógłbym się pewnie uczepić czegoś tu i ówdzie, jak np. nieco zbyt odstającego zapięcia bransolety, ale to już są naprawdę głupoty... Aby dać odpocząć oczom od monitora, lubię sobie po prostu przez chwilę popatrzeć na płynącą wokół wskazówkę z czerwonym grotem i od razu dzień staje się lepszy! 😉 

 

 

Super :) Twój egzemplarz to rzeczywiście jedna z najlepszych wersji Hydroconquesta. I jak na divera przystało, najlepiej się go nosi przed komputerem w fajnej koszuli ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.